728 x 90

کشته شدن ۷۰حوثی و زخمی و اسیر شدن دهها تن از آنها در یمن

شبه نظامیان  حوثی
شبه نظامیان حوثی

به گزارش العربیه، ارتش یمن روز یکشنبه ۳ اسفند از کشته شدن دست‌کم ۷۰نفر از عناصر شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی مورد حمایت رژیم ایران و دهها زخمی و زندانی در میان آن‌ها، طی نبرد در چندین جبهه در غرب استان مارب خبر داد.

در بیانیه مرکز رسانه‌یی نیروهای مسلح یمن آمده است که نیروهای ارتش ملی با حمایت مقاومت مردمی و نیروی هوایی ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، به چندین حمله انتحاری شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی مورد حمایت ایران، در چندین جبهه در غرب استان مارب، پاسخ دادند.

این مرکز گفته است که ارتش و مقاومت یمن، شدیدترین حملات پی‌درپی شبه‌نظامیان حوثی در تلاش برای تحقق پیشروی در جبهه‌های هیلان، المشجح و الکساره را درهم شکسته و ناکام ساختند.

در این بیانیه هم‌چنین آمده است که این نبردها که ساعتها به طول انجامید، منجر به کشته شدن دست‌کم ۷۰نفر و زخمی شدن و اسارت دهها تن از شبه‌نظامیان حوثی شد و دیگر عناصر حوثی نیز متواری شدند.

بیانیه اشاره دارد، این نبردها همزمان با آتش توپخانه نیروهای ارتش ملی یمن بود که طی آن، ۵ خودروی زرهی و دو خدمه آنها منهدم شدند که حامل نیروهای کمکی برای شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های الکساره و هیلان بودند.