728 x 90

کنفرانس آنلاین مقاومت ایران: افشای اطلاعات جدید در مورد سایت آباده- پروژه مریوان بخشی از برنامه تسلیحات اتمی رژیم آخوندی

کنفرانس آنلاین مقاومت ایران
کنفرانس آنلاین مقاومت ایران

کنفرانس آنلاین مقاومت ایران

افشای اطلاعات جدید در مورد سایت آباده- پروژه مریوان بخشی از برنامه تسلیحات اتمی رژیم آخوندی

 

شرکت و سخنرانی سفیر رابرت جوزف معاون پیشین وزارت‌خارجه آمریکا

استرون استیونسون رئیس کارزار تغییر برای ایران

 

برای جلوگیری از دستیابی بانکدار جهانی تروریسم به خطرناکترین سلاح تنها راه‌حل برای جامعه جهانی قاطعیت و مشخصاً پاسخگو دانستن رژیم در قبال مخفی‌کاریهای هسته‌یی است

 

در کنفرانس آنلاین مقاومت ایران که روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند۹۹ برگزار شد، علی صفوی از اعضای کمیسون خارجه شورای ملی مقاومت در افشای «سایت آباده- پروژه مریوان» به‌عنوان بخشی از برنامه تسلیحات اتمی دیکتاتوری آخوندی، گفت: «این سایت در شمال شهر آباده در استان فارس، توسط شرکتهای سپاه پاسداران تحت‌نظر وزیر دفاع وقت در نیمه دهه۱۳۷۰ ساخته شده است. این سایت بخشی از پروژه ارگان مسئول پروژه تسلیحاتی‌سازی برنامه هسته‌یی رژیم، سازمان پژوهشهای نوین دفاعی (سپند) که در دهه۱۹۹۰ به اسم آماد شناخته می‌شد بود. این سایت مشخصاً برای استفاده یکی از زیر مجموعه‌های سپند که مشغول تحقیقات و ساخت چاشنی انفجار هسته‌یی بود به‌نام متفاض (مرکز تحقیقات و توسعه فن‌آوری انفجار و ضربه) در پروژه‌یی به‌نام مریوان ساخته شده بود.

 

علی صفوی اضافه کرد: سعید برجی، از بالاترین متخصصان انفجار و ضربه رژیم که سال‌ها مستقیماً تحت مسئولیت سرتیپ پاسدار محسن فخری‌زاده، نفر کلیدی پروژه بمب اتمی رژیم کار می‌کرد درگیر پروژه مریوان بوده است. برجی اکنون تحت پوش دیگری با برخی از بالاترین متخصصان متفاض به تحقیقات برای استفاده مشخصاً برای بخش انفجار و ضربه برنامه تسلیحات هسته‌یی رژیم به کار خود ادامه می‌دهند. روند پاکسازی این سایت بسیار مشابه پروسه پاکسازی شیان لویزان در سال۲۰۰۴ و پاکسازی بخشی از سایت پارچین در سال۲۰۱۲ که در ان یک محفظه انفجاری خاص وجود داشت است».

 

سفیر رابرت جوزف معاون پیشین وزارت‌خارجه آمریکا و استرون استیونسون که در این کنفرانس آنلاین شرکت داشتند، در سخنان خود تأکید کردند کردند: رژیم آخوندی به دستیابی به سلاح هسته‌یی به‌عنوان تضمین بقاء استراتژیک خود می‌نگرد. این بسیار ساده‌لوحی است که انگاشته شود ارائه امتیاز یا چشم‌پوشی به نقضهای رژیم باعث تغییر رفتار آن خواهد شد. چنین چیزی رخ نداده و رخ هم نخواهد داد. تنها راه در مقابل سیاست شانتاژ رژیم قاطعیت است. آخوندها وقتی قاطعیت ببینند عقب‌نشینی می‌کنند. راه‌حل واقعی البته تغییر رژیم توسط مردم و مقاومت ایران است. تا آنجا که به جامعه جهانی برمی‌گردد اگر واقعاً به‌دنبال ممانعت از دستیابی بانکدار جهانی تروریسم به خطرناکترین سلاح است، تنها راه‌حل قاطعیت و مشخصاً پاسخگو دانستن رژیم در قبال اعمال خود و مشخصاً اینجا مخفی‌کاریهای هسته‌یی است.