728 x 90

گزارش انحصار قیر و غارتی دیگر

انحصار قیر توسط سازمان تأمین اجتماعی رژیم
انحصار قیر توسط سازمان تأمین اجتماعی رژیم

روز گذشته بازنشستگان فولاد در چند شهر تظاهرات کردند، کارگران نیز در چندین شهر کشور تجمع اعتراضی داشتند، پرداخت نشدن دستمزدها یکی از اولین علل تظاهرات دستمزد بگیران است. در حالی‌که صندوق بازنشستگی و صندوق تأمین اجتماعی که متولی پرداخت برخی از این دستمزدها هستند درآمدهای نجومی و رانت‌های نامتعارفی دارند، پرسش اصلی این است که با این همه درآمد این نهادها، پول بازنشستگان و کارگران کجاست؟ گزارشی مرتبط با همین موضوع.

 

انحصار قیر ایران در دست سپاه و بنیادهای خامنه‌ای

روز شنبه دوم بهمن ۱۴۰۰ روزنامه حکومتی جهان صنعت نوشت: دو شرکت بزرگ تولیدکننده قیر که انحصار بازار «قیر» کشور را در دست دارند، متعلق به تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت هستند.

داستان از آنجا آغاز می‌شود که در کتاب بودجه ۱۴۰۱ مقرر شده اگر پول حاصل از فروش نفت تأمین نشد، وزارت نفت ۱۵هزار میلیارد تومان نفت خام مازاد به‌صورت قیر! به نهادهای ذیربط رژیم بدهد تا آنها بخشی از این کسری بودجه را با فروش «قیر» جبران کنند.

کتاب بودجهٔ رژیم این نهادها را بنیاد مسکن، وزارت راه، وزارت آموزش و پرورش، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت کشور و بسیج سازندگی معرفی کرده است.

اکنون و در خبر دیگری روز سوم بهمن رسانه‌ها خبر دادند سازمان تأمین اجتماعی در آستانه ورشکستگی است! سازمانی که اضافه بر رانت قیر ایران، ماهانه میلیاردها تومان مالیات دستمزدبگیران را هم می‌گیرد اما وزیر کار دولت رئیسی تنها در یک مورد، ۶میلیارد تومان از این پول را به یک برنامهٔ تلویزیونی آخوندها هم می‌دهد، آن هم در جایی‌که بازنشستگان و کارگران برای دستمزدهایشان روزانه در خیابان‌ها تظاهرات می‌کنند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0c438ff0-715a-4796-9b93-0b6d9001221a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات