728 x 90

گردهمایی همبستگی با مقاومت ایران به‌مناسبت سال نو میلادی با حضور خانم مریم رجوی - قسمت اول

گردهمایی همبستگی با مقاومت ایران به‌مناسبت سال نو میلادی با حضور خانم مریم رجوی
گردهمایی همبستگی با مقاومت ایران به‌مناسبت سال نو میلادی با حضور خانم مریم رجوی

گردهمایی همبستگی با مقاومت ایران به‌مناسبت سال نو میلادی

با حضور رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت مریم رجوی

سخنرانیهای شخصیتهای سیاسی و منتخبان مردم فرانسه

اور سوراواز

روز یکشنبه ۱۹دی ۱۴۰۰ (۹ ژانویه ۲۰۲۲) به‌مناسبت آغاز سال نو میلادی، جلسه همبستگی با مقاومت ایران در اورسور اواز در ارتباط آنلاین با شخصیتهای فرانسوی حامی مقاومت ایران و برخی از منتخبان استان والدواز و دوستان فرانسوی مقاومت برگزار شد.

سخنرانان در این گردهمایی ضمن تبریک سال نو میلادی، بر ضرورت حمایت از مقاومت ایران در مبارزه با رژیم آخوندی، و اتحاذ یک سیاست قاطع در برابر رژیم و حمایت از برنامه ده ماده‌یی مریم رجوی برای ایران فردا تأکید کردند.

پس از سخنران خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران در این گردهمایی شخصیتهای زیر در این گردهمایی سخنرانی کردند:

آلن ویوین- وزیر پیشین امور اروپایی در دولت فرانسه

پائولو کازاکا بنیانگذار و مدیر اجرایی فروم دمکراتیک جنوب آسیا، نماینده پیشین پارلمان اروپا

ژان پیر برار نماینده پیشین مجلس ملی فرانسه،

ژان فرانسوا لوگاره- عضو شورای منطقه‌یی ایل دوفرانس

پیر برسی -مسول انجمن حقوق‌بشر نوین فرانسه

ژان پیر بکه- شهردار پیشین و عضو شورای شهر اورسور اواز

فرانسواکولکومبه- بنیانگذار سندیکای قضات فرانسه

ژیل پاروئل وکیل و حقوقدان فرانسوی

برونو ماسه شهردار ویلیه آدام در فرانسه

خانم اودیل فاورا، فعال حقوق زنان و حقوق‌بشر

و شماری از همسایگان و حامیان مقاومت در اورسور اواز

 

آلن ویوین- وزیر پیشین امور اروپایی در دولت فرانسه

زمان آن فرا رسیده که فرانسه همراه با اتحادیه اروپا

سیاست قاطعیت و احترام به حقوق مردم ایران را توسعه دهد

آلن ویوین؛ وزیر پیشین امور اروپایی در دولت فرانسه اولین سخنرانی این جلسه بود وی از جمله گفت:

قاطعیت و حکمت سخنان خانم پرزیدنت رجوی را شنیدیم و مایلم از او تشکر کنم و بهترین آرزوها را برای او و برای همه کسانی که برای ایران نوین می‌جنگند خواهانم. آنچه در ایران می‌گذرد به همه ما و البته به بخش بزرگی از مردم فرانسه مربوط است

 

وزیر پیشین امور اروپایی در دولت فرانسه افزود:

«من معتقدم که زمان آن فرا رسیده است که فرانسه با همکاران خود در اتحادیه اروپا ابتکارعمل داشته باشد و سیاست قاطعیت و احترام به حقوق مردم ایران را توسعه دهد. البته، نبرد در میدان ایران ادامه دارد و من به همه کسانی می‌اندیشم که در ایران از جنایات دیکتاتوری رنج می برند و کشته‌های بسیاری را به یاد می‌آورند که سالها متحمل خشونت شده‌اند و افسوس که شمار آنها به صدها هزار رسیده است.

آنها حاملان آینده ایران هستند. آنها باید این را بدانند و امیدوارم صدای ما تا حد امکان صادقانه و مستقیم به گوش آنها برسد. امروز نبرد برای ایران نوین که با سنت بزرگ ملت پارس پیوند خورده است. ادامه دارد که در طول تاریخ نشان داده است که چقدر از نظر معماری یا سیاست حقوقی توانایی ایجاد شاهکارها را دارد. باشد که این بزرگی، امروز با حمایت واقعی مردم ایران، یعنی همه شهروندان ایران، از سر گرفته شود.

امروز ما باید یک بار دیگر بهترین آرزوهایمان را ارائه کنیم».

 

 

پائولو کازاکا بنیانگذار و مدیر اجرایی فروم دمکراتیک جنوب آسیا

نماینده پیشین پارلمان اروپا

یکانهای مقاومت با آتش زدن مجسمه مسیر را به ما و مردم ایران نشان دادند

پائولو کازاکا: «با آرزوی بهترین‌ها، خانم رئیس‌جمهور مریم رجوی، برای همه کسانی که اینجا در این گردهمایی متأسفانه مجازی حضور دارند،

امسال با رویدادی شروع شد که قبلاً توسط خانم رئیس‌جمهور بیان شد، اما من واقعاً دریافتم که این بهترین راه برای شروع بود، دقیقاً همان چیزی بود که من با آن موافقم. یگانهای مقاومت ایران چند ساعت بعد از این‌که مجسمه یکی از بزرگترین قاتلان و بزرگترین ناقضان حقوق‌بشر که دو سال پیش حذف شد، رونمایی شد را به آتش کشیدند. این رزمندگان مقاومت با نشان دادن شجاعت، مسیر را نشان دادند، کار بزرگی انجام دادند. آنها به نوعی با آتش زدن مجسمه، مسیر را به ما و مردم ایران نشان دادند. با این شجاعت نشان دادند که می‌توان با وحشی‌ترین دیکتاتوری موجود، روبه‌رو شد، همان‌طور که در مورد آخوندها چنین است. و بنابراین به خودم اجازه می‌دهم بگویم که بهترین آرزوهایم به‌ویژه به یگانهای مقاومت ایران را تقدیم می‌کنم و با همبستگی با آنها، همبسته با مبارزات آنها هستم و امیدوارم هر چه سریع‌تر پیروز شویم».

 

پائولو کازاکا در ادامه افزود: «متأسفانه، مماشات، به‌رغم ۴۰سال تجربه که گفتگو با این رژیم معنایی ندارد هم‌چنان ادامه دارد. مماشاتگران فکر می‌کنند که با دادن امتیازها به آخوندها، آنها معتدل‌تر خواهند شد. این مسخره است.

پرواضح است که تنها زبانی که آخوندها می‌فهمند، زبان قدرت و قاطعیت و نه گفتن به آنهاست.

ما در کنار مردم ایران برای دفاع از حقوق آنها ایستاده‌ایم. ما در کنار همه کسانی هستیم که در برابر توسعه‌طلبی رژیم ایران در منطقه مقاومت می‌کنند. ما دیگر مماشات نمی‌خواهیم. ما می‌خواهیم قانون و عدالت اجرا شود و این امید اصلی من برای سال۲۰۲۲ است. غرب باید بفهمد که تنها سیاستی که ضروری است اتخاذ شود، سیاست قاطعیت است و ما به‌سرعت می‌توانیم آزادی ملت بزرگ ایران را جشن بگیریم. با آرزوی بهترینها برای همه شما».

 

ژان فرانسوا لوگاره- عضو شورای منطقه‌یی ایل دوفرانس

نسل جوان ایران برنامه ۱۰ماده‌ای خانم مریم رجوی را می‌شناسد

و به‌اصول بشردوستانه و دمکراتیک آن پایبند است

ژان فرانسوا لوگاره: متشکرم، قبل از هر چیز تبریکات بسیار بسیار گرم و بسیار دوستانه خود را برای همه دوستان مقاومت ایران و البته خانم رئیس‌جمهور مریم رجوی که تجسم امیدهای ایران است، ابراز کنم. ایران، این کشور بزرگ با تاریخی بزرگ و با این تمدن بزرگ. ما امروز در این جشن و تبریکاتمان مثل همیشه می‌خواهیم نگاهی هم به گذشته بیاندازیم.

ما به‌حال نگاه می‌کنیم و به آینده‌ا یمان داریم. گذشته در ایران و برای همه مردم ایران. در چند سال گذشته است که می‌توانم بگویم شکست کامل است. این شکست اقتصادی است، شکست آموزش است، شکست سلامت در مبارزه با بیماری همه‌گیر در کل استانهای ایران است. عدم دسترسی به آب، به ابتدایی‌ترین عناصر معیشتی. می‌بینیم که در صحنه کانون‌های شورشی چند برابر می‌شوند.

در مورد مذاکرات هسته‌ای، می‌دانیم که در وین، شاهد یک شکست عمومی هستیم، زیرا می‌دانیم که در واقعیت، دولت آخوندها نمی‌خواهد به توافقی پایدار دست یابد، توافقی که می‌تواند برای مبارزه با گسترش تسلیحات هسته‌یی در ایران مورد احترام قرار گیرد. ناگفته نماند که اگر رژیم ایران موفق به دستیابی به تسلیحات هسته‌یی شود، این یک تهدید جدی جهانی است.

بنابراین، ابتدا باید از این تظاهراتها حمایت کنیم. باید از این جنبش‌ها حمایت کنیم. ما باید از این همه اعتراضی که توسط جوانان ایرانی برگزار می‌شود حمایت کنیم. ما باید به این نسل فکر کنیم، نسلی جوان که فقط دیکتاتوری را دیده است و به دموکراسی امید دارد، برنامه ده ماده‌ای خانم مریم رجوی را می‌شناسد و به اصول بشردوستانه، اصول دمکراتیک آن، اصول آن‌که به تمدن ایران افتخار می‌کند پایبند است. ، به تاریخ ایران و توانایی آن در به دست گرفتن سرنوشت خود.

این را هم بگویم برای این نسل جوان که مظهر آزادیشان مریم رجوی است. این اراده اوست، این انرژی اوست، این شخصیت اوست، این گفته‌های او است که در طول این همه سال مقاومت، بیان کرده است. و بیانگر بینش روشن او است که تاکنون ادامه داشته است. باید امکاناتی به ایران داده شود که ایران در جامعه بین‌المللی به‌عنوان جامعه دمکراتیک جایگاه خود را پیدا کند. وقتی تعداد زیادی از دوستان وفادار را می‌بینم که در این زمان آنجا هستند، دلگرم می‌شوم. من واقعاً می‌خواستم صمیمانه‌ترین آرزوهای خود را عرض کنم تا این سال جدید، سال تعیین‌کننده‌ای برای پیشرفت آزادی، دموکراسی، حقوق‌بشر در ایران، با مشارکت مردم ایران در سرنوشت خود باشد.

و مشخصاً خطاب به خانم مریم رجوی، تبریکات شخصی خود را برای سعادت و موفقیت شما می‌فرستم و آرزو می‌کنم که امسال، سال۲۰۲۲شرایطی فراهم شود تا بتواند طرح و برنامه و اراده‌اش عملی بشود. ما انرژی او را می‌شناسیم، ما برنامه روشن او را می‌دانیم. من صمیمانه امیدوارم که در این سال جدید، سرانجام شاهد برآورده شدن همه آرزوهایمان باشیم. متشکرم».

ادامه دارد

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f16a713c-66b6-4c1b-8856-d48d3a47e65b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات