728 x 90

گسترش قیام در هفتمین روز به بیش از ۱۰۰ شهر در ۳۰ استان با شعار مرگ بر خامنه‌ای

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

گسترش قیام در هفتمین روز به بیش از ۱۰۰شهر در ۳۰استان با شعار مرگ بر خامنه‌ای

دهها تن از تظاهر کنندگان شهید و شمار زیادی مجروح و دستگیر شدند

 

روز پنجشنبه ۳۱شهریور به‌رغم بسیج سرکوبگرانه رژیم آخوندی و قطع یا کند کردن اینترنت و اخلال در شبکه‌های اجتماعی، قیام سراسری مردم به بیش از ۱۰۰شهر در ۳۰استان گسترش یافت. علاوه بر نقاط مختلف تهران، بسیاری از شهرهای کشور شاهد خیزش مردم با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای و رویارویی مردم با یورش وحشیانه پاسداران و نیروهای انتظامی و اطلاعاتی بود.

 

در قیامهای روزهای اخیر دهها تن از تظاهرکنندگان به‌دست نیروهای سرکوبگر به‌شهادت رسیدند و شمار زیادی دستگیر شدند. تسنیم خبرگزاری نیروی تروریستی قدس به کشته شدن ۱۷نفر در اعتراضات روز چهارشنبه اعتراف کرد و نوشت: «متأسفانه در ناآرامی‌های شب گذشته ۳۰شهریور در برخی از شهرهای کشورمان شاهد کشته شدن ۱۷نفر بودیم» (تسنیم ۳۱شهریور).

 

رژیم با تبلیغات گسترده قصد دارد نمازهای حکومتی روز جمعه را تبدیل به ضدتظاهرات علیه قیام مردم کند تا هم به نیروهای وحشت‌زده خود روحیه بدهد و هم زمینه را برای کشتار مردم آماده کند.

 

جوانان و مردم تهران عصر پنجشنبه در مناطق مختلف از جمله نازی‌آباد، نارمک، آریاشهر، بلوار کشاورز، صادقیه، تهرانپارس، نیاوران و... دست به تظاهرات زدند. در خیابان حجاب، بلوار کشاورز مردم با شعار «دشمن ما همین‌جاست دروغ میگن آمریکاست»، «ننگ ما ننگ ما رهبر الدنگ ما» به خیابان‌ها آمدند و در متروی موسوم به بهشتی با شعار «ایرانی با غیرت حمایت حمایت» تظاهرات کردند. جوانان در میدان رسالت تهران اداره دارایی رژیم را به آتش کشیدند. در قرچک ورامین جوانان به فرمانداری حمله کردند. در فردیس کرج نیروهای سرکوبگر با تفنگ ساچمه‌ای به سمت مردم شلیک کردند.

 

در اسلام‌آباد غرب جوانان کیوسک نیروهای سرکوبگر را منهدم کردند. در سنندج صدای تیراندازی در خیابان‌ها شنیده می‌شد و جوانان با برافروختن آتش در مناطق مختلف مسیر نیروهای سرکوبگر را مسدود کردند. مردم خشمگین در ایلام دفتر نمایندگی خامنه‌ای را به آتش کشیدند. در بوکان نیروهای سرکوبگر به‌سمت مردم شلیک کردند. در مشهد مردم کلانتری احمد آباد را تسخیر کردند. در بجنورد تظاهرکنندگان با سنگ و چوب خودروی نیروی انتظامی را خرد کرده و به آتش کشیدند. در تبریز مردم مانع انتقال دستگیرشدگان توسط نیروهای رژیم شدند. جوانان خودروی نیروهای سرکوبگر را آتش زدند. در ارومیه جوانان به مزدوران تهاجم کردند.

 

مردم نوشهر با شعار «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر» تظاهرات کردند و تجهیزات نیروهای سرکوبگر را به آتش کشیدند. در بابل بنر بزرگ خامنه‌ای به آتش کشیده شد. در رشت نیروهای سرکوبگر که از کنترل اعتراضات ناتوان بودند از سپاه قزوین کمک گرفتند. در همدان مردم از جمله در میدان بعثت با شعار «توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه» و «مجتبی بمیری رهبری رو نبینی» تظاهرات کردند. در گچساران جوانان با سنگ با نیروهای سرکوبگر به مقابله برخاستند. در کیش مردم کانکس نیروهای رژیم را به آتش کشیدند.

 

صبح پنجشنبه مراسم خاکسپاری مینو مجیدی که در تظاهرات سه‌شنبه ۲۹شهریور در کرمانشاه به‌دست مأموران امنیتی به‌شهادت رسید، تبدیل به تظاهرات ضدرژیم شد. مراسم خاکسپاری ذکریا خیال ۱۶ساله اهل پیرانشهر که روز ۲۹شهریور به‌شهادت رسید، روز پنجشنبه در پیرانشهر برگزار شد.

 

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در پیام خود به‌مناسبت آغاز سال تحصیلی خطاب به جوانان و نوجوانان شورشگر میهن گفت با شعله فروزان باور به تغییر، هر عجز و ناامیدی را به آتش بکشید. ایران به نیروی گسترده و پرامید و به ایستادگی شما چشم دوخته است، آزادی و حاکمیت جمهور مردم بیش از همیشه در دسترس است.

 

خانم رجوی در ارتباط با اختلال در اینترنت و قطع آن گفت آخوندها به این وسیله می‌خواهند مانع گسترش قیام و ارسال اخبار و تصاویر آن شوند. اما خروش مردم برای آزادی خاموش نمی‌شود. جهان باید این سانسور وحشیانه را محکوم و امکان دسترسی آزادانه ایران به اینترنت را فراهم کند

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱مهر۱۴۰۱ (۲۳سپتامبر۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b8971aad-fc0f-4ead-ac62-a08b3b2a02eb"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات