728 x 90

کنفرانس در آلمان؛ یک سیاست جدید در قبال ایران حقوق‌بشر، توقف تروریسم، حمایت از قیام مردم ایران (۲)

کنفرانس آلمان؛ یک سیاست جدید در قبال ایران
کنفرانس آلمان؛ یک سیاست جدید در قبال ایران

کنفرانس در آلمان

یک سیاست جدید در قبال ایران

حقوق‌بشر، توقف تروریسم، حمایت از قیام مردم ایران

با شرکت نمایندگان مجلس فدرال آلمان، شخصیتهای سیاسی و اجتماعی آلمان و اروپا

نمایندگان جوامع ایرانی و بزرگداشت ۱۹فروردین

 

  • دیلف واگنر معاون شهرداری منطقه‌یی برلین

شهروندان ایرانی شایسته آنند در جهانی زیست کنند، که خود را آزادانه پرورش و زندگی‌شان را خود شکل دهند. و این تنها در صورتی امکانپذیر خواهد بود، که گزینه‌یی دموکراتیک وجود داشته باشد. این همان چیزی است، که خانم رجوی در راه آزادی به ما ارائه می‌دهد.

  • سوزان منگه نماینده مجلس ایالتی نیدرزاکسن آلمان

برایتان آرزو می‌کنم که با قدرت و توان خودتان و با همکاری و حمایت مردم دیگر کشورهای جهان وضعیت کنونی را تغییر داده و برای صلح و آزادی این جنبش را به پیش ببرید

  • کریستینا ماریا بامل جانشین اسقف دو ایالت برلین و براندنبورگ

ما همراه با شما فریاد صلح و آزادی سر می‌دهیم.

  • نوربرت گایس عضو مجلس فدرال آلمان ۲۰۱۳ - ‍۱۹۸۷

من سالهاست که با خانم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت آشنا هستم. من به تلاشها وی و علاقه‌اش به کشورش واقفم. برای او آرزوی موفقیت می‌کنم.

  • لئو داتسنبرگ عضو پیشین مجلس فدرال آلمان

من از خانم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیدۀ شورای ملی مقاومت ایران و برنامه ۱۰ ماده‌ای ایشان برای گذار از دیکتاتوری به جمهوری دموکراتیک در ایران حمایت می‌کنم. مردم ستمدیدهٔ ایران به سلاح هسته‌ای، به شبه‌نظامیان تروریستی، به تهدید صلح جهانی، به نابودی همسایگان خود نیازی ندارد، بلکه نیازمند به کمک، به صلح و آزادی است.

  • استرون استیونسون – رئیس کارزار تغییر برای ایران

کانون‌های شورشی سازمان مجاهدین خلق ایران در شهرهای سراسر ایران ریشه دوانده‌اند. مبارزان شجاع آزادی در حال حاضر به‌طور مرتب پوسترها و بنرها را در معابر عمومی نصب می‌کنند و دفاتر سپاه و مراکز پلیس را به آتش می‌کشند آنها با شعارنویسی حمایت خود را از رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران، خانم مریم رجوی نشان می‌دهند. زمان آن فرا رسیده است که غرب از تنها جایگزین دمکراتیک و رئیس‌جمهور برگزیدهٔ شجاع مقاومت خانم مریم رجوی حمایت کند

 

مشروح سخنرانی‌ها

دیلف واگنر معاون شهردار منطقه‌یی برلین

من به‌شدت نگران تروریسم دولتی رژیم ایران هستم. دست دراز آخوندها تا اروپا هم می‌رسد. رژیم ایران علیه مخالفان خود اقدامات تروریستی در خاک اروپا را به کار می‌گیرد. من نیز در پاریس در آن گردهمایی بود. ، هنگامی که قاتلان رژیم ایران طرح سوء قصدی را به ما داشتند، که خوشبختانه توانست خنثی بشود. در فوریه سال۲۰۲۱ اسدی، دیپلمات رژیم ایران که در آلمان دستگیر شده بود، به‌دلیل تلاش برای بمب‌گذاری علیه مقاومت ایران به ۲۰سال زندان محکوم شد. مراکز به‌اصطلاح اسلامی تحت کنترل رژیم ایران در آلمان نیز بنیادگرایی و خشونت را تبلیغ می‌کنند.

اینگونه توطئه‌ها واکنش مناسب و سخت کشورهای اروپایی را می‌طلبد. قابل‌قبول نیست، که رژیم ایران با سوء استفاده از مصونیت نمایندگیهای دیپلماتیکش برگسترش فعالیت‌های جنایتکارانه و خرابکارانه و شبکه‌های تروریستی در خاک آلمان و اروپا بپردازد.

ما نباید در برابر فشارهای باج‌خواهانه آخوندها برای آزادی تروریستهای محکوم شده تسلیم شویم. زمان آن است، که به حکام در تهران بفهمانیم، که چنین رفتاری را دیگر تحمل نمی‌کنیم

آلمان باید حقوق‌بشر را مقدم بر ملاحظات اقتصادی و نیز مقدم بر تلاشهای باج‌خواهانه آخوندها با سلاح هسته‌یی قرار دهد. اگر ما قاطعانه علیه رژیم اقدام نکنیم این رژیم هرگز رفتار خود را تغییر نخواهد داد و از سلاح هسته‌یی و از صدور تروریسم دست نخواهد کشید. آلترناتیو این رژیم پیش روی ما قرار دارد، رئیس‌جمهور برگزیده آن، مریم رجوی، ایرانی آزاد، برابر، جمهوریی بر اساس جدایی دین از دولت و عاری از سلاح هسته‌یی را در برنامه ۱۰ ماده‌ای‌اش ارائه می‌کند.

 

من خانم رجوی را در مناسبتهای مختلف دیده‌ام و از تعهد خستگی‌ناپذیرش به دموکراسی در ایران آگاهم. این تنها امید ماست، که زنان، کودکان و نیزمسیحیان و دیگر گروه‌های عقیدتی بتوانند روزی آزادانه در ایران زندگی کنند. شهروندان ایرانی شایستهٔ آنند در جهانی زیست کنند، که خود را آزادانه پرورش و زندگی‌شان را خود شکل دهند و این تنها در صورتی امکانپذیر خواهد بود، که گزینه‌یی دموکراتیک وجود داشته باشد. این همان چیزی است، که خانم رجوی در راه آزادی به ما ارائه می‌دهد.

 

سوزان منگه نماینده مجلس ایالتی نیدرزاکسن آلمان

مردم خوب و مهربان در ایران و ایرانیان ساکن در سایر کشورهای دیگر چون در ایران نمی‌توان با صلح و آرامش زندگی کرد.

من برایتان آرزو دارم که با قدرت و توان خودتان وضعیت را تغییر دهید.

و با همکاری و حمایت مردم دیگر کشورهای جهان با قدرت برای صلح و آزادی این جنبش را به پیش ببرید.

 

کریستینا ماریا بامل جانشین اسقف دو ایالت برلین و براندنبورگ

اعضای عزیز جوامع ایرانیان در برلین و سراسر اروپا

به‌عنوان کشیش کلیسای پروتستان برلین- براندنبورگ - اشلزیشه اوبرلاوزیتس، صمیمانه به شما درود می‌فرستم و آرزو می‌کنم که سال نو برای شما و همه ما سالی خوب، سالم، پر برکت باشد. من به‌ویژه به شما به‌عنوان اعضای جوامع ایرانی در تبعید، به مردم در ایران، به‌ویژه دختران و زنان و جوانان که به دموکراسی در ایران متعهد هستند، درود می‌فرستم.

ما همراه با شما فریاد صلح و آزادی سر می‌دهیم.

 

نوربرت گایس عضو مجلس فدرال آلمان ۲۰۱۳ - ‍۱۹۸۷

ما آلمانیها می‌خواهیم در کنار مردم جهان در صلح و آزادی زندگی کنیم.

اما این تنها در صورتی امکانپذیر است که آزادی نه تنها در کشور ما بلکه در سایر کشورها نیز حاکم باشد.

فقط در جایی که آزادی و شرایط دموکراتیک حاکم باشد، تنها در آنجاست که فرد می‌تواند آزادانه رشد کند و صلح و دلبستگی به وطن به‌وجود آید.

ما می‌دانیم که در کشور ایران آزادی نیست و در آنجا استبداد، ظلم و سرکوب وجود دارد.

دگراندیشان و اقلیتهای دینی در آنجا سرکوب می‌شوند و حق آزادی اجتماعات و آزادی بیان سلب می‌شود. زمان آن فرا رسیده که این شرایط تغییر کند. من سالهاست که با خانم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت آشنا هستم. من به تلاشها وی و علاقه‌اش به کشورش واقفم.

برای او آرزوی موفقیت می‌کنم. آرزو می‌کنم این جنبش سرانجام در ایران پیشرفت کند و شرایط دموکراتیک در آنجا حاکم شود.

 

لئو داتسنبرگ عضو پیشین مجلس فدرال آلمان

مایلم از ۸زن شجاع و ۲۸مرد مجاهد خلقی در شهر اشرف یاد کنم، که دقیقاً ۱۰سال پیش در یک حمام خون توسط نیروهای عراقی به‌قتل رسیدند. تصویر این قربانیان را بردارید و نشان دهید. آنها غیرمسلح بودند و به‌دلیل افکار و عقایدشان به‌قتل رسیدند. هدف آنها برقراری آزادی، دموکراسی و حقوق‌بشر در ایران بود.

آنها جان خود را فدای این آرمانها کردند. آنها نمادهای آزادی در ایرانند. یک کشور، یک خلق همیشه به الگوها نیاز دارند.

من از خانم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیدۀ شورای ملی مقاومت ایران و برنامه ۱۰ ماده‌ای ایشان برای گذار از دیکتاتوری به جمهوری دموکراتیک در ایران حمایت می‌کنم. مردم ستمدیدهٔ ایران به سلاح هسته‌ای، به شبه‌نظامیان تروریستی، به تهدید صلح جهانی، به نابودی همسایگان خود نیازی ندارد، بلکه نیازمند به کمک، به صلح و آزادی است.

 

در مورد مذاکرات هسته‌یی در حال انجام ما خواستار گنجانده شدن محورهای حقوق‌بشر، تعلیق اعدامها، آزادی زندانیان سیاسی و احترام به حقوق پایه‌یی شهروندی در این مذاکرات هستیم. در ایران دیگر نباید فساد کلان و سوء استفادۀ حاکمان ادامه پیدا کند. بلکه باید پیشرفت در همه امور اجتماعی و اقتصادی و مهمتر از همه مشارکت آزادانه همه شهروندان در یک سیستم جدید دموکراتیک وجود داشته باشد.

ما می‌دانیم که انتخابات آینده ریاست‌جمهوری رژیم ایران یک نمایش است، زیرا هر نامزدی تحت کنترل ولی‌فقیه قرار دارد.

در مورد رفتار رژیم آخوندی، دیپلماتها و نمایندگانش در آلمان و اروپا هم می‌گویم ما هیچ تروری در کشور خود، هیچ قتل مخالفان ایرانی، هیچگونه به سخره گرفتن حقوق‌بشر و ارزشهای اساسی خود را نمی‌پذیریم. نتیجه‌گیری من این است: بدون دریافت امتیازات واضح در موضوعات بالا نباید با نمایندگان یک رژیم ضدانسانی گفتگو کرد.

ما به مردم ایران و پناهندگان ایرانی متعهدیم، که امنیت آنها را تأمین و از مبارزه‌شان برای آزادی و دموکراسی در ایران حمایت کنیم.

 

استرون استیونسون رئیس کارزار تغییر برای ایران

رژیم آخوندها روشن ساخته است که آنها تنها زمانی به تعهدات برجام برمی گردند که آمریکایی‌ها همه تحریم‌های اعمال شده توسط ترامپ تحت سیاست فشار حداکثر را بردارند.

رژیم برای ادامه دیکتاتوری سرکوبگرانه و تأمین مجدد بودجه سپاه پاسداران، به پول نیاز دارد. آنها به پول نیاز دارند تا برنامه‌های خود را برای ساخت سلاح هسته‌یی و موشک‌های بالستیک تسریع کنند، برنامه‌یی که هرگز متوقف نشد،

آنها برای ادامه جنگ داخلی بی‌رحمانه بشار اسد در سوریه به پول نیاز دارند حمایت رژیم از بشار اسد تاکنون منجر به کشته شدن بیش از ۷۰۰هزار نفر و آواره شدن چهار میلیون سوری شده است. آخوندها بیش از ۳۰میلیارد دلار در سوریه خرج کرده‌اند... پول سرقت شده از شهروندان گرسنه خودشان.

آخوندها هم‌چنین نیاز به پایان یافتن تحریم‌ها دارند تا بتوانند عراق را تحت سلطه خود داشته باشند و نیروهای به‌اصطلاح بسیج مردمی را تأمین کنند.

 

آخوندها هم‌چنین خواهان لغو تحریم‌ها و آزاد شدن میلیاردها دلار دارایی منجمد هستند تا بتوانند به امور مالی و تأمین شورشیان حوثی در یمن ادامه دهند.

بنابراین، رئیس‌جمهور بایدن و وزیر امور خارجه وی باید قبل از عجله در تمدید توافق هسته‌یی منسوخ، بار دیگر فکر کنند. آنها باید در مورد این واقعیت تأمل کنند که آخوندها رکورددار شکنجه و اعدام در جهان به نسبت جمعیت تبدیل شده‌اند، از جمله به‌دار آویختن بسیاری از زنان و حتی افرادی که هنگام ارتکاب جرم کودک بوده‌اند. این رژیمی است که دستور قتل بیش از ۱۵۰۰ معترض غیرمسلح را که در جریان اعتراضات سراسری در آبان۹۸ به ضرب گلوله کشته شدند صادر کرده است. این دیکتاتوری است که دستور داده ۳۰۰۰۰ زندانی سیاسی را در تابستان۶۷ در زندانهای سراسر ایران اعدام کنند و این رژیمی است که تخمین زده می‌شود ۱۲۰هزار مخالف را اعدام کرده است. این همان رژیمی است که فساد و بی‌کفایتی آن تاکنون باعث مرگ بیش از ۲۴۴۰۰۰ ایرانی از بیماری همه‌گیر کووید شده است.

 

من مطمئن هستم که نیازی به یادآوری نیست که آلمان یکی از شرکای اصلی فرانسه و انگلیس در تلاش برای بازگرداندن آمریکا به توافق هسته‌یی است. این یک خطای فاجعه‌بار است، انداختن یک حلقه نجات مالی برای رژیمی که در ضعیف‌ترین نقطه از زمان قدرت گرفتن در انقلاب سال۵۷ است. ایالات متحده، اتحادیه اروپا، انگلیس و سازمان ملل متحد به جای عجله برای یک برجام مجدد، باید همه روابط خود را با این رژیم جنایتکار قطع کنند، سفارتخانه‌های که آنها به‌عنوان کارخانه‌های بمب‌سازی و مرکز تروریستی استفاده می‌کنند را ببندند و دیپلماتها را اخراج کنند. زمان آن فرا رسیده است که غرب به سیاست شکست‌خورده مماشات خود پایان داده و به سخنان مردم ایران گوش فرا دهد. کانون‌های شورشی سازمان مجاهدین خلق ایران در شهرهای سراسر ایران ریشه دوانده‌اند. مبارزان شجاع آزادی در حال حاضر به‌طور مرتب پوسترها و بنرها را در معابر عمومی نصب می‌کنند و با شعارنویسی حمایت خود را از رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران، خانم مریم رجوی نشان می‌دهند. آنها می‌دانند اگر دستگیر شوند با شکنجه و اعدام روبه‌رو خواهند شد اما با این وجود دفاتر سپاه و مراکز پلیس را به آتش می‌کشند. زمان آن فرا رسیده است که غرب از تنها جایگزین دمکراتیک، و رئیس‌جمهور برگزیدهٔ شجاع مقاومت خانم مریم رجوی حمایت کرده و تلاش برای دلجویی از یکی از فاسدترین و شیطانی‌ترین رژیمهای جهان را متوقف کند.

ادامه دارد