728 x 90

گردهمایی همبستگی با مبارزه زنان ایران در دانشگاه فولرتون کالیفرنیا

گردهمایی همبستگی با مبارزه زنان ایران در دانشگاه فولرتون کالیفرنیا
گردهمایی همبستگی با مبارزه زنان ایران در دانشگاه فولرتون کالیفرنیا

به‌مناسبت روز جهانی زن جلسه‌یی به‌دعوت انجمن زنان کالیفرنیا برای دموکراسی در ایران در دانشگاه فولرتون در اورنج کانتی کالیفرنیا در همبستگی با مبارزه زنان پیشتاز ایرانی علیه رژیم ولایت فقیه برگزار شد.

 

 

پروانه مختاری مسئول انجمن زنان جنوب کالیفرنیا

در شروع این گردهمایی پروانه مختاری مسئول انجمن زنان جنوب کالیفرنیا در سخنان افتتاحیة خود، ضمن خیرمقدم به حاضران، تاریخچهٴ مختصری را از فعالیت‌های انجمن زنان بازگو کرد. وی همچنین گفت: زنان و جوانان در قیام (ایران) نقش اساسی ایفا کردند؛ این قیام به بیش از ۱۴۲شهر سراسر ایران گسترش یافت. زنان با اقداماتشان و با شجاعتشان اثبات می‌کنند که نیروی تغییر هستند. زنان ایران با هدایت این اعتراضات و با (شعار) «مرگ بر خامنه‌ای-روحانی»... پیام سیاسی خود را به جهان می‌رسانند... زنان ایران ایستاده‌اند و تمامیت این رژیم را رد می‌کنند. مردم ایران خواهان تغییر رژیم هستند. ما به همه آنها درود می‌فرستیم و تعهد می‌دهیم که در هر قدم این مسیر و از آنان حمایت خواهیم کرد تا رژیم زن‌ستیز حاکم بر تهران، (سرنگون) شود.

 

شکوفه شریف

پس از آن شکوفه شریف که مدیریت جلسه را برعهده داشت در سخنان کوتاهی برنامه‌ این کنفرانس را اعلام کرد.

 

جودی چو عضو مجلس نمایندگان آمریکا از حزب دموکرات

جودی چو عضو مجلس نمایندگان آمریکا از حزب دموکرات طی پیامی به گردهمایی کالیفرنیا گفت: «من به‌طور خاص از شجاعت زنان ایرانی تحت تاثیر قرار گرفته‌ام. آنها تنها نیستند. زنان در همه جا در کنار زنان ایران ایستاده‌اند که خواهان رهایی از رژیم مذهبی و بی‌رحم حاکم هستند».

وی اضافه کرد: «من در کنار همه معترضان ایران ایستاده‌ام. همان زنان و مردانی که به مبارزه چند دهه‌‌ای خود برای دموکراسی و آزادی در ایران ادامه می‌دهند. در حالی که جهان اعتراضات فوق‌العاده آنان را در ایران دنبال می‌کند، برای آخوندها بیش‌از‌پیش دشوار خواهد بود که حاکمیت سرکوب خود را حفظ می‌کند».

 

دونالد واگنر شهردار شهر ایروین کالیفرنیا

نیز طی پیامی در حمایت از این جلسه نوشت: «از طرف شورای شهر و همه شهر ایروین، موجب افتخار همگی است که از کنفرانس انجمن زنان کالیفرنیا برای دموکراسی در ایران استقبال کنیم. از آنها به‌خاطر برگزاری این کنفرانس قدردانی می‌کنم و برای شما بهترین آرزوها را دارم».

 

لین دیکسترا عکاس و مدافع حقوق بشر

آنگاه لین دیکسترا عکاس و مدافع حقوق بشر در سخنانش به تجربه حضور خود در فعالیت‌های یاران مقاومت ایران، از جمله اعتصاب‌غذای اشرف‌نشانها در مقابل کاخ سفید به‌دنبال حملات جنایتکارانهٴ ۶و ۷مرداد به اشرف و پیروزی این کارزار اشاره کرد، و سپس گفت: می‌خواهم به همه شما ادای احترام کنم... چون کاری که هر یک از شما انجام می‌دهید، اتحاد و قدرتی را ایجاد می‌کند... تا ما بتوانیم تغییر را محقق کنیم.

 

میترا سامانی

میترا سامانی، در سخنانش گفت: جنبش مقاومت (ایران) که با این رژیم قرون‌وسطایی مبارزه می‌کند، نشان داده است که ملت ما مصمم به تحقق یک زندگی آزاد است و از تلاش خود برای دستیابی به دموکراسی دست برنخواهد داشت... تغییر در ایران، دیگر فقط یک ضرورت برای مردم ایران نیست، بلکه ضرورتی برای صلح و آرامش در منطقه و تمام جهان است... (تظاهرات اخیر)... بنیادهای تمامیت این نظام مذهبی را هدف قرار داد. زنان از خود شجاعت عظیمی را به نمایش گذاشتند و بی‌باکانه و با دستان خالی، با نیروهای امنیتی (رژیم) مقابله کردند...

وی سخنانش را با گرامیداشت زنانی که در راه آزادی ایران جان‌ باخته‌اند، به پایان رساند.

 

در قسمت پایانی گردهمایی در دانشگاه فولرتون کالیفرنیا به‌مناسبت روز جهانی زن هلنا رضایی ترانه‌هایی را در همبستگی با مبارزه زنان ایرانی علیه رژیم زن‌ستیز آخوندی اجرا کرد.