728 x 90

کرونا در جهان در ۲۴ساعت گذشته

کرونا در جهان
کرونا در جهان

بحران شیوع کرونا با توجه به‌سرعت سرایت گونه‌های جهش‌یافته از آمریکا لاتین تا اروپا ادامه دارد، .

دانشگاه جان هاپکینز شمار تلفات ثبت شده کرونا در شبانه روز گذشته را در برزیل ۲۲۳۳نفر در برزیل، در آمریکا۱۴۰۶ نفر، در فرانسه ۲۷۷نفر و در ایتالیا ۳۷۳نفر گزارش کرد (سایت دانشگاه جانز هاپکینز ۲۲ اسفند).

در آستانهٔ تعطیلات عید پاک، ایتالیا اعلام کرد کل این کشور یک منطقهٔ سرخ کرونایی است و قوانین قرنطینه در سراسر کشور اعمال خواهد شد. تمام مدارس، رستورانها، موزه‌ها، فروشگاهها و مغازه‌های غیرحیاتی تعطیل خواهند بود. فقط جزیره ساندینیا که نسبتاً محفوظ بوده است از این قاعده، مستثنی خواهد بود.

هر منطقه‌یی که بیش از ۲۵۰مورد کرونایی به‌ازای هر ۱۰۰هزار نفر داشته باشد به‌عنوان منطقه سرخ دارای ریسک بالا محسوب می‌شود و شهروندان باید در خانه بمانند و فقط برای کار یا موارد بهداشتی اضطراری از خانه خارج شوند.

در آلبانی شیوع ویروس جهش‌یافته انگلیسی رسماً اعلام و نمونه‌های متعددی گزارش‌شده است.

وزارت بهداشت آلبانی اعلام کرد در شبانه روز گذشته از ۳۳۴۰مورد آزمایش، ۶۸۱نفر معادل ۲۰درصد مبتلای جدید به‌کرونا تشخیص داده شدند. در همین مدت ۱۶نفر جان خود را در اثر کرونا از دست دادند.

گنتسی پاسکو معاون پیشین وزارت گردشگری آلبانی در بین درگذشتگان است.

دکتر ژورژینا کوله عضو کمیته کارشناسی کرونا در آلبانی اعلام کرد که تاکنون ۳۵۰۰ کودک در این کشور به‌کرونا مبتلا شده‌اند (تاپ چنل ۲۲ اسفند).

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/6ea14067-86cc-4dd9-ab7e-b9fc3de10f39"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات