728 x 90

کلی کرافت: رژیم ایران تروریسم را گسترش می‌دهد

کلی کرافت سفیر آمریکا در سازمان ملل
کلی کرافت سفیر آمریکا در سازمان ملل

کلی کرافت، سفیر آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل طی مصاحبه‌یی گفت: «رژیم ایران، بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان است. این رژیم در یمن با تقویت شبه‌نظامیان حوثی، در سوریه با رژیم اسد، ونزوئلا و در عراق با شبه‌نظامیان شیعه، تروریسم را گسترش می‌دهد».

سفیر آمریکا در شورای امنیت افزود: «ما هیچ انتخاب دیگری غیر از تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات متعارف به رژیم ایران و گسترش صلح و ثبات در سرتاسر جهان نداریم. ما یک انتخاب واضح داریم. انتخاب بین بزرگترین حامی تروریسم جهان و بین صلح و امنیت در سرتاسر جهان».

مایک پمپئو عصر دوشنبه ۲۰مرداد به طور مجازی در «کنفرانس اقدام سیاسی محافظه کاران - سیپک» شرکت کرده بود در بخشی از سخنان خود در این کنفرانس گفت: «رژیم ایران حامی شماره یک تروریسم در جهان است....مریکا با خروج از برجام و افزایش فشار بر جمهوری اسلامی، توانایی رژیم ایران را برای اقدامات تروریستی کاهش داد».

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به این‌که «تحریم تسلیحاتی رژیم ایران تحت برجام به‌زودی منقضی می‌شود»، گفت: «انقضای تحریم تسلیحاتی رژیم ایران در ماه اکتبر، یک خطر تروریستی برای همه جهان است. ما تلاش داریم جلوی آن را بگیریم. مشابه اقدامی که در کشتن قاسم سلیمانی و البغدادی انجام دادیم؛ چرا که این دولت در حفاظت از مردم آمریکا مقابل تروریسم، بسیار جدی است».