728 x 90

گزیده‌ای از حکم دادگاه استیناف آنتورپ + سخنگوی مجاهدین

دادگاه بلژیک
دادگاه بلژیک

وکلای شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین خلق ایران مشروح حکم دادگاه استیناف آنتورپ در بلژیک را دریافت کردند. در این حکم ۹۷صفحه‌ای فاکت ها و حقایق بسیاری دربارهٔ توطئهٔ بمب‌گذاری در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران توسط دیپلمات تروریست اطلاعات آخوندها و مزدوران نفوذی مورد اشاره قرار گرفته است.

 

علاوه بر رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران و مهمانان سرشناس خارجی او از کشورهای مختلف جهان، یک هدف دیگر از بمب‌گذاری و انفجار کشنده، ارعاب پناهندگان ایرانی در فرانسه و کشورهای مجاور و ترساندن آنها از انتقام گیری رژیم بود.

 

اسدالله اسدی مأمور کارکشتهٔ بخش ۳۱۲ وزارت اطلاعات رژیم ایران که در عراق نیز با قاسم سلیمانی دست‌اندرکار سرکوب و انهدام مجاهدین بود، از ماهها قبل از عملیات بمب‌گذاری و انفجار در گردهمایی مقاومت ایران به‌طور نامحسوس تحت کنترل سرویسهای چندین کشور اروپایی قرار داشت.

 

موضوع انفجار در گردهمایی مجاهدین نخستین بار در فروردین ۱۳۹۷ از طرف اسدی در وین به سعدونی و نعامی ابلاغ شد. علی‌القاعده عارفانی باید مدتی قبل از دو مزدور دیگر در جریان قرار گرفته باشد.

 

سعدونی برای حل و فصل مسایل پناهندگی خود و عادیسازی در این باره تلاش کرده بود در یکی از مناسبتهای مجاهدین با یکی از مسئولان این سازمان آقای مهدی ابریشمچی عکس بگیرد. رژیم بعداً با استفاده از این عکس می‌توانست جایگاه مزدورش را در این سازمان بالا نشان بدهد. نسیمه نعامی سال‌ها پیش برای شکار سعدونی از سوی وزارت اطلاعات ایران مأموریت پیدا کرده بود.

 

اسدالله اسدی و همدستانش مدتهای مدید به‌طور فعال با بخش ۳۱۲ وزارت اطلاعات ایران همکاری می‌کردند. اسدی قول داده بود که در صورت موفقیت در عملیات که خانم رجوی هدف شماره یک آن بود، رهبر رژیم ایران شخصاً آنها را تکریم خواهد کرد.

 

طبق طرح وزارت اطلاعات آخوند روحانی و وزیرش آخوند علوی در بخش۳۱۲ این وزارت،

قرار بر این بود که پس از اجرای عملیات، کانالها و مأموران و مزدوران رژیم ادعا کنند که این یک درگیری و انتقام کشی در داخل خود مجاهدین از طریق نفرات خودشان بوده است هم‌چنان که ظریف وزیر خارجه روحانی در کنفرانس امنیتی مونیخ ادعا کرد.

اما حسام‌الدین آشنا مشاور آخوند روحانی ده روز قبل از اجرای طرح در یک توئیت آنرا به‌طور تلویحی مورد اشاره قرار داده بود که در هر دادگاهی حاکی از اطلاع قبلی روحانی و ظریف است.

 

طبق طرح وزارت اطلاعات قرار بر این بود که پس از اجرای عملیات، کانالها و مأموران و مزدوران رژیم ادعا کنند که این یک درگیری و انتقام کشی در داخل خود مجاهدین از طریق نفرات خودشان بوده است هم‌چنان که ظریف وزیر خارجه روحانی در کنفرانس امنیتی مونیخ ادعا کرد.

 

-از مشاهدات مشخص شد که امیر سعدونی و نسیمه نعامی در ۲۸ ژوئن ۲۰۱۸ در لوکزامبورگ با اسدالله اسدی دیدار کردند. در این جلسه یک عدد USB، یک پاکت حاوی ۱۸۰۰۰ یورو، یک شماره تلفن همراه عملیاتی جدید و یک کیف توالت حاوی بمب دست‌ساز تحویل داده شد.

 

در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸، امیر سعدونی و نسیمه نعامی دستگیر شدند. در بین راه چند پیامک مشکوک از یک شماره اتریشی دریافت کردند که در آن از زبان کد استفاده شده بود. صحبت از کشیدن به جلو از ساعت ۸ بعدازظهر به ۵.۳۰ بعدازظهر" بود. در حین ردیابی خودرو مشخص شد که امیر سعدونی با تغییر مرتب سرعت خود از ۱۳۰کیلومتر به ۱۸۰کیلومتر در ساعت، در حال ضدتعقیب بوده که تعقیب خودرو را مشکل می‌کرد

 

در خودروی مرسدس بنز آنها، یک کیسه توالت در یک چمدان پیدا شد که حاوی مکانیزم احتراق و هم‌چنین ماده‌ای بود که به‌عنوان TATP شناسایی شد.

علاوه بر این، یک دفترچه یادداشت زرد/طلایی و یک تلفن همراه با تنها یک مخاطب، یعنی یک شماره اتریشی تحت نام «دانیل» که تحقیقات نشان داد اسدالله اسدی است، در آن ذخیره شده بود، پیدا شد.

 

در آدرس محل سکونت امیر سعدونی و نسیمه نعامی در ویلریک، که در آن ۳۵۶۹۰ یورو وجه نقد کشف شد. در بازرسی آدرس عارفانی تعداد زیادی سی دی، تجهیزات فیلمبرداری، دوربین عکاسی، کاست فیلم و نرم افزارهای جاسوسی کشف شد.

 

مواد منفجره در پلاستیک مشکی منعطف پیچیده شده بود و در دولایه یک کیسه لوازم بهداشتی پنهان شده بود، که به نوبه خود در یک جعبه مسافرتی در صندوق عقب خودرو قرار داشت. در یک کیف دستی قهوه‌ای رنگ در خودرو، یک کیف کوچک حاوی «فرستنده دکمه‌ای از راه دور» (RFT)، در کنار برخی وسایل بهداشتی زنانه وجود داشت.

 

بمب بسیار حرفه‌یی ساخته شده بود و اجزا مختلف آن طوری تعبیه شده بود که تمام قسمتها در تماس مستقیم با ماده منفجره تخریب و غیرقابل استفاده و غیرقابل ردیابی باشد.

 

از بازجویی‌های مختلف از امیر سعدونی و نسیمه نعامی برمی‌آید که برای اولین بار در پایان سال ۲۰۰۷ با سازمان اطلاعات ایران (MOIS) ارتباط برقرار کردند. در سال۲۰۱۰ اولین دیدار بین فردی به‌نام "جواد" که برای وزارت اطلاعات کار می‌کرد و امیر سعدونی در بروکسل صورت گرفت. بر اساس موارد فوق، وی در این دیدار مبالغی پول به یورو، یک آدرس پستی و یک شماره تلفن به‌منظور برقراری تماسهای بیشتر دریافت کرد. امیر سعدونی و نسیمه نعامی در سپتامبر۲۰۱۰ برای دیدار با وزارت اطلاعات به ایران سفر کردند. دو مأمور وزارت اطلاعات به نام‌های «جواد» و «احمد زاده» در فرودگاه منتظر آنها بودند و سپس آنها را تا محل اقامت خود همراهی کردند. طی ملاقاتی در یک هتل، با حضور چند نفر از عوامل اطلاعات، از جمله جواد، از امیر سعدونی و نسیمه نعامی خواسته شد تا فعالانه‌تر اطلاعات درباره مجاهدین خلق جمع‌آوری کنند. نسیمه نعامی مجدداً در ۲۳ دسامبر ۲۰۱۰ به تهران سفر کرد.

 

امیر سعدونی گفت او نعامی سال۲۰۱۲ به‌دستور «احمد زاده» به ایران رفتند. «احمد زاده» از سعدونی خواست تا در اموری که به او سپرده شده تلاش بیشتری کند. سعدونی، اوایل۲۰۱۳ سفر دیگری به ایران داشت که با دو افسر اطلاعاتی یکی به نام «محمد» و یکی به نام «حاجی» دیدار کرده و مجدداً از او خواسته شد که نقش فعال‌تری داشته باشد تا وارد سازمان مجاهدین خلق شود.

 

به گفته سعدونی، «محمد» در تابستان۲۰۱۵ به وی اطلاع داد که از این پس فردی مقیم اروپا، به‌ویژه به اسم دانیل جانشین وی خواهد شد. سپس از طریق ایمیل به او اطلاع داده شد که ملاقات آینده با «دانیل» در مونیخ برگزار خواهد شد. اولین ملاقات بین سعدونی و نعامی با اسدالله اسدی (به نام دانیل) در اوت ۲۰۱۵ در مونیخ انجام شد. دانیل به آنها اطلاع داد که در سفارت رژیم در وین مشغول به کار شده است. او هم‌چنین یک آدرس ایمیل برای ادامه ارتباط با آنها و یک پاکت با مبلغ ۴۰۰۰ یورو به آنها داد. از آن پس ملاقاتهای متعددی بین آنها جریان داشت.

 

سخنگوی مجاهدین برای نخستین بار فاش کرد: دیکتاتوری مذهبی و تروریستی در سال ۱۳۹۷ با سه طرح عملیاتی که قرار بود در صورت لزوم یکی پس از دیگری به اجرا در بیاید قصد داشت هر طور شده پس از قیام دیماه ۹۶ در ایران، خانم رجوی را از میان بردارد.

در پایان قیام دیماه ۹۶ پاسدار شمخانی دبیر شورای عالی امنیت رژیم آشکارا تهدید کرد مجاهدین از جایی خواهند خورد که فکر آنرا نکرده باشند. متعاقباً طرح خودروی انفجاری در مراسم نوروز ۱۳۹۷ در مقر مجاهدین در دانشگاه ویترینا در تیرانا در آلبانی به اجرا در آمد. در این مراسم رودی جولیانی شهردار پیشین نیویورک و وکیل رئیس‌جمهور آمریکا حضور داشت. مجاهدین این طرح را خنثی کردند و ورود تروریستهای مزدور از فرودگاه ریناس از طریق ترکیه را به مقامات آلبانی اطلاع دادند.


در دومین طرح تروریستی علیه خانم رجوی حسام‌الدین آشنا مشاور آخوند روحانی و معاون سابق وزارت اطلاعات در ۱۸ژوئن ۲۰۱۸ پیشاپیش توئیت کرد که در این تابستان داغ چه بسا «زوجها المرحوم را در دیار باقی» پیدا شود

 

سخنگوی مجاهدین افزود: در سومین طرح تروریستی سال ۱۳۹۷ که جزئیات آن در زمان مناسب فاش خواهد شد، قرار بود خانم رجوی در یک توطئه پیچیده از طریق یک زن مأمور اطلاعات هدف قرار بگیرد.

 

رژیم آخوندی برای فرار از محکومیت در توطئه بمب‌گذاری در گردهمایی بزرگ مقاومت، به سناریوهای مبتذل و جنایتکارانهٔ خود برای نسبت دادن این اقدام تروریستی به خود مجاهدین روی آورد و جواد ظریف در کنفرانس امنیتی مونیخ در حالی که به‌نحو دیوانه‌واری تلاش می‌کرد رژیم و به‌طور خاص روحانی و خودش را در ببرد، گفت: (این عملیات) ممکن است عملیات عناصر یاغی بوده باشد اما یقینا کار دولت نیست»

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/fc398f51-5674-4404-aa0c-13ff53c8b363"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات