728 x 90

گزارشهای مردمی از اعتصاب رانندگان کامیون در شهرهای مختلف ایران

اراک.سومین روز اعتصاب رانندگان کامیون. سوم خرداد 97
اراک.سومین روز اعتصاب رانندگان کامیون. سوم خرداد 97

امروز پنجشنبه سوم خرداد ۹۷، سومین روز اعتصاب رانندگان کامیون در شهرهای قم؛ بندرشاهپور؛ بن رود؛ سلماس؛ رفسنجان؛ بندرترکمن؛ کرج؛ انار؛ همایون شهر؛ بندرگناوه؛ ایذه؛ ابرکوه؛ یزد؛ شیروان؛ تبریز؛ اصفهان؛ داراب؛ کرمان؛ نجف آباد؛ ملایر؛ اژیه؛ چرداول؛ بهبهان؛ زرند؛ بندرعباس؛ مشهد؛ پلدختر؛ تایباد؛ بروجرد و نقنه ادامه یافت.

روز پنجشنبه رانندگان کامیون و خودروهای سنگین در شهرستان اژیه در استان اصفهان در سومین روز اعتصاب رانندگان کامیون به این اعتصاب پیوستند. اعتصابیون بنری روی یکی از کامیون‌ها نصب کرده و روی آن نوشته بودند:«اعلام همبستگی رانندگان شهر اژیه با رانندگان سراسر کشور».

در همین روز رانندگان کامیون و خودروهای سنگین در شهرستان زرند در استان کرمان همبستگی خود را با اعتصاب رانندگان حمل‌‌ و نقل در سراسر کشور اعلام و به این اعتصاب پیوستند.

رانندگان اعتصابی روی بنر نصب شده نوشته بودند: آنها خواهان تعیین کرایه بار بر مبنای تن برکیلومتر می‌باشند.

رانندگان کامیون شهر بهبهان سومین روز اعتصاب خود را برگزار کردند. آنها در خیابان کمربندی نرسیده به ترمینال جمع شده و هر کامیونی که می‌خواست با بار عبور کند متوقف می‌کردند.

همچنین از بهبهان گزارش رسیده که از ساعت ۱۲شب گذشته (چهارشنبه دوم خرداد) پمپ بنزینهای بهبهان تعطیل شده‌اند. زیرا بنزین ندارند. فضای مقابل امام‌زاده حیدر بهبهان نیز امنیتی گزارش‌شده است. مأموران سرکوبگر رژیم از صبح روز پنجشنبه مشغول گشت در شهر هستند.

رانندگان اعتصابی شهرستان آباده در دومین روز اعتصاب خود جاده سراسری را بسته‌اند و نیروی انتظامی در وحشت از خشم آنان جرأت هیچ کاری را در صحنه ندارد.

روز چهارشنبه، نیروی انتظامی برای مقابله با اعتصاب رانندگان کامیون اقدام به اسکورت یک تانکر سوخت رسانی را که در اعتصاب عمومی شرکت نکرده بود در کمربندی شیراز کرد.؟! این کار به منظور جلوگیری از اقدام رانندگان اعتصابی علیه اعتصاب شکنان صورت گرفت.

در همین روز رانندگان کامیون در بروجرد ضمن شرکت در دومین روز اعتصاب سراسری، با آتش زدن لاستیک جاده مواصلاتی بروجرد را بستند.

به‌دنبال این اعتصاب، معدن گل گهر تعطیل شد. بسیاری از جایگاههای سوخت رسانی در شهرهای مختلف؛ تعطیل شده و امکان کار ندارند.

 

کمبود بنزین و مختل شدن کار پمپ‌بنزینها در شهرهای مختلف

به‌دنبال اعتصاب رانندگان کامیون طی روزهای چهارشنبه ۲خرداد و پنجشنبه ۳خرداد بسیاری از پمپ‌بنزینها در شهرهای مختلف از جمله تهران؛ شیراز؛ گچساران؛ یزد و فیروزآباد دچار مشکل شدند. برخی پمپ‌بنزینها اعلام تعطیلی کردند و برخی دیگر اعلام کردند که فقط بنزین سوپر دارند. در پمپ بنزین‌هایی که هنوز بنزین تمام نکرده بودند صفهای طویل خودروها ایجاد شده است.

سپاه پاسداران و نیروهای سرکوبگر رژیم؛‌برای درهم شکستن اعتصاب رانندگان کامیون و همچنین در وحشت از خشم و انزجار آنان؛ تانکرهای وابسته به سپاه را با اسکورت وارد کار کردند.