728 x 90

درود بر دانشجویان انقلابی دانشگاههای ایران (مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر)

کمیسیون دانشگاهها
کمیسیون دانشگاهها

ولی‌فقیه جنایتکار رژیم آخوندی گمان می‌کرد با کشتار بیش از ۱۵۰۰نفر از قیام‌آفرینان آبان که سرنگونی تمامیت رژیمش را می‌طلبیدند برای مدتی خطر را از سر گذرانده است. هلاکت سردژخیم قاسم سلیمانی جنایتکار که نفر دوم و بلاجانشین نظام آخوندی و مجری و طراح سیاست‌های جنایتکارانه‌اش بر علیه خلقهای ایران و منطقه و به‌خصوص مقاومت سازمان‌یافته مردم ایران بود، کمر رژیمش را شکست.

 

خامنه‌ای جنایتکار تلاش کرد با نمایش مرده‌گردانی برگی برای داشتن پایگاه مردمی نشان دهد. اما، قیام دلیرانه دانشجویان دانشگاههای سراسر کشور که از ۲۱ماه دی شروع شد رؤیای پنبه‌دانه‌ٔ خامنه‌ای را به کابوس مبدل کرد. دانشجویان مبارز و انقلابی و کانون‌های شورشی دانشگاهها با شعارهای انقلابی خود سراپای رژیم جهل و جنایت آخوندی را به لرزه درآورده‌اند.

 

دانشگاه و دانشجویان از هر دو نظام دیکتاتوری پیشین و امروز زخم بر دل دارند و شهید داده‌اند. روز ۱۶آذر سال ۱۳۳۲ در جریان تظاهرات دانشجویان دانشگاه تهران مزدوران امنیتی شاه سه دانشجوی دانشکده فنی، احمد قندچی، آذر (مهدی) شریعت رضوی و مصطفی بزرگ‌نیا را به‌شهادت رساندند. در ۵دی ۱۳۵۷ کامران نجات‌اللهی فارغ‌التحصیل و استاد دانشگاه پلی‌تکنیک در جریان تحصن اساتید دانشگاهها در وزارت علوم به ضرب گلوله عمال ارتش شاه به‌شهادت رسید.

 

به‌دنبال یک هفته مراسم و سخنرانی در دانشگاه تهران از ۷ تا ۱۳آبان ۵۷ در رابطه با روند قیام و پس از تیراندازی مزدوران شاه خائن به جمعیت که موجب شهادت و زخمی شدن تعدادی از جمله دانش‌آموزان گردید، روز ۱۳آبان روز دانش‌آموز نامیده شد. این کشتار همان شب در تلویزیون نشان داده شد و روز بعد مردم انقلابی و خشمگین، تهران و دیگر شهرها را به آتش کشیدند و خشم انقلابی خود را نشان دادند. روز بعد شاه خائن در یک سخنرانی اعتراف کرد پیام انقلاب را شنیده است.

 

استادان دانشگاه تهران در یک مشاجره لفظی با رئیس دانشگاه در اعتراض به حادثه دانشگاه و از جمله سیلی زدن رئیس دانشگاه به یکی از اساتید و در اعتراض به کلیه حوادث و این برخورد، در دبیرخانه دانشگاه تحصن کردند. در وزارت علوم نیز چند روز بعد یک تحصن شکل گرفت که طی آن استاد نجات اللهی به‌شهادت رسید. این تحصنها تا ۲۳دیماه ادامه یافت. در این روز که تصمیم به پایان دادن تحصن گرفته شده بود در تجمع دانشجویان و اساتید دانشگاه تهران آیت‌الله طالقانی، دانشگاه را «سنگر آزادی» نامیدند.

 

جنایات رژیم آخوندی بر علیه دانشگاه و دانشجویان هم از شمار خارج است. از همین روست که دانشجویان دانشگاهها در شعارهایشان، در قیام دلاورانه این روزها هر دو نظام خون‌ریز را هدف قرار می‌دهند و روی دو ستون خیمه نظام یعنی شخص خامنه‌ای و سپاه ضدخلقی متمرکز می‌شوند. شعار‌هایی مانند «مرگ بر ستمگر، نه شاه می‌خواهیم نه رهبر» یا «نه شاه می‌خواهیم نه رهبر، نه بد می‌خواهیم نه بدتر»، «نه تاج و نه عمامه، آخوند کارش تمامه» در کنار شعارهایی مثل «مرگ بر خامنه‌ای »، «مرگ بر دیکتاتور»، «بسیجی سپاهی، داعش ما شمایی»، «سپاه جنایت می‌کند، رهبر حمایت می‌کند» و... نشان از هوشیاری سیاسی و رادیکالیسم بالای جنبش کنونی دانشجویی دارد.

 

این جنبش بی‌گمان ادامه خواهد داشت. بحرانهای فراوانی که رهبر جنایتکار و فاسد رژیم آخوندی و سراپای رژیمش را فراگرفته ظرفیت مقابله با قیام خلق ستمدیده ایران که جنبش دانشجویی بخشی از آن است را به پایین‌ترین نقطه حیاتش رسانده است.

 

با درود به دانشجویان و اساتید انقلابی که بر علیه رژیم سفاک و ضدبشری آخوندی به‌پاخواسته‌اند آنان را به پیوند هر چه بیشتر حول قیام سراسری مردم ایران و به‌ویژه تشکیل کانون‌های شورشی و دانشگاههای شورشی دعوت می‌نماییم.

 

شورای ملی مقاومت ایران

کمیسیون دانشگاهها

محمدعلی شیخی

۲۳دی ۱۳۹۸

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1c7f97e1-5dac-4d45-987b-8bc8af900d0b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات