728 x 90

گزارش تحقیقی سی.ان.ان: دختران و پسران بازداشت شده در زندانهای ایران مورد خشونت جنسی قرار می‌گیرند

گزارش تحقیقی سی ان ان درباره خشونت جنسی در زندانهای ایران
گزارش تحقیقی سی ان ان درباره خشونت جنسی در زندانهای ایران

 سی.ان.ان روز دوشنبه ۳۰آبان، در یک گزارش تحقیقی به «خشونت جنسی» علیه دستگیر شدگان اعتراضات خیابانی در ایران پرداخته است و نوشته است در یک بررسی دو ماهه تأیید کرده است که «پسران و دختران بازداشت شده در ایران، مورد «خشونت جنسی» قرار می‌گیرند و در برخی موارد در زندان به آنها «تجاوز» می‌شود».

سی.ان.ان، با استناد به مصاحبه با افراد، گزارشها، مستندات و تصاویری که جمع‌آوری کرده، نوشته است: در یکی از این موارد، تجاوزی که صورت‌گرفته باعث ایجاد جراحتی شدید شده‌ است و حتی در یک نمونه دیگر در مورد یک پسر خردسال هم به ثبت رسیده است.
سی.ان.ان در ادامه نوشت دستگاههای امنیتی رژیم ایران از صحنه‌های «خشونت جنسی» فیلم‌برداری هم کرده‌اند.
سی.ان.ان با استناد به‌گفته‌های یک زن کرد ایرانی که برای امنیت او «هانا» معرفی می‌کند می‌گوید که در حین بازداشت هم شاهد خشونت جنسی بوده است و هم متحمل خشونت جنسی شده است.

هانا می‌گوید: «دخترانی بودند که مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند و سپس به شهرهای دیگر منتقل شدند. آنها از صحبت در مورد این چیزها می‌ترسند».
این گزارش می‌افزاید هانا که بیست و چهار ساعت را در بازداشتگاه ارومیه به‌سر برده است گفته است که در حدود «سی تا چهل زن دیگر» نیز به همراه چند پسر آن جا بوده‌اند.

او گفت این پسرها که میان‌شان ۱۴ و ۱۳ساله‌ها نیز دیده می‌شد، همگی در جریان اعتراضات بازداشت شده بودند آنها به‌شدت ضرب و شتم شدند اما ضرب و شتم دختران از آنها نیز شدیدتر صورت می‌گرفت و سپس مأموران امنیتی رژیم ایران آنها را تحت آزار جنسی قرار دادند.
سی.ان.ان هم‌چنین به‌نقل از منابع مطلع که با قربانیان گفتگو کرده‌اند نوشته است که مأموران رژیم ایران با فیلم‌برداری از برخی صحنه‌های خشونت جنسی، از آن به‌عنوان ابزاری برای باج‌گیری و ساکت کردن معترضان استفاده می‌کنند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/230610ab-0922-478d-b983-cc48923c42a1"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات