728 x 90

گردهمایی جهانی ایران آزاد - ۲۷تیر - جان پری، ادوارد سولنس، نجیمه طای طای، بسام العموش، صالح قلاب، فاتمیر مدیو، آربن بیچری و محمد محسن عسکر

گردهمایی جهانی ایران آزاد - ۲۷تیر
گردهمایی جهانی ایران آزاد - ۲۷تیر

گردهمایی جهانی ایران آزاد

همبستگی با قیام مردم ایران

حمایت از کانون‌های شورشی و ارتش آزادی

جان پری وزیر دولت در ایرلند

خیلی ممنون. برای من مایهٔ افتخار است که با سخنرانان برجسته و نمایندگان پارلمان در اجلاس اینترنتی امروز همراه بشوم، در حمایت از یک ایران آزاد و دموکراتیک.

با گردهمایی بزرگ اینترنتی امروز، شورای ملی مقاومت ایران نشان داده است که به‌واقع آلترناتیو قابل ‌اتکای رژیم مستبد حاکم بر ایران است.

این شورا از حمایت گستردهٔ مردمی، چه در داخل و چه در خارج ایران، برخوردار است. از حمایت بین‌المللی برخوردار است. اپوزیسیون سازمان‌یافته به‌رهبری رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران، مریم رجوی، توانایی آن‌را دارد که این مسئولیت را به‌دوش بگیرد و مردم ایران را برای رسیدن به‌آزادی و حقوق‌بشر رهبری کند تا تغییر دموکراتیک واقعی در ایران رخ بدهد.

ما می‌دانیم که رژیم میلیاردها دلار از دارایی‌های ملی مردم ایران را می‌رباید و با آن پروژه‌های اتمی و برنامهٔ موشکهای بالستیک خود را با نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل پیش می‌برد.

پول‌هایی که به مردم ایران تعلق دارند، برای خرید سلاح و سرکوب مردم ایران به‌هدر می‌روند و به‌تروریست‌های نیابتی رژیم در منطقه ارسال می‌شوند.

همان‌طور که شاید بدانید، سال آینده ایرلند یک کرسی در شورای امنیت سازمان متحد به‌دست خواهد آورد، برای سال‌های۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲. این موضوع به‌دولت ایرلند یک فرصت عالی می‌دهد تا راه‌حل‌هایی را ارائه دهد که نگرانی‌های مختلفی را که جهان در رابطه با رژیم تهران دارد مورد بررسی قرار بدهد.

به‌عنوان یک وزیر قبلی و نمایندهٔ پیشین پارلمان ایرلند، دولت ایرلند و نخست‌وزیر جدید را فرا می‌خوانم تا کار خود را از همین امروز شروع کنند. او باید از تمدید تحریم تسلیحاتی رژیم ایران توسط سازمان ملل حمایت کند که در ماه اکتبر به‌پایان می‌رسد.

علاوه بر این، دولت ایرلند باید در سطح اتحادیهٔ اروپا در نوک‌ پیکان حمایت از اٍعمال مجدد تحریم‌های بین‌المللی علیه رژیم ایران قرار بگیرد که به‌عنوان بخشی از توافق اتمی با (رژیم) ایران رفع شد. چون ما می‌دانیم که (حکومت) تهران در حال نقض التزامات خود در چارچوب برجام است. خیلی ممنون از همگی. حاضر، حاضر، حاضر.

ادوارد سولنس وزیر محیط‌زیست ایسلند

دوستان عزیز، مفتخرم که این فرصت را دارم تا در کنار شما باشم و بتوانم به برخی از موضوعاتی که با آنها سر و کار دارید بپردازم. اولا، می‌خواهم به شورای ملی مقاومت تبریک بگویم که چنین نشست عالی را به‌صورت آنلاین ترتیب داده است. اگر چه هیچ چیز نمی‌تواند جایگزین احساس فوق‌العاده ملاقات و دیدن دوستان به‌صورت چهره به چهره در مرکز همایش باشکوه شما در تیرانا شود.

متأسفانه، (کرونا) برای بسیاری از دیکتاتورها و رژیمهای سرکوبگر در کشورهای مختلف جهان فرصتی برای افزایش سوء رفتار با مردم خود ایجاد کرده است و می‌دانند که جامعه بین‌الملل بیش از حد مشغول نظارت بر بیماری همه‌گیر کووید است که بخواهند نگران آنها باشند. رژیم ایران به‌طور ناگهانی از این فرصت استفاده می‌کند تا در آزار و اذیت و کشتار شهروندان بی‌گناه قدم بگذارد که صرفاً به وضعیت سخت اقتصادی اعتراض می‌کنند. بنابراین بسیار خوشحالم که بیانیه کمیته انگلیس برای آزادی ایران را برای محکومیت نقض حقوق‌بشر و فعالیت‌های تخریبی رژیم آخوندها در ایران امضا کردم.

ملل و دولتهای اروپایی دیگر صرفاً نمی‌توانند رفتارهای زشت آنها را نادیده بگیرند. سیاست فعلی استمالت که با توافق هسته‌یی بین دولت ایران و ملل غربی و چین و روسیه آشکار شده است به هیچ کجا نرسیده است. پولهای ایالات متحده که از طریق حساب‌های منجمد در غرب به‌عنوان بخشی از این معامله به آخوندها منتقل شد، بیشتر برای تأمین بودجه گروه‌های تروریستی در کشورهای همسایه استفاده شده است. این گروه‌ها، به‌عنوان نیروهای نیابتی برای حکومت ایران، هرج و مرج و ویرانی را در سراسر منطقه ایجاد کرده‌اند.

باید زمان آن فرا برسد که ملل اروپایی گردهم آیند و با اعمال فشارهای سیاسی، دیپلماتیک و اقتصادی، تغییر رژیم را در ایران تحمیل کنند. یک ایران جدید بر اساس برنامه ۱۰ ماده‌ای رئیس‌جمهور منتخب مریم رجوی را تصور کنید. آیا این بهتر نیست؟ بنابراین، من می‌گویم، امیدوارم به‌زودی در تهران ملاقات کنیم. ممنون از توجه توأم با لطف شما.

نجیمه طای طای وزیر آموزش مراکش

از کشور مغرب عربی از صمیم قلب به شما درود می‌فرستم، به خانم رهبر، رهبر مقاومت ایران خانم مریم رجوی درود می‌فرستم و به تمامی حضار و شخصیت‌ها و شرکت‌کنندگان در این کنفرانس از ۵قاره جهان درود می‌فرستم.

خوشوقتم که یک بار دیگر در این کنفرانس بزرگ، کنفرانس تاریخی که مقاومت ایران آزاد، آنرا سازماندهی کرده، شرکت می‌کنم

آنچه که باعث شده که من از کشور عربی مغرب به‌مثابه یک شخصیت عام و مسئول سابق در حکومت پادشاهی مغرب به این مقاومت بپیوندم، این بوده که سیاست استبدادی آخوندها را مشاهده و شیوه برخورد آنها را لمس کردم، آنها همواره در امور داخلی کشورهای عربی دخالت می‌کنند، درگیریها و جنگ‌هایی که وجود دارد و خون‌ریزیهایی که صورت می‌گیرد، یعنی مسائلی وجود دارد که کرامت و عزت انسان را خدشه‌دار می‌کند، آنچه که در فلسطین حاصل شده، آنچه که در عراق به‌وجود آمده، آنچه که در لیبی ایجاد شده، آنچه که در لبنان به‌وجود آمده و آنچه که در کشورهای دیگر به‌وجود آمده در آسیا در آمریکا در اروپا یا در آفریقا که تماماً باید به آن پایان داده شود و ما آنها را نمی‌پذیریم و رد می‌کنیم و البته من شخصاً به‌عنوان یک فرد سیاسی، از این تربیون تمامی کشورها و خلقهای عربی را فرا می‌خوانم که با مقاومت ایران همکاری کنند مردم ایران قیام کرده‌اند، مردم ایران به خیابان‌ها ریخته‌اند، مردم ایران شعار می‌دهند که آنچه به نام دین می‌کند را نمی‌خواهند، دین را طوری القاء کرده‌اند و تصویری از دین ارائه داده‌اند که کرامت انسان را خدشه‌دارد می‌کند و این در حالی است که دین اسلام از این‌گونه اعمال مبرا است، دین اسلام دین بردباری است، دین اسلام دین عشق و دوستی است، دین اسلام، خون‌ریزی را نمی‌پذیرد، و به‌دنبال آن مردم ایران امروز تماماً از جوانان و پیران و کودکان به خیابان‌ها می‌ریزند و سیاست آخوندها را رد می‌کنند و ما امروز نیاز مبرم به رهبری هم‌چون مریم رجوی داریم، اولا موجب افتخار است که او یک زن است و ما در کشورهای عربی این سیاست با درایت مانند خانم مریم رجوی را به‌رسمیت می‌شناسیم، که برای ایران و خلق های دیگر مایه خوشوقتی است

یکبار دیگر برایتان آرزوی موفقیت و پیروزی و انشاءالله به‌زودی در تهران همدیگر را ملاقات و جشن خواهیم گرفت.

بسام العموش وزیر توسعهٔ اداری اردن

خانم مریم رجوی، خواهران و برادران ایرانی در تمامی قاره‌های جهان. مفتخرم که در این دیدار در کنار شما هستم. در گذشته دیدار و گفتگوهایی درباره این رژیم داشتیم که به‌ایران آمد. ایران دارای تاریخی ریشه‌دار است و مردمی دارد با تاریخچه‌یی که به‌آن افتخار می‌کنند. ولی این رژیم از همان روز اول که خمینی به‌قدرت رسید، اعلام صدور «انقلاب» کرد.

بر این اساس است که ما با دخالت آنها در کشورهای عربی مواجهیم.

رژیم ایران وارد عراق و لبنان و یمن و سوریه شد، و حتی کشورهایی که در آن مشکلی وجود ندارد؛ آنها در اردن دخالت کردند و در تلاش برای ایجاد یک تشکیلات مسلح بودند. در مراکش دخالت کردند، در الجزایر دخالت کردند، در سودان دخالت کردند.

این رژیم تنها علیه مردم ایران دست به‌فساد نمی‌زند، بلکه علیه همسایگان خود نیز چنین می‌کند.

به‌همین دلیل باید در کنار مردم ایران بایستیم که زندانها از آنها پر شده است. اعدامها به‌طور مستمر علیه آنها صورت می‌گیرد.

این رژیم، دیکتاتور است. این رژیم هیچ التزامی ندارد. ایران کشوری ثروتمند است. ثروتهای ایران، خرج حزب‌الله می‌شود، خرج حوثی‌ها می‌شود. مردم ایران نیازمند این پول‌ها هستند.

از این‌رو، باید در یک صف واحد قرار گرفت، تا زمانی که یک هدف واحد وجود دارد و آن ایجاد تغییر در ایران است تا ایران یک کشور محترم و قوی در سرزمین خودش باشد و از همسایگان خود حمایت کند؛ روابط خوبی با جهان برقرار کند. این به‌اصطلاح سلاح اتمی چه سودی برای مردم ایران دارد؟‌

این یک تلاش مذبوحانه است. این رژیم، مردم را فریب می‌دهد.

آنها با تظاهر به‌دین کارهایشان را انجام می‌دهند. اما کشتار کودکان در سوریه و در یمن و در همهٔ نقاط، ربطی به‌دین ندارد. اسلام از این اقدامات به‌دور است. اسلام به‌سازندگی و بازسازی و کمک به‌همسایه امر می‌کند. تظاهر به‌دین مورد قبول اسلام نیست. تحجر در اسلام جایی ندارد. آنها متحجر و مرتجع هستند. چه کسی خامنه‌ای را انتخاب کرد؟ چه کسی خمینی را انتخاب کرد؟ ما از کسی قبول نمی‌کنیم که از طرف خدا صحبت کند. خداوند به‌تمامی مردم روی زمین عنایت دارد. همهٔ ما فرزندان آدم و حوا هستیم.

این رژیم نباید ادامه پیدا کند

صدایمان را بالا ببریم. باید به‌کشورهای عربی فشار آورد تا موضعی غیرموضع تماشاچی اتخاذ کنند. رژیم ایران وارد کشورهای عربی، یکی پس از دیگری می‌شود. حتی در فلسطین، آنها مدعی فلسطین هستند. حتی احمدی‌نژاد می‌گفت ما سلاحی داریم که با آن اسراییل را پاک می‌کنیم. بفرما اسراییل را پاک کن. چرا پاک نکرد؟ زیرا این یک نوع دروغ است. بنابراین به‌مردم ایران هم دروغ می‌گویند. به‌منطقه دروغ می‌گویند. بر اسلام دروغ می‌بندند. به فلسطین دروغ می‌گویند.

شما ناگزیر هستید که حرکت کنید. این مسأله، ساده نیست. وقتی قوی باشید، در یکپارچه‌کردن صفوف خود قوی خواهید بود.

از خداوند بلندمرتبه می‌خواهم آزادی و کرامت مردم ایران را محقق کند.

صالح قلاب وزیر تبلیغات اردن

قبل از این‌که انقلاب در ایران واقع شود و خمینی شاه را عزل کند و به حاکمیت برسد و از فرانسه برگشت، بخدا سوگند که آرزوهای زیادی داشتیم و همه ما انتظار داشتیم که مسائل زیادی در راستای بهتر شدن، تغییر خواهد کرد از یک رژیم استبدادی قاتل به یک رژیم دموکرایتک و آزادیهای عمومی و اقتصاد بهتر و روابط خوب با کشورهای مجاور، و این فرصت را من داشتم که به‌عنوان اولین نفر از تهران دیدن کنم و با خمینی بعد از برگشتش از پاریس ملاقات کنم، ابو عمار رحمت الله بود و من هم همراه او بودم و ابو مازن رئیس فعلی فلسطین نیز بود.

و ما به تهران رفتیم و به همراه ابوعمار ملاقات کردیم و سپس برگشتیم ما فکر می‌کردیم که مسائل ایران بشکل نمونه خواهد بود، یک کشور دموکراتیک در جهان سوم و سریع مشکلات حل می‌شود، بهرحال صحبت‌های زیادی در آن ملاقاتها صورت گرفت من به دفتر مجاهدین خلق نیز رفتم و برخی از برادران در آنجا بودند و بحث و گفتگو کردیم در هر صورت ما برگشتیم، و این حکومتی که ما نسبت به آن مطلع شدیم، بدترین کودتا بود که بر سر کشورهای جهان سوم و تمامی منطقه آمده بود، دستگیریها و سرکوب و پیگرد مردم و ضرب و شتم آنها و فعال کردن مشکلات با کشورهای مجاور و صدور انقلاب به تمامی مناطق منطقه یعنی ما تروریسم را از این طریق شناختیم، کسی که تروریسم صادر می‌کند به کشورهای لبنان و عراق و سوریه و یمن، تمامی تروریسم که در منطقه وجود دارد، تروریسم خمینی است یعنی کلمه خمینی مترادف تروریسم است.

فاتمیر مدیو -وزیر پیشین دفاع و محیط‌زیست آلبانی

خانم رجوی عزیز، دوستان عزیز، همیشه باعث خشنودی فراوان است که با شما و دوستان از سراسر جهان باشم. به‌واقع مفتخرم که یکی از اولین آلبانیایی‌هایی هستم که حامی انتقال از اشرف به آلبانی، همراه با چند تن دیگر از دوستان، بودم. می‌توانم بگویم آنچه این ماجرا را ارزشمند می‌کند این است که تمام احزاب سیاسی در آلبانی، به‌واقع از مجاهدین خلق و مقاومت ایران حمایت می‌کنند؛ بسیاری از دوستان خوبم را می‌بینم که در این کنفرانس هستند و این نشان می‌دهد سیاست آلبانی پشتیبان شماست و همهٔ شما را حمایت می‌کند.

اما اجازه بدهید به‌شما بگویم با دنبال‌کردن فعالیت‌ها و گردهمایی شما در این روزها، می‌خواهم صحبتم را با نکته‌یی شروع کنم که نخست‌وزیر پیشین بریشا به‌آن اشاره کرد. زمان آن است که آلبانیا‌یی‌ها باید تصمیمی قوی بگیرند؛ این تصمیم باید قطع رابطه با رژیم ایران باشد. آنها تلاش کردند یک حملهٔ تروریستی در خاک ما انجام دهند، پس باید مسئولیت پاسخ‌دادن به‌این وضعیت را به‌عهده بگیریم.

نکته دومی که این روزها پیگیری می‌کنم، چند طرح از جانب شهردار جولیانی و قاضی لویی فری است؛ این‌که ما واقعاً چگونه می‌توانیم کار کنیم تا برخی از جنایات رژیم ایران علیه مردم ایران را به دادگاه ببریم؛ قساوت‌ها، کشتار مردم، زندانی‌کردن مردم.

هم‌چنین معتقدم زمان آن است که پارلمان آلبانی مثل کنگرهٔ آمریکا عمل کند، با یک قطعنامهٔ مشترک توسط اکثریت و اپوزیسیون، در محکومیت آنچه رژیم ایران در ایران انجام می‌دهد.

حال بگذارید به‌موضوعی دیگر بپردازیم که به‌موضع آلبانی به‌عنوان عضو ناتو مربوط می‌شود. (رژیم) ایران یک تهدید برای امنیت ما است. ما یک کشور عضو ناتو هستیم و نباید این واقعیت را نادیده بگیریم. پس حق آن‌را داریم تا صحبت دربارهٔ این وضعیت در جلسات ناتو را نیز شروع کنیم؛ با وزرای دفاع و خارجه و یا رهبران (ناتو). این مسأله باید به‌یک موضوع بحث در بزرگ‌ترین نهادها، از جمله مجمع ملل متحد تبدیل شود.

دوستان عزیز، من فکر می‌کنم زمان آن است که مردم آلبانی بدانند که اگر ما به‌شما پناه دادیم تا احساس کنید در خانهٔ خودتان هستید و از آنجایی‌که شما برای آرمان برحقی می‌جنگید، ما باید در این اقدامات، به‌شما بپیوندیم. نه تنها با شرکت در کنفرانس‌ها، بلکه در فعالیت‌های مشخصی که برای ما و شما، این امکان را می‌دهد تا این مسأله را به سطحی بالاتر در سازمانهای بین‌المللی برسانیم. به‌نظرم، این‌گونه ما حمایت بیشتری از اتحادیهٔ اروپا خواهیم داشت، چون شرایط را بهتر درک خواهد کرد؛ حمایت بیشتری از نهادهای دیگر خواهیم داشت. به‌همین دلیل ما در کنار شما می‌ایستیم، و فقط برای تماشا اینجا نیستیم، بلکه اینجاییم تا به‌کمک و پشتیبانی از تک‌تک فعالیت‌هایی بپردازیم که شما انجام می‌دهید.

کاری که شما برای ما کرده‌اید به‌واقع عالی است. من دوستان خوب بسیاری را از سراسر جهان می‌بینم که هر بار به‌ما می‌پیوندند و احساس غرور می‌کنم وقتی که آنها از آلبانیایی‌ها به‌خاطر کاری که کرده‌اند تشکر می‌کنند. ما همان کاری را انجام داده‌ایم که شما در یک سناریوی مشابه انجام می‌دادید. اما اجازه بدهید از این مرحله قدردانی به‌عمل برسیم. عملی که ثابت خواهد کرد مردم آلبانی برای آزادی می‌ایستند، برای رهایی می‌ایستند و برای ایران آزاد می‌ایستند. امیدوارم به‌زودی زود همگی بتوانیم در تهران یک کنفرانس داشته باشیم، کنفرانسی متشکل از مردمی آزاد با حکومتی منتخب مردم که برای مردم و منافع مردم کار می‌کند. بنابراین، سخنانم را با کلماتی از رئیس‌جمهور لینکلن تمام می‌کنم: «دولتی از مردم، با مردم، برای مردم»؛ این همان چیزیست که برای ایران ضروریست و شما از یک طرح عالی برخوردارید، برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم رجوی که همگی از سراسر جهان آن‌را تحسین می‌کنند. البته ما باید جزو شرح‌دهندگان این برنامهٔ ۱۰ماده‌یی به همگان باشیم، پس باید در این کار تیمی به‌شما ملحق شویم تا بهترین کار را برای ایران و به‌ویژه برای مقاومت ایران انجام بدهیم. خدا شما را حفظ کند، خدا کشور تان را حفظ کند. از شما بسیار متشکرم.

پرفسور آربن بیچری – وزیر بهداشت آلبانی

تبریک به‌شما به‌خاطر کنفرانس پربار و مدرنی که برگزار کردید.

مایهٔ افتخار و خوشوقتی من است که در آن شرکت کنم. دموکراسی و حقوق‌بشر و یک ایران آزاد و صلح‌آمیز و شکوفایی مردم آن، ارزش‌هایی هستند که جنگیدن برای آن شایسته است.

دموکراسی دوستان بسیاری دارد و برای آزادی بسیاری شهید شده‌اند؛ دشمنان آنها محکوم به‌شکستند. تاریخ همواره گواه آن بوده است.

سپاس‌گزارم که این فرصت به‌من داده شد تا به‌عنوان یک پزشک به‌شما کمک کنم و از تاریخچهٔ مقاومت شما بسیار بیاموزم. در برابر درد و رنج خلق شما احساس فروتنی می‌کنم. همبستگی و حمایت کامل خودم را با اعتقادات شما برای یک ایران آزاد و دموکراتیک ابراز می‌کنم. به‌عنوان یک پزشک و جراح، بیش از ۲۰سال است که خدمت می‌کنم و از مزیت ارتباط با هزاران بیمار برخوردار بوده‌ام؛ هم با اشخاص و هم با خانواده‌ها. شخصاً شاهد بوده‌ام که درد کشیدن چه معنایی دارد و چه‌قدر آسان، افراد توانایی زندگی آزادانه را از دست می‌دهند. به‌همین دلیل به‌عنوان یک پزشک، متقاعد هستم که نبرد شما برای یک ایران دموکراتیک، نبردی برای آزادی است. نبردی برای این‌که مردم ایران بتوانند آزادانه زندگی کنند، نبردی برای یک جامعهٔ سالم، بادوام و دموکراتیک، نبردی برای شکوفایی اقتصادی و نهادهای قدرتمند مبتنی بر حاکمیت قانون.

من تلاش‌های شما را برای درمان بیماری‌یی که کشور تان را تحت انقیاد قرار داده تحسین می‌کنم و شما را به‌استمرار آن تشویق می‌کنم.

به‌عنوان نمایندهٔ ملتی که تحت حاکمیت شدیدترین دیکتاتوری زندگی کرده‌اند، هم‌چون شما، برای همهٔ مردم ایران آرزو می‌کنم که به‌آینده‌یی که شایستهٔ آن هستند دست یابند. به‌شما تبریک می‌گویم.

محمد محسن عسکر - وزیر حقوق‌بشر یمن

بسم‌الله الرحمن الرحیم

خانم مریم رجوی، خانم‌ها و آقایان. برای من باعث خوشحالی و افتخار بسیار است که امروز در این گردهمایی بزرگ انسانی با شما صحبت می‌کنم. در ابتدا تشکر می‌کنم از همهٔ برادران و خواهران برگزارکنندهٔ این اقدام مهم؛ به‌ویژه از شورای ملی مقاومت ایران متشکرم بابت این فرصت که در اختیار من قرار دادند تا دربارهٔ نقش رژیم ایران در مصیبت‌های کشورم یمن صحبت کنم.

خانم‌ها و آقایان، می‌دانید شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران، علیه حاکمیت قانونی کشور ما به‌ریاست عبد ربه منصور هادی در سپتامبر ۲۰۱۴ کودتا کردند، در اقدامی برای انتقال الگوی (رژیم) ایران به‌یمن. آنها رئیس‌جمهور را به‌گروگان گرفتند و نهادها را در صنعا اشغال کردند و انبارها و زرادخانهٔ سلاح و موشک ارتش یمن را به‌چنگ خود درآوردند، برای این‌که به‌نیابت از رژیم ایران در منطقه جنگ‌افروزی کنند.

پس از قیام۲۰۱۱، یمن نمونه‌یی از تجارب تغییر دموکراتیک در جهان عرب بود. در جریان روند تغییر امن و آسان در قدرت، تحت اشراف ابتکارعمل کشورهای خلیج‌فارس و سازمان ملل، طیف‌های مختلف مردم یمن در آن روند شرکت کردند.

در جریان کنفرانس گفتگوی ملی که نزدیک به ۱سال به‌طول انجامید، مردم یمن نقشهٔ مسیری برای یک قانون اساسی جدید ارائه کردند، برای یک حکومت شهروندی جدید که به‌آزادی و کرامت و حقوق‌بشر احترام می‌گذارد.

اما رژیم آخوندی در ایران، به‌جنگ با مردم یمن پرداخت، با فرستادن شبه‌نظامیان برای کودتا علیه این مسیر دموکراتیک و روند انتقال مسالمت‌آمیز؛ و آن‌را به‌مسیر جنگ و ویرانی و خشونت تبدیل کرد. و یمن به‌فاجعه انسانی بزرگی تبدیل شد، به‌نحوی که هم‌اکنون به‌بزرگترین بحران انسانی در جهان تبدیل شده است.

خانم‌ها و آقایان، تهدید رژیم ایران در کشور من یمن و برای مردم منطقه، یک تهدید بالفعل بسیار بزرگ است، به‌طوری‌که یک حکومت ملی را نابود ساخته تا آن‌را به‌فرقه‌هایی تبدیل کند که ارتشهای ملی را به‌نفع شبه‌نظامیان نابود می‌کند. این خلاصهٔ نتیجهٔ پروژهٔ (رژیم) ایران در خاورمیانه است.

این رژیم اقدام به‌تشکیل شبه‌نظامیان بر پایه‌های فرقه‌گرایانه می‌کند. این رژیم باعث قتل و کشتار بیش از ۲۰۰هزار تن از مردم یمن شده است. ما هم‌چنین دهها هزار دستگیر شده داریم، هم‌چنین هزاران مجروح و قربانی ناشی از مین داریم. ما هم‌چنین ۳۰هزار کودک قربانی ناشی از بسیج اجباری داریم که شبه‌نظامیان آنها را به‌نزاع و درگیری پرتاب کردند.

بیمارستانها و مدرسه‌ها نابود شدند. شبه‌نظامیان هم‌چنین آزادی‌های عمومی را زیر پا گذاشتند. آنها هم‌چنین تا این لحظه مانع از حفاظت نفت‌کش صافر که در نزدیکی باب‌المندب است می‌شوند که ممکن است موجب بحران و فاجعهٔ بزرگ انسانی شود.

دیروز شورای امنیت، شبه‌نظامیان حوثی رژیم ایران را مسؤل نشت سوخت و وقوع فاجعهٔ زیست‌محیطی بی‌سابقه خواند.

متأسفانه نتایج این جنگ تاکنون، عقب‌بردن یمن به‌میزان ۵۰سال در زمینهٔ توسعه و اقتصاد است.

خانم‌ها و آقایان، بدون شک رژیم ولایت فقیه و ادامهٔ حیات آن، به‌معنی ادامهٔ همین رنج و سرکوب و فساد و تهدیدی برای همهٔ ارزش‌های دموکراتیک و حقوق‌بشر است؛ نه‌تنها در ایران، بلکه در سراسر منطقه. ادامهٔ حیات رژیم فاشیستی حاکم بر ایران، برای ما ادامهٔ جنگ‌ها و ویران‌کردن جوامع و تهدید امنیت و صلح بین‌المللی است.

خانم‌ها و آقایان، از این‌رو، جامعهٔ بین‌المللی باید به‌این رژیم که در داخل و خارج ایران مدت‌های مدیدی است آشوب می‌کند نقطه پایان بگذارد، آن‌هم با دراز کردن دست یاری و کمک به‌مردم برادر ایران، مردمی با تاریخچه‌یی ریشه‌دار که به‌انسانیت، آداب و فرهنگ بسیاری تقدیم کرده‌اند. مردم ایران شایستهٔ نظامی بهتر هستند که به‌دموکراسی و حقوق‌بشر باور داشته باشد و به‌حقوق همسایه‌ها احترام بگذارد.

فکر می‌کنم این مسأله به‌یک ضرورت استراتژیک برای امنیت و صلح خاورمیانه و امنیت و صلح بین‌المللی تبدیل شده است.

خانم‌ها و آقایان، ما از درس‌های زندگی و عبرت‌های تاریخ آموخته‌ایم که خلق‌های زنده، هم‌چنان در برابر ظلم و تاریکی مقاومت و نبرد می‌کنند، در تلاش برای روشنایی و ارزش‌های انسانی.

بدون شک مقاومت ایران از سوی خواهران و برادران در سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت به‌رهبری خانم مریم رجوی، با برنامهٔ ۱۰ماده‌یی که بانوی مبارز مریم رجوی ارائه کرده‌اند، به‌عنوان چارچوب مرجع برای این مقاومت نمایندگی می‌شود؛ مایلم خطاب به‌خانم رجوی بگویم که شما برای همهٔ آزادگان در جهان و همهٔ مدافعان حقوق‌بشر الهام‌بخش هستید.

شما یک مدرسهٔ نوین برای مبارزه و مقاومت خلق‌ها در برابر ظلم و ستم هستید.

همبستگی با مردم ایران و با شما، همبستگی برای آزادی است، برای مردم برادر ایران و برای حفظ امنیت و صلح در منطقه و جهان در برابر آشوب رژیم آخوندی در ایران و بازوهای ویرانگر و گسترش‌یابندهٔ آن از لبنان تا یمن.

در پایان، برادران و خواهرانم: مردم یمن یکپارچه هستند و از شما پشتیبانی می‌کنند. برای گردهمایی شما آرزوی موفقیت بسیار و استحکام دارم. برای مردم ایران آرزوی پیشرفت و شکوفایی بسیار می‌کنم. به‌زودی پیروزی محتوم شما محقق می‌شود.

خداوند متعال گفته است: «کسانی که مورد ظلم واقع شده‌اند، اگر یاری طلبند هیچ اشکال و ایرادی بر آنان نیست».