728 x 90

کلی کرافت: آمریکا از تمام حقوق و اختیارات لازم برای آغاز روند بازگرداندن مفاد قطعنامه‌های قبلی شورای امنیت برخوردار است

کلی کرافت
کلی کرافت

کلی کرافت نمایندهٔ آمریکا در ملل متحد پس از اعلام نتایج رأی‌گیری شورای امنیت گفت: ایالات متحده در طول این روند با حسن‌نیت عمل کرده و برای همه طرفهای ذیربط روشن کرده است که شکست به هیچ‌وجه یک گزینه نیست. ایالات متحده، بنا بر قطعنامه ۲۲۳۱، از تمام حقوق و اختیارات لازم برای آغاز روند بازگرداندن مفاد قطعنامه‌های قبلی شورای امنیت برخوردار است. ایالات متحده در روزهای آینده به وعده خود، مبنی بر این‌که در تلاش برای تمدید تحریم تسلیحاتی از هیچ کاری فروگذار نمی‌کند، عمل خواهد کرد.

شورای امنیت با ۱۱رأی ممتنع، دو رأی موافق و دو رأی مخالف قطعنامهٔ پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی رژیم ایران را رد کرد.

وزیر خارجه آمریکا پس از اعلام نتیجه رأی‌گیری شورای امنیت طی بیانیه‌یی تأکید کرد: شکست سازمان ملل در اقدام قاطعانه در دفاع از صلح و امنیت بین‌المللی غیرقابل توجیه است. هفته گذشته ۶کشور عضو شورای همکاری برای درخواست از شورای امنیت برای تمدید تحریم گردهم آمدند. آمریکا هرگز دوستان خود را در این منطقه که انتظار بیشتری از شورای امنیت داشتند رها نخواهد کرد. ما به تلاش برای تضمین آن که این رژیم مذهبی تروریستی آزادی خرید و فروش تسلیحات نداشته باشد تا که قلب اروپا و خاورمیانه و فراتر از آنرا تهدید کند، ادامه می‌دهیم.

خانم مریم رجوی درباره تحریم تسلیحاتی رژیم آخوندی گفت: «تحریم تسلیحاتی فاشیسم دینی حاکم بر ایران لازمهٔ صلح و امنیت بین‌المللی و منطقه‌یی است.خرید و فروش آزادانه سلاح توسط این رژیم حاصلی جز تروریسم و جنگ‌افروزی و صدور بنیادگرایی ندارد».

مریم رجوی افزود: «مردم ایران با نزدیک به ۹۰هزار جانباخته در کرونا بیش از همیشه نیازمند اختصاص دادن هزینه‌های نجومی تسلیحاتی و اتمی و موشکی این رژیم به بهداشت و درمان هستند. شعارهای شناخته شده مردم ایران خطاب به آخوندها و علیه هر گونه مماشات با این رژیم است: سوریه را رها کن فکری به‌حال ما کن- نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران».

مسعود رجوی در این باره گفت: «انحلال سپاه پاسداران و اختصاص دادن بودجه آن به مقابله با کرونا و بهداشت و درمان. اگر رژیم ولایت فقیه قصد سرکوب و جنگ‌افروزی و صدور ارتجاع و تروریسم ندارد یک ارتش برایش کافیست و نباید هزینه مضاعف سپاه را هم به مردم دردمند و محروم ایران تحمیل کند».