728 x 90

کنفرانس عربی – اسلامی در بروکسل - سخنرانیهای دکتر ولید الراوی، مصطفی علوش، رمزی فرج، حاتم السر علی

حاتم السر علی، رمزی فرج، مصطفی علوش و دکتر ولید الراوی
حاتم السر علی، رمزی فرج، مصطفی علوش و دکتر ولید الراوی

کنفرانس عربی – اسلامی در بروکسل

همبستگی با انقلاب دموکراتیک مردم ایران

بشارت صلح و برادری خلق‌های منطقه

 

سخنرانیهای دکتر ولید الراوی، مصطفی علوش، رمزی فرج، حاتم السر علی

 

دکتر ولید الراوی:

انقلاب قهرمانانه مردم ایران امیدی برای مردم همه کشورهای منطقه است

 

دکتر ولید الراوی – پژوهشگر و تحلیلگر سیاسی و نظامی – عراق

خانم رجوی رئیس محترم شورای ملی مقاومت ایران

حضار محترم، درود بر شما

درود فراوان و افتخار به شما ای مجاهدین آزادی ملت ایران و رهایی از باند عقب‌ماندگی و تبهکاری

شما اولین کسانی بودید که ماهیت جنایتکار رژیم صادر‌کننده انقلاب را به عینه شناختید. رژیمی که متأسفانه موفق شد افکار سیاه و جنایتکارانه خود را به کشور من عراق و قبل از آن به لبنان و سپس سوریه و سپس یمن صادر کند، و البته رژیم آخوندها به همین جا متوقف نشد.

من به خلقهای ایران در انقلاب بزرگشان درود می‌فرستم و برایشان از صمیم قلب آرزوی تداوم و موفقیت تا رسیدن به اهداف خود در نابودی رژیم آخوندی و رهایی جهان از شر این رژیم جنایتکار را دارم.

امروز روز ۱۳۴ از شروع انقلاب نوین مردم ایران است. این رژیم که تروریسم و فساد و مواد مخدر و قتل در تمام خاورمیانه و بلکه به بقیه نقاط جهان که خامنه‌ای و نمایندگانش در آن جای پایی می‌بینند، صادر می‌کند. انقلاب شما ای قهرمانان نه تنها امید برای مردم ایران است بلکه امید برای مردم عراق و سوریه و لبنان و یمن و بحرین و عربستان سعودی نیز هست.

من می‌خواهم یکی از نبردهای مهم شما که عملیات فروغ جاویدان است را ذکر کنم که در بخش عملیات سپاه دوم (بخش میانی) در مرداد ۱۳۶۷ انجام شد. در آن موقع من یک افسر گارد جمهوری در زمان دولت ملی عراق بودم.

فرماندهی نیروهای ارتش آزادیبخش ملی ایران از میان یگانهای ما، یگانهای گارد جمهوری عبور کرده و حمله گسترده‌یی را علیه نیروهای رژیم ایران انجام دادند و این عملیات را (فروغ جاویدان) نامیدند آنها به سمت (تنگه استراتژیک پاطاق) می‌رفتند. و آن‌را گرفتند، سپس نیروها به سمت (شهر کوهستانی کرند و سپس به سمت شهر اسلام‌آباد هجوم آوردند و هدف اصلی آنها آزادسازی استان کرمانشاه به عمق بیش از ۲۵۰ کیلومتر در خاک ایران بود.

۲۲ گروه رزمی آماده شد که هر گروه متشکل از ۵۰۰ رزمنده بود و درصد زنان مبارز به ۲۰درصد رسید و قهرمانان مجاهد خلق نبردهای سختی را علیه معادل ۱۵ لشکر نیروهای سپاه پاسداران انجام دادند.

برای ثبت حقیقت در تاریخ می‌گویم، این صحبت خودم و فرماندهانم است که موثق می‌باشد، که نیروهای مجاهدین خلق دارای ویژگی‌هایی بودند که بهترین ارتشهای جهان از نظر نظم و انضباط و روحیه و سازماندهی بالا و شجاعت رزمی برتر، فاقد آن هستند.

من با چشمان خودم شاهد بسیاری از زنان مبارز بودم که به‌شدت مجروح شده بودند، ولی از منتقل شدن به پشت جبهه امتناع می‌کردند. این یک شهادت واقعی از جهاد این قهرمانان است.

و از خداوند خواهان پیروزی با حضور شما و پیروزی انقلاب کبیر ایران هستیم.

و السلام علیکم و رحمت الله و برکاته

 

 

مصطفی علوش

همانگونه که خانم مریم رجوی می‌گوید

انقلاب ایران هرگز به عقب و به دیکتاتوری سلطنتی برنخواهد گشت

بلکه بر حاکمیت مردم متکی است و آزادی را از دل دیکتاتوری بیرون می‌آورد

 

مصطفی علوش - دبیر شورای ملی لبنان، نمایندهٔ پیشین پارلمان:

صبح بخیر خانم رئیس‌جمهور مریم رجوی، دوستان و عزیزان!

ما اینجا آمده‌ایم تا همبستگی و قدر شناسی خودمان را با مبارزه مردم ایران در مواجهه با رژیم دیکتاتوری اعلام کنیم.

فکر می‌کنم آنچه که امروز از خانم مریم رجوی شنیدیم را می‌توان هسته‌های یک قانون اساسی جدید برای ایران آینده برشمرد که به‌جای قانون اساسی بی‌ارزشی که خمینی آنرا پایه‌گذاری کرد و اکنون به‌عنوان روح ارتجاع حاکم بر ایران را تفسیر می‌کند، استفاده نمود.

هم‌چنین می‌خواهم درودهای خود را به مردم بزرگ ایران نثار کنم که زنجیر‌های ترس را در به چالش کشیدن یکی از بدترین رژیم‌های تروریسم و ​​دیکتاتوری دینی عقب‌مانده در تاریخ بشری یعنی ولایت فقیه شکسته‌اند.

وقتی به تصاویر شهدای جدید نگاه می‌کنم. برایم یاد آور هزاران شهید دیگری است که به دست رئیس‌جمهوری فعلی این رژیم یعنی ابراهیم رئیسی بدار آویخته شده‌اند ولی او به‌نحوی سخن می‌گوید که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است در حالی‌که ما می‌دانیم شهادت بالاتر از مرگ است زیرا بیانگر عشق به زندگی و آزادی است که هیچ انسانی نمی‌تواند آن را از انسان بگیرد.

ما امروز اینجا جمع شده‌ایم که حمایت خودمان را از مردمی که نه تنها نبرد با یک رژیم دیکتاتوری را به‌خاطر دفاع از ایران و انسان به پیش می‌برد که نبرد آزادی منطقه عربی و آنچه را که من خلیج صداقت و برادری بین عرب و فارس می‌نامم را رهبری می‌کند، اعلام کنیم. منطقه‌یی که مردم ایران مسئولیت پیش بردن این نبرد را علیه ترس و وحشت و جهل و جنایتی که این رژیم ایجاد کرده، برعهده دارند. که به همکاری و تعاون بین خلق‌های مختلف منجر خواهد شد. و برای خارج شدن از بحرانها و مرگ و مشکلات مختلفی که ایجاد کرده است، وهم‌چنین در قبال شانتاژ کشورهای بزرگ به این بهانه که از این مردم دفاع می‌کنند، در حالی‌که آنها می‌خواهند اسلحه‌شان را بفروش برسانند و مرگ را به مردم‌مان سوق دهند. و ما باید تن واحدی باشیم که بتوانیم در مقابل این اعمال هژمونی و سلطه‌گری، مقاومت کنیم.

مردم ایران به پیشتاز خودشان شناخته می شوند و پیشتاز آنان همیشه مجاهدین خلق است

مطمئن هستم که این مردم پیروز خواهند شد زیرا آزادی قویتر و با ارزش‌تر از زندگی است. رژیم مرتجع حاکم بر ایران انقلاب را از پیشتازان آن ربود و نخبگان مردم ایران را کشت و آواره کرده که برخی از آنها را امروز می‌بینیم.

نقش و مسؤلیت امروز شما بازگرداندن صلح و شکوفایی با همسایگان عرب و توقف مرگ و تجاوزگری و حرکت و پیشروی دست در دست هم به سمت آینده درخشان است.

من امروز از کشوری نزد شما آمده‌ام که ولی‌فقیه به آن ستم روا داشته است. اموال شما را به سرقت می‌برد تا آن را به باند خودش در لبنان بدهد تا به این وسیله مردم لبنان را به‌قتل برسانند و آنها را سرکوب کنند. آنان نخست‌وزیر لبنان را کشتند و باعث ویرانی لبنان شدند اقتصاد کشور را به ویرانی کشاندند و نخبگان لبنان را نابود کرده و باعث فروپاشی اقتصادی و سیاسی دولت شده و وضعیتی که الآن در آن زندگی می‌کنیم را ایجاد کرده و انفجار مرفاء را به‌راه انداختند که ۲۲۱ شهید و هزاران مجروح در پی داشت هم‌چنین شهر را به‌طور کامل ویران نمود. و این همه به‌دست این باند فاسد و تروریست و جنایتکار و قاتلی انجام شده که ولی‌فقیه آن را پرورش می‌دهد.

انقلاب مردم ایران امروز قومیتهای مختلف از بلوچ و کرد و عرب و آذری وفارس و ترکمان را در بر گرفته هم‌چنین مذاهب شیعه و سنی و سایر ادیان و مذاهب موجود در ایران مانند ارمنی وآسوری و غیره را نیز شامل می‌شود.

انقلاب ایران امتداد انقلاب مصدق است و فقط انقلاب رژیم آخوندی نیست. همان‌گونه که از خانم مریم رجوی شنیدم می‌بینم که این انقلاب به عقب برنخواهد گشت و هرگز به سمت رژیم دیکتاتوری و شاهی و مدنی و غیره نخواهد رفت. بلکه بر حاکمیت مردم متکی است و آزادی خودش را از دل دیکتاتوری بیرون کشیده است. بنابراین ما به برنامه شما که مستند به صحبت‌های شما خانم مریم رجوی است ایمان داریم و این مقدمه‌یی است برای خلق‌های منطقه.

دوستان!

سخنانم را یک جمله کوتاه به اتمام می‌رسانم. زندانی که بتواند وسعت همه مردم را در بر بگیرد وجود ندارد. بنابراین به سمت آزادگان و کسانی که به آزادی اعتقاد دارند. منظور کسانی است که هم‌اکنون همسایگان ما هستند، برای آزادی زندانیان دست یاری دراز می‌کنیم.

زنده باد مردم ما در پرتو آزادی و حقوق‌بشر و به امید دیدار نزدیک در تهران.

 

 

رمزی فرج

ما در کنار انقلاب مردم ایران ایستاده‌ایم

انقلابی که برای آزادی و دموکراسی است

 

رمزی فرج – نمایندهٔ پیشین پارلمان تونس:

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران

خانمها و آقایان

مهمانان گرامی درود بر همه شما

من از تونس به این‌جا آمده‌ام. تونس جای دوری نیست. ما امروز با حاکمیت ولایت فقیه مواجه هستیم.

امروز ایران یک درس به ما می‌دهد که در مقابل ظلم سکوت نکنید. امروز ایران در حال قیام است قیام و انقلابی سازمان‌یافته گسترش یافته و اکثر شهرها از شمال تا جنوب و از غرب تا شرق را در برگرفته است و این نشان می‌دهد که موضوع قومیتی و نژادی و مربوط به دین مشخصی نیست بلکه انقلابی است برای آزادی‌ها.

وقتی انقلاب ایران شروع شد و بیش از آنچه قابل انتظار بود ادامه پیدا کرد مشخص است که فقط یک خط مستقیم از دو نقطه عبور می‌کند یعنی به سوی آزادی و دموکراسی انشا الله.

ما به‌عنوان عرب چه کمکی می‌توانیم بکنیم تا این‌که از انقلاب ایران حمایت کرده باشیم. اول باید خودمان را از وضعیتی که در آن قرار گرفته‌ایم رها کنیم زیرا وقتی که سرنوشت ما به سرنوشت انقلابیون در ایران گره می‌خورد بدون شک در فضای آزادی‌ها و حمایت و تبادل با هم قرار می‌گیریم و نه دخالتهای خارجی مثل آنچه در عراق و سوریه و بقیه کشورها شاهدش هستیم.

من به عراق سفر کردم و متأسفانه عراق واقعاً عین حیاط خلوت ایران است من در اتحادیه پارلمانهای اسلامی بودم که در بغداد برگزار شد ولی هیأت ایرانی در کاخ صدام زندگی می‌کردند و ما در اماکن دیگری بودیم که نشان می‌دهد ایران در همه امور در این کشور اعمال هژمونی دارد

اگر موضوع به‌دست ما بود که این شرارت را از ریشه می‌کندیم:

کاش مثل یک سیل بودم که وقتی به‌حرکت در می اید قبرها را منهدم می‌کند

ما در کنار شما هستیم.

ما در کنار شما بودیم و هستیم و خواهیم بود.

دست در دست تا زمانی‌که ایران آزاد بشود.

 

 

حاتم السر علی

ما از اکثر کشورهای عربی آمده‌ایم تا همبستگی خود را با مردم ایران

و با خانم رجوی این زن پولادین عزم

که در مقابل وحشی‌گری رژیم ایران ایستاده است اعلام کنیم

 

حاتم السر علی - وزیر پیشین بازرگانی و ترابری سودان

بنام خداوند بخشنده مهربان

ما اولین کشوری بودیم که بهای سنگینی در رابطه با دخالت‌های رژیم آخوندها در سودان پرداخت کردیم، به‌نحوی که رژیم آخوندی، رژیم سابق در خارطوم را به اعمال رفتار وحشیانه و سرکوب و شکنجه رزمندگان و زندانیان تشویق کرده و آموزش داد و این را همه می‌دانند. به‌نحوی که وقتی از موزه در اشرف ۳ دیدار کردیم. و در آنجا تصویری از تراژدی و درد و رنج را دیدیم، حقیقتش من متعجب نشدم زیرا همان چیزی بود که خودم به‌عنوان یک مبارز با آن در زندانهای سودان مواجه شدم و انواع شکنجه‌هایی که رژیم آخوندی ابداع کرده بود و به کشورهای دیگر صادر کرده. درست است که کشور ما از این کشور دور است و هیچ اشتراک مرزی نداریم اما آثار ضرر رسانی و تعدی آن و غیره پیداست وهم‌چنین برای آن‌هایی که کار استراتژیکی نظامی می‌کنند، مسائل بسیاری دیگر هم هست که می‌خواستم این نکته را توضیح بدهم.

موضوع دوم، واقعیتش این است که من بسیار مصر هستم که خانم رئیس‌جمهور مبارز و مجاهد کبیر خواهر مریم رجوی را زن فولادی بنامم. این از روی ریاکاری و یا ستایش در حد قداست و یا تمایل و یا ترس نیست من نیست بلکه یک واقعیت محض است.

زیرا او در این شرایط اپوزیسیون و مقاومتی را رهبری می‌کند که در رویارویی با رژیمی است که الآن همه جهان اعتراف می‌کنند به وحشی‌گری رژیم آخوندها با این شیوه‌یی که جان زنان و جوانان و کودکان را گرفته و زندانهایش را پر کرده است و قربانیان بی‌شماری با بی‌رحمی بر جای گذاشته است، و او یک اپوزیسیون را علیه چنین رژیم ددمنشی رهبری می‌کند. و به همین دلیل است که او را زن فولادین و آهنی می‌نامم و یک زن میهن‌پرست است که شایسته درود و احترام و تقدیر است.

این نکته اول ولی نکته دوم این‌که ما از اکثر کشورهای عربی آمده‌ایم که با صدای بلند و واضح همبستگی خودمان را اعلام کرده و به قیام مردم ایران که در تمامی شهرهای ایران در جریان است، درود بفرستیم و از آنها تقدیر کنیم. ولی درعین‌حال بایستی به رهبری هوشیارانه خانم مریم رجوی نیز اذعان کنیم. زیرا ایشان این مبارزه را در پهنه‌های مختلف رهبری می‌کنند. در زمینه دیپلماتیک ما شاهد حجم بالای دیدارها و ملاقاتها با مسئولان حکومت‌های مختلف هستیم که پایانی ندارد.

در زمینه تبلیغاتی هم دنبال کردیم و دیدیم که چگونه با موضع‌گیریهای درست عملاً مسیرهای انحرافی و غلط را می‌بندند و راه را روشن می‌کند.

از همه مهمتر هم پیش بردن قیام در داخل است زیرا این قیام و مبارزه مبارک در حال حاضر در داخل کشور و در تمامی شهرها در جریان است و ایشان این پهنه رانیز هدایت می‌کنند.

وهمه اینها بیانگر قدرت و هوشیاری او است که مایه ابراز احترام و تقدیر است و کمترین کاری که ما باید بکنیم این است که به ایشان درود بفرستیم. ما به‌عنوان کشورهای عربی کمترین اقدامی که باید بکنیم این است که بگوییم ما حمایت و پشتیبانی خود را از قیام مبارک افزایش داده و سرکوب وحشیانه‌یی که این رژیم علیه قیام به‌کار می‌گیرد را محکوم کنیم. البته این قیام بی‌شک به آنچه که خواهان آن است، خواهد رسید چه این رژیم بخواهد و یا نخواهد و این یک واقعیت است که ما نسبت به آن آگاه هستیم.

هم‌چنین بایستی بگوییم که درس‌ها و تجاربی از این قیام که از صدمین روز خود نیز گذشته است و هم‌چنان با جدیت به پیش می‌رود وجود دارد. قیامی که پیش می‌رود و عقب‌نشینی در آن نیست.

ای برادران راز و رمز برجسته در این قیام چیست؟ ما با قیام‌ها و انقلابهای مختلفی مواجه بوده‌ایم. مثلا در سودان سه یا چهار قیام بوده است که عمر هر کدام از چند هفته تجاوز نمی‌کرد. حال چه به هدف خود نرسیده باشد و یا موفق بوده است. اما این قیام خاموشی ندارد و هم‌چنان شعله‌ورتر می‌شود.

ای برادران این امر تصادفی به‌دست نمی‌اید. فکر می‌کنم این امر موضوعی بنیادی است. این مسأله خودبه‌خودی حاصل نمی‌شود بلکه ناشی از فرهنگ بالای مبارزاتی و مقاومتی است که در این خاک ریشه دارد، با عمری در این جمهوری بیش از ۴ دهه که جنبش مقاومت ایران و در رأس آن مجاهدین خلق ایران آن را رهبری کرده است. و درود و سلام و تقدیر به‌خاطر این درسی که به جهانیان داده‌اند نثار آنان باد.

تغییری که این قطار یعنی قطار قیام به‌راه انداخته و توقف نخواهد کرد مگر در ایستگاه آخر که همان سرنگونی کامل این رژیم جنایتکار و سرکوبگر است. و تا این‌که بر روی آوار آن دولتی با کرامت و خواهان دموکراسی و برابری و عدالت تأسیس شود و به همین دلیل است که ما از این مقاومت حمایت می‌کنیم.

یکبار یکنفر به من گفت که چرا شما از این مقاومت ایران حمایت می‌کنید؟

من به او گفتم زیرا من مدافع حق آزادی هستم. علیه بی‌عدالتی و علیه دیکتاتوری و با دموکراسی علیه توتالیتاریسم و

با حقوق‌بشر علیه ستم هستم.

و همراه با شرف و عزت هستیم.

از همه مهمتر، برای ما به‌عنوان کشورهای عربی این قیام درس‌های بسیاری دارد و برای ما روشن ساخت که ما هنوز خیلی عقب و دور هستیم، ما کشورهای عربی و اتحادیه عرب بسیار دور هستیم از حمایت و پشتیبانی روشن از این قیام. نه برای ایران که به نفع انقلاب ایران یا جوانان ایران یا مقاومت ایران بخواهیم موضعی اتخاذ کنیم، بلکه به‌خاطر منافع ما به‌مثابه کشورهای عربی باید حمایت کنیم زیرا از صلح و آرامش و امنیت در منطقه تا زمانی که آخوندها وجود داشته باشند، خبری نیست.

انشاءالله پیروزی نزدیک و سریع است و همدیگر را در تهران خواهیم دید. و السلام علیکم و رحمت الله و برکاته

 

ادامه دارد

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c85e78fc-e639-442a-abb3-3925d3114e8c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات