728 x 90

کشته شدن ایمن الظواهری رهبر القاعده توسط پهپادهای آمریکایی

ایمن الظواهری
ایمن الظواهری

رئیس‌جمهور آمریکا

ایمن‌الظواهری رهبر القاعده

در خانه‌یی در مرکز کابل هدف موشکهای یک پهپاد قرار گرفت و کشته شد

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا: روز شنبه، به دستور من، ایالات متحده با موفقیت یک حمله هوایی را در کابل، افغانستان به پایان رساند که در آن ایمن الظواهری رئیس القاعده کشته شد.

او مرد شماره ۲ و معاون بن‌لادن در زمان حمله تروریستی ۱۱سپتامبر بود. جامعهٔ اطلاعاتی ما پس از سال‌ها جستجوی بی‌امان، ظواهری در دوران ریاست‌جمهوری بوش، اوباما و ترامپ، ظواهری را در اوایل سال جاری شناسایی کرد. او به مرکز شهر کابل نقل مکان کرده بود تا در کنار اعضای خانواده‌اش باشد.

پس از بررسی دقیق شواهد روشن و قانع کننده از محل او، من اجازه یک حمله دقیق را دادم که او را یک بار برای همیشه از میدان خارج کرد...

جامعه اطلاعاتی ما پس از سال‌ها جستجوی بی‌امان ظواهری در دوران ریاست‌جمهوری بوش، اوباما و ترامپ، ظواهری را در اوایل سال جاری شناسایی کرد. او به مرکز شهر کابل نقل مکان کرده بود تا دوباره در کنار اعضای خانواده‌اش باشد.

پس از بررسی دقیق شواهد روشن و قانع کننده از محل او، من اجازه یک حمله دقیق را دادم که او را یک بار برای همیشه از میدان نبرد خارج می‌کرد

رویترز-۱۱ مرداد۱۴۰۱

مقام‌های آمریکایی گفتند ظواهری صبح روز یکشنبه هنگام بیرون آمدن از بالکن خانه امن خود در کابل کشته شد

ظواهری مورد اصابت موشکهای هل فایر یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی قرار گرفت

 

میل آنلاین انگلستان

موشک آر. ناین. اکس. هلفایر (R۹X Hellfire که ایمن الظواهری را کشت

همان موشکی است که برای کشتن قاسم سلیمانی در ژانویه ۲۰۲۰ استفاده شد

و واشنگتن و رژیم تهران را تا آستانه جنگ پیش برد

 

جیسون برادسکی:

ظواهری دوست صمیمی احمد وحیدی سلف قاسم سلیمانی بود

ظواهری سال‌ها با وحیدی وزیر کشور کنونی رژیم ایران در کابینه رئیسی

و فرمانده سابق نیروی تروریستی قدس حشرونشر داشت

برادسکی مدیر سیاسی اتحاد علیه اتمی شدن رژیم ایران: وحیدی به رهبران القاعده کمک کرد تا در سال۲۰۰۱ پناهگاه امنی پیدا کنند. وحیدی اکنون وزیر کشور رژیم ایران در دولت رئیسی است.

 

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در همین رابطه گفته است طالبان با پناه دادن به ایمن الظواهری در کابل، توافقنامه‌ای را که با واشنگتن امضا کرده بودند، نقض کرده است.

بر اساس توافقنامه دوحه طالبان وعده داده بود که به شبه‌نظامیان خارجی اجازه نخواهد داد تا از خاک افغانستان به‌عنوان پایگاهی برای طراحی حملات علیه غرب استفاده کنند.
وزیر امور خارجه آمریکا افزود: «با عملیاتی که عدالت را برای ایمن الظواهری، اجرا کرد، ما به این تعهد عمل کردیم و در آینده نیز در مقابل هر گونه تهدیدی چنین خواهیم کرد».
بلینکن افزود: «طالبان با میزبانی و پناه دادن به رهبر القاعده در کابل، توافق دوحه را مبنی بر این‌که دیگر اجازه نخواهند داد از خاک افغانستان توسط تروریست‌ها برای تهدید امنیت کشورهای دیگر استفاده شود به‌شدت نقض کردند. طالبان هم‌چنین به مردم افغانستان و تمایل خود برای به‌رسمیت شناختن و عادی‌سازی با جامعه بین‌المللی خیانت کردند».
او در پایان تأکید کرد: «پس از مرگ ظواهری، جهان مکان امن‌تری است و ایالات متحده به اقدامات قاطعانه علیه کسانی که کشور، مردم ما، یا متحدان و شرکای ما را تهدید می‌کنند، ادامه خواهد داد».
 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4d37f3f0-8832-49d8-83bc-3cf324cfa5b2"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات