728 x 90

گفتگوی الاخباریه با دکتر سنابرق زاهدی در مورد تظاهرات روز جهانی کارگر+فیلم

 به‌دنبال دستگیری تعدادی از کارگران ایرانی در روز جهانی کارگر تلویزیون الاخباریه عربستان سعودی گفتگویی با دکتر سنابرق زاهدی مسئول کمیسیون  قضایی شورای ملی مقاومت انجام داده است. 

الاخباریه: آیا شما اطلاعاتی در مورد کارگرانی که روز گذشته دستگیر شده اند دارید؟

 سنابرق زاهدی:  در حال حاضر اطلاعات دقیقی از سرنوشت کارگرانی که در تظاهرات دستگیر شده اند نداریم  ولی چیزی که مشخص است کسانی که در تظاهرات ضددولتی  شرکت می‌کنند معمولاً به زندان اوین  در تهران یا بعضی بازداشتگاههای وابسته به  اطلاعات سپاه پاسداران منتقل می‌شوند. این به دستگاهی بر می گردد که تظاهر کنندگان را دستگیر می‌کند

الاخباریه: سازمانهای انسان‌دوست از رویدادهای ایران اطلاع دارند؟  

سنابرق زاهدی:  بله به‌دلیل فعالیتهای مقاومت ایران در سازمان ملل‌متحد و دستگاههای وابسته به آن مانند سازمان عفو بین‌الملل و هیأتهای بین‌المللی دیگرکه این رویدادها و نقض فاحش حقوق مردم ایران را دنبال می‌کنند. در مجلس رژیم هم گفته اند   چندین تظاهر کننده را دستگیر کرده اند و میان کارگران ایرانی و نیروهای بسیج  درگیری رخ داده است

 این رژیم از اول با دجالیت شعار حمایت از مستضعفین می‌داد  حتی به خمینی امام مستضعفین می‌گفتند  ولی امروز می‌بینیم که کارگران و کشاورزان  و زحمتکشان و مستضعفین هستند که این رژیم را محاصره کرده‌اند.

یعنی این رژیم الآن توسط این محرومین محاصره شده همین کسانی‌که رژیم مدعی بود حامی‌اش هستند. فکر می‌کنم این مهمترین رویداد در ایران است که پرده از دجال گری برداشته شده، پرده از روی خامنه‌ای و ولایت فقیه برداشته شده. شما می‌دانید که کارگران ایرانی تماماً زیر خط فقر زندگی می‌کنند یعنی   حداقل حقوق رسمی کارگر ایرانی ۲۵درصد خط فقر است و هیچ کارگری نیست که بیشتر از خط فقر مزد بگیرد. باید گفت ۱۲میلیون کارگر ایرانی زیر خط فقر زندگی می‌کنند. با توجه به این ۱۲میلیون باید گفت که بیش از ۴۰میلیون ایرانی زیر خط فقر زندگی می‌کنند یعنی بیش از نیمی از مردم ایران در زیر خط فقر زندگی می‌کنند. این وضعیت نشان می‌دهد که رژیم ولایت فقیه نه عقیده دارد و نه می‌تواند و نه خواهد توانست به نیازهای کارگران  محروم پاسخ دهد.  همان‌طور که در پیام خانم مریم رجوی به کارگران ایرانی آمده این رژیم نمی‌تواند از این گرداب خارج شود و به این دلیل می‌بایست بر سرنگونی این رژیم تمرکز کرد تا بعد از آن بتوان حقوق کارگران ایرانی را تأمین کرد. غیرممکن است حقوق کارگران تأمین شود مگر این‌که این رژیم سرنگون شود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات