728 x 90

کمیته بین‌المللی پارلمانترها برای یک ایران دمکراتیک: جهان باید در کنار مردم ایران و قیام‌کنندگان اصفهان بایستد

کمیته بین‌المللی پارلمانترها برای یک ایران دمکراتیک
کمیته بین‌المللی پارلمانترها برای یک ایران دمکراتیک

جامعه جهانی باید سپاه پاسداران را به‌عنوان یک سازمان تروریستی نامگذاری کند

و برای رژیم و رئیس‌جمهور فعلی آن ابراهیم رئیسی روشن کند

سرکوب تظاهرات عواقبی در بر خواهد داشت

 

کمیته بین‌المللی پارلمانترها برای یک ایران دمکراتیک حمایت خود را از مردم و کشاورزان دلیر اصفهان و دیگر شهرهای ایران اعلام می‌کند. کسانی که برای ابراز نفرت از مقامات رژیم و اعتراض به غارت آب و منابع طبیعی برای تأمین منافع نهادها و سازمانهای وابسته به رژیم، مانند سپاه تروریستی سپاه پاسداران به خیابان‌ها آمده‌اند

کمیته بین‌المللی پارلمانترها برای یک ایران دمکراتیک نسبت به زخمی شدن بیش از ۱۰۰معترض و دستگیری بیش از ۳۰۰معترض دیگر بر اثر تیراندازی سپاه و سایر نیروهای امنیتی به تظاهرات در بستر زاینده رود اصفهان با استفاده از تفنگ ساچمه‌ای و گاز اشک‌آور نگران است. گزارشهای مربوط به مجروحانی که از ترس دستگیری از مراجعه به بیمارستانها خودداری می‌کنند نگران‌کننده است.

 

کمیتهٔ بین‌المللی پارلمانترها برای یک ایران دمکراتیک استفاده رژیم از سپاه پاسداران و نیروهای بسیج آن و قطع اینترنت برای سرکوب این اعتراضات و جلوگیری از شنیدن خواسته‌های واقعی مردم ایران توسط رژیم را محکوم می‌کند.

 

رئیس مشترک کمیته بین‌المللی پارلمانترها برای یک ایران دمکراتیک باب بلکمن نماینده مجلس گفت:

شعارهای مردمی مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر خامنه‌ای و ننگ بر خامنه‌ای، مملکت را رها کن، که در اصفهان و دیگر شهرهای ایران در جریان این اعتراضات شنیده می‌شود، تردیدی باقی نمی‌گذارد که مردم ایران تمامیت رژیم را طرد کرده و می‌خواهند کشورشان را پس بگیرند.

ما برای مجروحان آرزوی شفای عاجل داریم و خواستار آزادی فوری معترضان بازداشت شده هستیم. مردم ایران حق تجمع و اعتراض دارند و ما آن ایرانیان شجاعی را که در مقابل سرکوب خشونت‌آمیز رژیم از این حق دفاع می‌کنند، تحسین می‌کنیم.

جامعه جهانی باید سپاه پاسداران را به‌عنوان یک سازمان تروریستی نامگذاری کند و مجازاتهایی را علیه رژیم در چارچوب تحریم‌های مگنیتسکی اعمال کند تا حمایت خود را از مردم ایران نشان دهد و برای رژیم و رئیس‌جمهور فعلی آن، ابراهیم رئیسی روشن کند که سرکوب تظاهرات، عواقبی در بر خواهد داشت.

 

امضا کنندگان:

باب بلک‌من نماینده مجلس عوام از حزب محافظه کار

دیوید جونز نماینده مجلس عوام از حزب محافظه‌کار و وزیر سابق ولز و برگزیت

استیو مک‌کیب نماینده مجلس عوام از حزب کارگر

پرفسور لرد دیوید آلتون نماینده مجلس اعیان انگلستان

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات