728 x 90

گفتگوهای آتش‌بس در قاهره ادامه دارد

آثار بمبارانهای مهیب در رفح
آثار بمبارانهای مهیب در رفح

رویترز (پنج‌شنبه ۲۰اردیبهشت): جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده روز چهارشنبه به سی.ان.ان گفت که با کشورهای عربی که آماده بازسازی غزه و کمک به انتقال به راه‌حل دو کشوری، پس از جنگ بین حماس و اسراییل هستند، کار می‌کند.
- تلویزیون مصر: گفتگوهای آتش‌بس در قاهره تا شب ادامه دارد
- گروه شبه‌نظامی فلسطینی حماس روز چهارشنبه اعلام کرد که تمایلی به دادن امتیازات بیشتر به اسراییل در مذاکرات بر سر آتش‌بس برای غزه ندارد، اگر چه مذاکرات هم‌چنان در قاهره با هدف توقف تهاجم هفت ماهه اسراییل در جریان است.
اسرائیل روز چهارشنبه به حملات با تانک و نیروی هوایی به شهر رفح در جنوب غزه ادامه داد و تهدید به حمله بزرگ به این شهر کرد. نیروهای این کشور روز سه‌شنبه از طریق گذرگاه مرزی رفح با مصر وارد عمل شدند و مسیر کمکهای حیاتی و تنها خروجی برای تخلیه بیماران مجروح را قطع کردند.
- حماس اعلام کرد که رزمندگان آن روز چهارشنبه در حال نبرد با نیروهای اسراییلی در شرق رفح بودند و رزمندگان  جهاد اسلامی با توپخانه سنگین به سربازان و خودروهای نظامی اسراییلی در نزدیکی فرودگاه متروکه شهر حمله کردند.
به گفته پزشکان، گلوله‌های تانک اسراییل روز چهارشنبه در وسط رفح اصابت کرد و دست‌کم ۲۵ نفر را مجروح کرد. ساکنان می‌گویند که در حمله هوایی اسراییل در غرب رفح چهار نفر کشته و ۱۶ تن دیگر زخمی شدند.
ارتش اسراییل گفت که نیروهایش زیرساختهای حماس را در چندین نقطه در شرق رفح کشف کرده‌اند و در حال انجام حملات هدفمند در سمت غزه از گذرگاه رفح و حملات هوایی در سراسر نوار غزه هستند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/073f09b2-4ddf-4ba9-a7b1-87f399f2342f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات