728 x 90

گردهمایی جهانی ایران آزاد - لئو داتسن برگ، سر آلن میل، کری پولارد، دیانا چولی، نامیک کولپلیکو، الئونورا چیمبرو، تونی ماتارلی، الیزابتا زامپاروتی و ماریانو رابینو

گردهمایی جهانی ایران آزاد
گردهمایی جهانی ایران آزاد

گردهمایی جهانی ایران آزاد

همبستگی با قیام مردم ایران

حمایت از کانون‌های شورشی و ارتش آزادی

لئو داتسن برگ –پارلمانتر از آلمان

حامیان عزیز یک ایران آزاد،

دوستان عزیزم در اشرف۳، من یک اشرفی هستم!

خانمها و آقایان محترم،

ابتدائا می‌خواهم صمیمانه به اعضای عزیز شورای ملی مقاومت چهلمین سال تأسیس آنرا تبریک بگویم. طی سالیان ارتباطم با شما یاد گرفته‌ام که شما چه کارهای خارق‌العاده‌ای انجام می‌دهید. طبق اصول دموکراتیک، متعهد، با همبستگی، خلاق و پیگیرانه. تحت رهبری رئیس‌جمهور مریم رجوی جنبش شما به یک رسمیت شناخته شدگی بین‌المللی دست پیدا کرده است. این دست‌آورد عظیمی است.

امروز ما با حضورمان در اینجا – به‌خصوص در جلوی دروازه براندنبورگ که یک سمبل ما برای آزادی است - همبستگی خودمان را با خیزش مردم ایران علیه دیکتاتوری مذهبی ابراز می‌کنیم.

خانمها و آقایان، همزمان خودمان را با صدها گردهماییهای مشابه که امروز در سرتاسر دنیا برگزار می‌شود متحد می‌دانیم.

رژیم ایران در بحران سختی به‌سر می‌برد. در مشکلات فوق‌العاده سنگین اقتصادی گرفتار شده، فاقد برنامه‌ای برای مقابله با اپیدمی کرونا است، به‌هیچ‌وجه منسجم نیست و درگیر جنگهای جناحی است و بواسطه فساد شدید و جنگهای نیابتی میلیاردها دلار از سرمایه‌های مردم این کشوری که در اساس سرشار از سرمایه است، غارت شده است.

زندانیان سیاسی در زندانها به‌صورت انبوه فشرده شده‌اند و در معرض خطر شدید ابتلاء به ویروس کرونا قرار دارند.

بسیاری از مردم فقیر شده‌اند و فقر پدیده‌ای گسترش یابنده شده است. رژیم از فقرا که پتانسیل خیزش دارند وحشت دارد اما کاری برای آنها انجام نمی‌دهد.

رژیم به سیاست ارعاب خود ادامه می‌دهد:

خانمها و آقایان، در چنین وضعیتی نیاز به مقاومت سازمان‌یافته می‌باشد.

رژیم اما با همه امکاناتش تلاش می‌کند تا مقاومت را بی‌اعتبار سازد و با تحقیر سرکوبش نماید. ولی این تلاش به ضد خودش تبدیل شده است.

از این‌رو خواسته‌های ما از اروپا و از جمله آلمان بدین ترتیب هستند:

- اروپا می‌تواند به رژیم ایران فشار آورد و بخواهد که احکام اعدام را ملغی ساخته و زندانیان سیاسی را آزاد کند.

- اروپا می‌تواند و باید اپوزیسیون دموکراتیک ایران را به‌رسمیت شناخته و از آن در تلاشهایش برای پایان دادن به رژیم دیکتاتوری حاکم حمایت به‌عمل آورد. (رژیمی که) بدرستی پایگاه خود را در میان مردم از دست می‌دهد.

برنامه ده ماده‌ای رئیس‌جمهور مریم رجوی آلترناتیو دموکراتیک و آزادیخواهانه برای ایران است. بیایید به مبارزه‌مان در حمایت از آن ادامه دهیم.

(گردهمایی ایران آزاد – کهکشان ۱۷ژوییه ۲۰۲۰-۲۷تیر۹۹)

سر آلن میل -پارلمانتر از انگلستان

خانم رجوی، دوستان؛ در شروع صحبتم باید بگویم که شگفت‌انگیز است که می‌بینم شما توانستید این کنفرانس را برگزار کنید و این موضوع بسیار مهم است، آن‌هم در دوران پاندمی که در سراسر جهان بحران ایجاد کرده است. این نشان‌دهندهٔ تعهد مبارزه شما برای یک ایران آزاد است.

طبعاً شما یک سفر طولانی را آمده‌اید، حامیان شما بسیار رنج دیده‌اند؛ زندان، شکنجه‌های وحشیانه، اعدام، قتل‌عام، تبعید و همهٔ این چیزهایی که در سراسر جهان باید با آن دست و پنجه نرم می‌کردید. و به‌رغم آن، بسیاری دولتهای غربی مصر بوده‌اند بر سیاست مماشات با رژیم شیطانی حاکم بر ایران. باید بگویم که این دیوانگی محض است، چرا که بارها و بارها نشان داده شده که این راه پیشرفت برای جهان آزاد نیست.

به‌جای آن ما باید هر آنچه را که رژیم ایران به‌انجام آن ادامه می‌دهد مورد سؤال قرار بدهیم: حمایت آنها از تروریسم جهانی، وضعیت در ایران که غیرقابل قبول است، حتی اذعان اخیر آنها به‌شلیک به‌یک هواپیمای مسافربری و از دست‌رفتن جان ۱۷۶نفر که هم‌چنان بی‌پاسخ مانده است.

آنچه ما باید انجام بدهیم این است که بگوییم: «دیگر بس است». ما از دولتهای خود در سراسر جهان می‌خواهیم که یک سیاست جدید را در این رابطه اتخاذ کنند. و بهترین روش انجام این کار این است که با شورای (ملی) مقاومت کار کنیم؛ به‌طور خاص پیشنهاد‌های ارائه‌شده توسط خانم رجوی. اگر این کار را بکنیم، می‌توانیم به‌مردم ایران کمک کنیم تا یک زندگی شایسته داشته باشند و وضعیت غیرقابل قبول رژیم حاکم بر ایران را پشت سر بگذاریم. متشکرم.

(سومین اجلاس ایران آزاد – کنفرانس بین‌المللی در مورد تروریسم رژیم ۹۹۰۴۳۰)

کری پولارد-پارلمانتراز انگلستان

عصر همگی بخیر. امشب دربارهٔ شورای ملی مقاومت، همهٔ کار دشواری که در این سال‌ها پشت سر گذاشته شد و به‌ویژه از مریم رجوی با شما صحبت می‌کنم که یک ستارهٔ تمام‌عیار بوده است؛ او برای تحقق مشارکت دموکراتیک در ایران به‌سختی کار کرده است. بسیاری از مردم کشته شده‌اند، بسیاری از مردم به‌زندان افتاده‌اند، همهٔ اینها بی‌دلیل نبوده است. اما مریم رجوی، به‌نحوی فوق‌العاده سخت کار کرده و هیچ‌کس بهتر از او آنچه را که خودش طی سال‌های اخیر به‌پیش برده، انجام نداده است.

من با تمام وجود آرزو می‌کنم مردم در غرب، وخامت اوضاع را در ایران درک کنند و راه مترقی این است که شورای ملی مقاومت، به‌هر طریق ممکن، به‌رسمیت شناخته شود و مورد پشتیبانی و کمک قرار گیرد. این برای غرب بهتر است و مطمئناً برای مردم ایران هم بسیار بهتر است.

در طول این سالیان، مریم رجوی به‌سختی تمام کار کرده، جان خود را در معرض خطر قرار داده، خودش را جلو انداخته، در خط مقدم تلاش برای تحقق دموکراسی در ایران بوده است.او تا سرحد توان تلاش کرده و ما باید او را تحسین کنیم و هم‌چنان به‌تحسین او ادامه دهیم و از او به‌خاطر همهٔ کارهایی که در طول این سالیان انجام داده است تشکر کنیم.

امیدوارم و دعا می‌کنم او به تلاش‌هایی که تاکنون به‌عمل آورده ادامه دهد؛ و سرانجام عقل سلیم پیروز می‌شود و مردم ایران آزاد می‌شوند و تمام کشتارها متوقف خواهد شد. تحقق این امر، برای همهٔ جهان بهتر است و باید که او به‌خاطر تمام سخت‌کوشی‌هایش طی این سالیان، مورد تحسین قرار گیرد.

برای کمک به‌تداوم نقش رهبری‌کننده‌یی که او به‌نمایش گذاشته است. پیشرفت‌های حاصل ‌شده مدیون مریم رجوی است و امیدوارم و با تمام وجود دعا می‌کنم که بتوانیم به حمایتمان ادامه بدهیم و خانم رجوی با سخت‌کوشی و اراده‌یی که طی سالیان از خود نشان داده، به‌کارش ادامه خواهد داد تا بتوانیم سرانجام رو به‌جلو حرکت کنیم و پیشرفت داشته باشیم. متشکرم.

(گردهمایی ایران آزاد – کهکشان ۱۷ژوییه ۲۰۲۰-۲۷تیر۹۹)

دیانا چولی – نویسنده و پارلمانتر از آلبانی

خواهران و برادران عزیز مقاومت ایران، خانم رجوی عزیز، دوستان گرامی، مایهٔ افتخار است که در این کنفرانس بزرگ با شما باشم. الآن بهترین لحظه برای دنیا نیست، به‌دلیل مرگ و میر ویروس کرونا و به‌دلیل این‌که می‌دانیم شرایط در ایران چه‌قدر سخت است. اما از طرف دیگر، هم‌چنان‌که همیشه در جهان و در طول تاریخ اتفاق افتاده، اینک جهان به‌خوبی از جنایات رژیم ایران مطلع است و می‌داند که جامعهٔ ایران در آستانهٔ قیامهای عظیم است.

اما می‌خواهم چیز دیگری را در اینجا ارائه کنم. من کتاب کوچکی را در زمانی نوشتم که نزد خواهران ایرانی مقاومت ایران ساکن در اشرف مانزا بودم. وقتی آنها را بهتر شناختم و در مورد تاریخ شکوهمند مقاومت برای آزادی، برابری و حقوق‌بشر، از آنها آموختم، انگیزهٔ نوشتن این جزوه را پیدا کردم. این همان کتاب است با عنوان «۱۰۰۰ستاره، زنان مقاومت ایران» است. این محصول جلسات بسیاری با ساکنان اشرف، گفتگوهای بسیار، از یک دوستی طولانی و یادگیری روزمره دربارهٔ شما دوستان عزیز است.

من با زنانی فوق‌العاده آشنا شدم. همهٔ آنها تصمیم به‌یک انتخاب در زندگی خود گرفته بودند. آنها از دوران جوانی، مبارزه علیه بی‌عدالتی را آغاز کرده‌اند و تصمیم گرفته‌اند که مبارزه را تا به‌آخر ادامه بدهند و برای آزادی کشورشان تلاش کنند و آن‌را از چنگال دیکتاتوری نجات دهند.

زنانی مثل هنگامه حاج‌حسن که داستانش را در کتاب خود با عنوان «چشم در چشم هیولا» نوشته. من با او مصاحبه کردم. من با سوسن علوی آشنا شدم که زندگی مشابهی داشته، با همان نگاه قاطع و همان انتخاب. من با زنان جوانی مثل سحر صنوبری مصاحبه کردم که یک زندگی آرام را رها کرد تا به مقاومت بپیوندد. من مژگان مهدوی را دیدم، ژیلا را و دیگران را. همهٔ آنها وقتی ازشان پرسیدم چه چیزی باعث شد تصمیم بگیرند که زندگی شخصی خود را فدا کنند، پاسخ دادند: عشق. عشق به‌کشور مان. زیرا می‌خواهیم کشور مان آزاد باشد. می‌خواهیم مردم‌مان خوشبخت باشند. زنانی که با آنها ملاقات کردم، همواره از زنان دیگری می‌گویند که زندگی خود را تحت رژیم آخوندها فدا کردند. مثلاً اعظم روحی آهنگران، اشرف رجوی، فاطمه امینی، مرضیه احمدی اسکویی و سایرین. آنها هرگز فداکاری آنها را فراموش نمی‌کنند.

من همواره سخنرانی‌ها و کتاب‌های خانم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیدهٔ مقاومت ایران را دنبال می‌کنم و می‌خوانم. برنامهٔ ۱۰ماده‌یی او برای ایران آینده، برای مردم ایران، یک کشور آزاد، برخوردار از جدایی دین و دولت و کشوری دموکراتیک به‌ارمغان می‌آورد.

پیام و چشم‌انداز ارائه‌شدهٔ او، یک جامعهٔ مدرن، برابر و دموکراتیک در ایران است. زیرا جوهر اسلام بر بردباری و دموکراسی استوار است و نه بر بنیادگرایی و تفسیرهای ارتجاعی.

او می‌گوید، اینها دو دیدگاه کاملاً متضاد از اسلام، روی موضع‌گیری در قبال موقعیت زنان متمرکز هستند و نبرد برای برابری عمیقاً به‌نبرد با اندیشه‌های ارتجاعی و بنیادگرایی مرتبط است.

بسیاری از نظرگاههای او در مورد این موضوع، در کتاب‌های معروف او به‌چاپ رسیده است. بنابراین من بایستی مطالب بسیاری را می‌دیدم، بررسی و تعمیق می‌کردم و یاد می‌گرفتم، پیش از آن‌که این جزوه را در مورد زنان عضو مقاومت ایران بنویسم.

خوشحالم که این کار را کردم. زیرا این امکان را یافتم که در ارتباط نزدیک‌تری قرار بگیرم و درک بهتری از تاریخچهٔ مجاهدین پیدا کنم و هم‌چنین از رهبرانشان و علل این‌که چرا این انسان‌ها هرگز دمی استراحت نمی‌کنند و همواره به‌تلاش برای تغییر رژیم در ایران ادامه می‌دهند.

به‌عنوان یک آلبانیایی، خوشحالم که دولت آلبانی یک موضع بسیار قوی علیه فعالیت‌های تروریستی رژیم ایران اتخاذ کرده است. نخست‌وزیر ادی راما به‌طور رسمی اعلام کرده است، اینها تهدیدهای جدی برای صلح و امنیت بین‌المللی هستند. همهٔ ما بسیار خرسندیم که جامعهٔ بین‌المللی از مقاومت ایران حمایت می‌کنند. مقاومتی که برای برقراری یک جامعهٔ آزاد و دموکراتیک مبارزه می‌کند.

ما قاطعانه در برابر تروریسم رژیم ایران و صدور بنیادگرایی به‌آلبانی و خارج کشور ایستاده‌ایم. ما از مجاهدین و شورای ملی مقاومت ایران، آلترناتیو دموکراتیک در برابر دیکتاتوری آخوندی، حمایت می‌کنیم.

سخنانم را با کلماتی از مریم رجوی تمام می‌کنم که می‌نویسد: «زنان با هر نوع ملیت، دین و مذهب و از هر قشر اجتماعی و سن و سالی، باید در تمام کشورها، دارای حقوق برابر با مردان در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی باشند. ما باید نه تنها برای چیزهایی که ممکن هستند، بلکه برای آن چیزهایی که باید امکان‌پذیر باشند، مبارزه کنیم». من این جملات را بسیار دوست دارم. او می‌گوید: «تردیدی نیست که ایران آینده درخشانی خواهد داشت». بیایید کنفرانس بعدی مشابه این‌را در ایران برگزار کنیم، اما نه با ویروس کرونا.

(سومین اجلاس ایران آزاد – کنفرانس بین‌المللی در مورد تروریسم رژیم ۹۹۰۴۳۰)

نامیک کولپلیکو – پارلمانتر از آلبانی

میهمانان گرامی،

برادران و خواهران ایرانی،

برادران و خواهران مجاهدین در آلبانی،

برادران و خواهران ایرانی در همه جای دنیا.

امروز بار دیگر در چنین جلسه پرشوری جمع شده‌ایم تا حمایت جامعه جهانی را از تلاشهای شما برای آزادی ایران از دست رژیم عقب مانده و قرون‌وسطایی و تحقق دموکراسی برای ملت ایران و یک زندگی شاد در کشور تان را نشان دهیم.

من به‌عنوان نماینده انجمن دوستی مردم آلبانی با مردم ایران و وقتی می‌گویم با مردم ایران، مجاهدین که ما میزبان آنها در کشور مان هستیم بهترین نمایندگان مردم ایران هستند. می‌خواهم تأکید کنم که در آلبانی یک اشرف وجود ندارد، هزاران اشرف در آلبانی وجود دارد . چرا می‌گویم هزار اشرف داریم، دلیلش این است که همه مردم آلبانی با مهمان‌نوازی که نسبت به شما نشان داده‌اند، در حمایتی که از شما می‌کنند نشان داده‌اند که هزاران اشرف در آلبانی وجود دارد، هزاران اشرف در سراسر جهان و مهمتر از همه در ایران شما. و بدون شک این یک حمایت بی‌حد و حصر از تمامی جامعه بین‌المللی است، این یک تلاش بزرگ مردم ایران در داخل ایران است که خیلی زود تحت رهبری خانم رجوی دستیابی مردم ایران به آزادی و دموکراسی، سعادت و زندگی شاد را امکانپذیر می سازد.

من مایلم یک بار دیگر بگویم که ما شما را فقط گروهی که به‌خاطر شرایط موجود در کشور تان موقتاً به آلبانی آمده‌اید نمی‌دانیم بلکه ما شما را خواهر و برادر می‌دانیم، ما از نزدیکان شما هستیم، ما مثل شما هستیم. ما در سیستم‌های دیکتاتوری رنج کشیده‌ایم. ما به‌خوبی معنی مبارزه برای آزادی، دموکراسی و سعادت مردم را می‌دانیم. بگذارید از شما به‌خاطر توجهی که نسبت به مردم آلبانی در این کنفرانس نشان داده‌اید تشکر کنم و به شما اطمینان می‌دهم که شما همیشه پشتیبانی ما را خواهید داشت و ما همیشه در کنار شما خواهیم بود. موفق باشید!

به امید دیدار در ایران آزاد شده.

متشکرم.

(سومین اجلاس ایران آزاد – کنفرانس بین‌المللی در مورد تروریسم رژیم ۹۹۰۴۳۰)

الئونورا چیمبرو پارلمانتر-ایتالیا

روز بخیر، در ایتالیا و در مقابل مجلس نمایندگان ایتالیا هستم، بسیار خوشحالم که امسال هم در گردهمایی بین‌المللی مقاومت ایران شرکت می‌کنم. همراه با سناتورها و نمایندگان مجلس بر این باوریم که بایستی حمایت از مقاومت ملی ایران ادامه داشته باشد، چرا که در ایران وضعیت موجود دیگر قابل‌تحمل نیست، ما این مسأله مهم را نیز سال گذشته در کشور آلبانی گفتیم.

امروز هم در شرایطی که ویروس کرونا وجود دارد اینرا باید گفت. این رژیم صلاحیت مدیریت در کشورداری را ندارد. فقر در ایران افزایش پیدا کرده، مردم بسیاری هستند که در شرایط فقر به‌سر می‌برند. فکرمی‌کنم که کرونا ویروس هر چه بیشتر بی‌عرضگی این رژیم را نشان می‌دهد. یک رژیمی که به‌خوبی بیاد داریم ضددموکراتیک است، رژیمی که آزادیهای پایه‌یی شهروندان را سرکوب می‌کند رژیمی که دیدیم در منطقه مشکل همکاری با همسایشگانش دارد .

این مشکل برطرف نخواهد شد تا این‌که دموکراسی به ایران برگردد. به یاد آوریم که این رژیم یک رژیم ضددموکراتیک می‌باشد و به همین دلیل ما از برنامه ۱۰ ماده‌ای مریم رجوی حمایت می‌کنیم همان‌طور که سال قبل هم همین کار را کردیم و بنظرم نکاتی هستند که بایستی چه به‌عنوان جامعه بین‌المللی و چه اروپا، چه ایتالیا روی آنها کار کنیم و یقین داریم که راه اصلی و نقشه‌مسیر درست همین است که به آزادی و دموکراسی راه می‌برد. زیرا در ایران آزادی نیست . به‌هرحال همه ما معتقدیم به‌زودی به آن آزادی خواهیم رسید .

(سومین اجلاس ایران آزاد – کنفرانس بین‌المللی در مورد تروریسم رژیم ۹۹۰۴۳۰)

تونی ماتارلی –پارلمانتر و شهردار شهر مزانیه از ایتالیا

در ماههای نوامبر ۲۰۱۹ و ژانویه ۲۰۲۰، در ایران ۲ قیام مهم مردمی با شعارهایی علیه خامنه‌ای و روحانی و علیه پاسداران به‌وقوع پیوست که در آن حداقل ۱۵۰۰نفر کشته، ۴۰۰۰نفر مجروح و ۱۲هزار نفر دستگیر شدند.

سرنگون کردن هواپیمای بوئینگ اوکراینی با ۱۷۶ کشته در ۸ژانویه و بعد دستگیری تظاهر کنندگانی که بر علیه رژیم اعتراض کرده و خواستار روشن شدن موضوع بودند وضعیت چه در داخل ایران و چه خارج را تغییر داده است. بحران حاد اقتصادی به‌خاطر سرکوب و فساد افسارگسیخته، به‌طور چشمگیری گلوی مردم را می‌فشارد. فقر مطلق و گرانی بخش اعظم جمعیت کشور را فراگرفته است، بیکاری همراه با کرونا ویروس و پنهان‌کاری آمار قربانیان توسط رژیم، جامعه ایران را به نقطه انفجاری برده است. امروزه جهان می‌داند که مردم ایران علیه رژیم حاکم هستند. این امر خودش را در خودداری مردم از شرکت در آخرین انتخابات مجلس نشان داد. آنچه رژیم مذهبی را در حکومت نگه‌داشته سرکوب، دستگیریهای خودسرانه، شکنجه و اعدام در ایران و صدور تروریسم و بحران به منطقه و هر جای جهان می‌باشد.

رژیم مذهبی ایران با سوء‌استفاده از ویروس کرونا می‌خواست وضعیت خراب اقتصادی و اجتماعی و سیاسی کشور را توجیه کند ولی افشاگریهای مقاومت ایران و فعالیت‌های کانون‌های شورشی در ایران طرح‌های رژیم را واژگون کردند. تظاهراتهای اعتراضی زیادی در هر گوشه‌ای از کشور به‌وقوع پیوسته و این سرکوب از پایین درگیریها در بالا و بین باندهای رژیم را تشدید کرده است. زمان آن رسیده است که جهان و به‌خصوص اتحادیه اروپا و دولت ایتالیا به وضعیت موجود عکس‌العمل نشان دهند. تنها محکوم کردن کافی نیست و باید اقدامات مقتضی اتخاذ کرد و هر نوع رابطه سیاسی و اقتصادی با رژیم را مشروط به بهبود وضعیت حقوق‌بشر در ایران کرد و مقاومت ایران را به‌عنوان آلترناتیو جدی و مردمی رژیم مذهبی به‌رسمیت شناخت.

(سومین اجلاس ایران آزاد – کنفرانس بین‌المللی در مورد تروریسم رژیم ۹۹۰۴۳۰)

الیزابتا زامپاروتی پارلمانتر - ایتالیا

بسیار خوشحال و مفتخرم که در این مراسم سالانه مقاومت ایران شرکت می‌کنم و با شما هستم. با شما بودن به‌معنای بودن در کنار آزادی و در کنار حقوق‌بشر در ایران و در جهان می‌باشد. ما به‌عنوان انجمن به قابیل دست نزنید وضعیت اعدام را دنبال می‌کنیم، هم‌چنانکه اوضاع زندانها را. ما می‌دانیم که اوضاع زندانها در ایران چقدر ضدبشری بوده و چقدر اسفناک است. ما هم‌چنین می‌دانیم که در زندانهای ایران شکنجه امری روزمره است. آنچه که رژیم از آن وحشت دارد و می‌خواهد آن را حذف کند اندیشه است و آزادی اندیشه و آزادی بیان. درست به همین خاطر مقاومت ایران که همیشه نقطه تقاطع گفتگو و رویارویی اندیشه بوده است باعث واهمه رژیم ایران می‌باشد که می‌خواهد آزادی اندیشه را از صحنه حذف کند. مقاومت ایران آلترناتیوی است که در مقابل پندار زشت، گفتار زشت و کردار زشت رژیم ایستاده، پس می‌بایست مورد حمایت قرار بگیرند.

دوستان مقاومت ایران ما در این مراسم مهم سالانه با هم هستیم. ما می‌بایست پندار، گفتار و کردار نیکمان را با هم متحد کنیم تا بر زشتیهای رژیم حاکم بر ایران فائق بیائیم.

(سومین اجلاس ایران آزاد – کنفرانس بین‌المللی در مورد تروریسم رژیم ۹۹۰۴۳۰)

ماریانو رابینو پارلمانتر از ایتالیا

روز بخیر به تمامی دوستان ایرانی‌ام در جای جای جهان. بعد از سال‌ها هنوز ایرانیان در حال مبارزه برای یک ایران آزاد و مبتنی بر جدایی دین و دولت و متمدن هستند.

عمر رژیم آخوندهای بنیادگرا بیشتر از آنچه که باید، طول کشیده است. جهان به یک ایران آزاد و دموکراتیک و متمدن نیاز دارد، ولی بیشتر از جهان، مردم ایران نیازمند ایرانی آزاد، دموکراتیک، و مبتنی بر جدایی دین و دولت و متمدن می‌باشند. چه ایرانیانی که در داخل کشور هستند و چه ایرانیانی که در سراسر جهان پراکنده می‌باشند.

من در کنار اینها هستم، من حامی اینها هستم و حامی برنامه ۱۰ ماده‌ای خانم مریم رجوی برای ایران آزاد علیه رژیم ضدبشری حاکم بر ایران، آن هم در سال۲۰۲۰ که تمامی جهان به هم متصل می‌باشند.

زنده باد دمکراسی، نه به حاکمیت مذهبی! به‌عنوان ابزار دولت و به‌عنوان ابزار قدرت.

ایران نیاز به آزادی، شور و شوق، جدایی دین از دولت و حکومت مردمی دارد.

خانم مریم رجوی به پیش، من با شما هستم، من با مجاهدین خلق هستم.

(سومین اجلاس ایران آزاد – کنفرانس بین‌المللی در مورد تروریسم رژیم ۹۹۰۴۳۰)