728 x 90

کنفرانس در پارلمان انگلستان - نقش زنان در رهبری انقلاب دموکراتیک ایران

انجمن زنان برای یک ایران آزاد و کمیته وکلای ایرانی در انگلستان
انجمن زنان برای یک ایران آزاد و کمیته وکلای ایرانی در انگلستان

کنفرانس در پارلمان انگلستان

نقش زنان در رهبری انقلاب دموکراتیک ایران

همبستگی با قیام سراسری مردم ایران برای سرنگونی رژیم

حمایت از آلترناتیو شورای ملی مقاومت

فراخوان به‌لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران

 

جیم شنون نمایندهٔ پارلمان از حزب اتحاد دموکراتیک ایرلند:

دولت‌های غربی باید سپاه پاسداران را لیست‌گذاری تروریستی کنند

من از برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی حمایت می‌کنم

 

بارونس ردفرن نماینده مجلس اعیان انگلستان از حزب محافظه‌کار

امیدوارم مردم شجاع ایران که دنبال تغییر رژیم هستند

به‌زودی به این هدف برسند

 

به‌دعوت انجمن زنان برای یک ایران آزاد و کمیتهٴ وکلای ایرانی در انگلستان، یک کنفرانس پارلمانی با حضور شماری از نمایندگان هر دو مجلس از احزاب مختلف، شخصیت‌های برجسته و نیز نمایندگان جوامع ایرانیان مقیم این کشور، برگزار شد.

سخنرانان در این کنفرانس، همبستگی خود را با مبارزه مردم به‌ویژه زنان پیشتاز ایران برای سرنگونی دیکتاتوری آخوندی و استقرار آزادی و برابری اعلام کردند.

در شروع جلسه آزاده ضابطی رئیس مشترک کمیتهٴ وکلای ایرانی در انگلستان که مدیریت این جلسه را برعهده داشت، گفت: زنان همواره در خط مقدم مبارزه برای آزادی بوده‌اند. نه فقط در این انقلاب، بلکه در انقلاب‌های گذشته، در انقلاب ضدسلطنتی و در قیامهای دهه‌های گذشته علیه رژیم آخوندها، زنان و مردانی بوده‌اند که دست از جان شسته و برای تحقق آرمانهای مردم ایران برای آزادی و دموکراسی قیام کردند. خواست مردم ایران، رسیدن به‌آزادی و یک جمهوری دموکراتیک با جدایی دین از دولت است.

آزاده ضابطه بر لزوم لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات رژیم آخوندی تأکید کرد و افزود: باید حق مردم ایران برای دفاع از خود علیه استبداد و سرکوب به‌رسمیت شناخته شود. این حقی است که طبق قانون بین‌الملل به‌رسمیت شناخته شده است.

در کنفرانس پارلمانی انگلستان، جیم شنون، نمایندهٔ پارلمان از حزب اتحاد دموکراتیک ایرلند طی سخنانش، گفت: دولتهای غربی باید سپاه (پاسداران) را لیست‌گذاری کنند. جنایات آنها علیه مردم ایران چیزی است که ما باید خیلی سریع علیه آن اقدام کنیم... مقاومت ایران... در خط مقدم است و برای بعد از سقوط این رژیم، جایگزین مناسبی را ارائه می‌دهد. دولتهای غربی و دولت انگلستان باید این تغییر را بپذیرند و بدانند که مردم ایران نیز حق دارند از خود دفاع کنند و رژیم آخوندی را سرنگون کنند.

جیم شنون اضافه کرد: (آنچه در ایران جریان دارد)... یک انقلاب است... قیام هم‌چنان با شور و تعهد مردم ادامه دارد و رژیم هیچ راه‌حل جدی بلندمدتی برای هزاران بحران اجتماعی-اقتصادی ندارد. از نظر من که تعادل‌قوا اکنون به‌وضوح به‌نفع مردم ایران تغییر کرده است. من معتقدم برنامهٔ ۱۰ماده‌یی شورای ملی مقاومت جایگزین قابل‌ احترام و قابل اعتمادی است و من کاملاً از آن حمایت می‌کنم...

راجر لاینز رهبر پیشین اتحادیه‌های کارگری انگلستان در سخنرانی خود، گفت: روح انقلاب در ایران زنده است. هر روز صحنه‌های جدیدی از اعتراضات و فعالیت‌های جوانان و زنان در شهرها و شهرستانهای مختلف خلق می‌شود. ترس مردم از نیروهای سرکوبگر ریخته است؛ آنها با شجاعت و فداکاری، حتمیت پیروزی را تضمین می‌کنند... به‌یاد دارم که وقتی روابط بین‌المللی را آموزش می‌گرفتم... بحثهایی در این رابطه وجود داشت که آیا شاه سرنگون می‌شود یا نه و آیا مردم ایران خواهند توانست این دیکتاتور را سرنگون کنند؟ رژیم (شاه) بی‌رحم بود. و افراد عادی می‌گفتند که... برای همیشه بر سر کار خواهد ماند... اما سرانجام کنار رفت. اکنون... آخوندها خلأ را پر کرده‌اند و نوبت آنها است که بروند. تظاهرات در ایران نشان می‌دهد که چرا نوبت رفتن آنها فرا رسیده است.

راجر لاینز افزود: شورای ملی مقاومت با برنامهٔ ده ماده‌یی‌اش مسیر تبدیل ایران را به‌یک دموکراسی ارائه کرده است. این برنامهٔ ۱۰ماده‌یی هم‌چنین به‌این دلیل ضروریست که به‌این ادعا پاسخ می‌دهد که جایگزینی برای آخوندها وجود ندارد... همبستگی ما با (مردم ایران) ضروریست. ما باید نشان بدهیم که فداکاریهای غیرقابل باور انسانی که آنها انجام می‌دهند... از سراسر جهان با پاسخ (شایستهٔ خود) را دریافت می‌کند. به‌همین دلیل من تماماً متعهدم و با تغییر رژیم در ایران همبستگی کامل دارم.

بارونس ردفرن، عضو مجلس اعیان انگلستان از حزب محافظه‌کار در سخنانش، تأکید کرد: مردم ایران بسیار شجاع هستند؛ چون علاوه بر افرادی که دستگیر می‌شوند، به‌خانواده‌های آنها نیز حمله می‌شود و آنها هم هدف قرار می‌گیرند. خوشحالم که در این جلسه در میان دوستانی هستم که از تغییر رژیم (در ایران) حمایت می‌کنند و امیدوارم آن روز به‌زودی زود فرا برسد.

در ادامهٔ این جلسه الهه ذبیحی، استاد دانشگاه و رئیس انجمن زنان برای آزادی ایران ضمن قدردانی از پارلمانترها و شخصیت‌های حاضر در این کنفرانس، گفت: مردم ایران در حال یک انقلاب برای آزادی هستند. زنان شجاعی که در رهبری این قیام حضور دارند، پیروزی این انقلاب را تضمین می‌کنند. با آلترناتیو شورای ملی مقاومت و برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم رجوی برای ایران آینده، انقلاب ایران از یک نیروی بسیار قوی برای تحقق این انقلاب برخوردار است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e49e7d94-b182-46b8-8e96-62ab7a648789"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات