728 x 90

کرونا در ایران - ویدیویی از بخش کودکان مبتلا به کرونا در بیمارستان مفید تهران

کرونا در ایران
کرونا در ایران

این خبر بروز می‌شود

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز جمعه ۶ تیر ۱۳۹۹ اعلام کرد، آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۳۴۰ شهر ایران بیش از ۶۱ هزار و ۵۰۰ نفر است. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۱۶۵۷ نفر، در البرز به ۱۹۴۵ نفر، در خراسان رضوی به ۳۶۳۵ نفر، در خراسان شمالی به ۶۰۷ نفر، در خوزستان به ۴۶۸۵ نفر، در کردستان به ۱۲۴۵ نفر، در کرمانشاه به ۱۵۱۰ نفر، در گلستان به ۱۵۱۵ نفر، در گیلان به ۳۱۱۰ نفر و در هرمزگان به ۵۲۵ نفر رسیده است.

ویدیویی از بخش کودکان مبتلا به کرونا در بیمارستان مفید تهران

روز جمعه ۶ تیر ، ویدیویی از بخش کودکان مبتلا به کرونا دربیمارستان مفید تهران .

یاد آوری می شود که روز پنجشنبه ۵ تیر سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز از ابتلای ۱۰۰کودک به ویروس کرونا در خوزستان خبر داد.

افزایش سه برابری بیماران بستری شده کرونایی در سراب

 • حسن یحیوی، در جلسه شورای اداری سراب با بیان این‌که تا امروز ۴۲ نفر از بیماران کرونایی در این شهرستان فوت کرده‌اند افزود: هم‌اکنون ۴۴ بیمار در بخش ایزوله بیمارستان خمینی بستری هستند و وضع عمومی و تنفسی ۶ بیمار دیگر در بخش آی.سی.یو وخیم است.

در کهکیلویه و بویراحمد، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی از سه برابر شدن شمار مبتلایان در استان خبر داد (ایرنا ۵ تیر).

در ایلام، معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت:«در اعلام مبتلایان محدودیت وجود دارد...آمار ابتلا در مهران، دره‌شهر و چرداول به سرعت در حال افزایش است. مبتلایان ۲۴ ساعت گذشته، بیشترین عدد در طول ماه‌های اخیر است. در حالیکه نمونه‌گیری دو برابر شده است اما آمار مبتلایان سه و یا چهار برابر افزایش داشته است»

تلویزیون رژیم: وضعیت بیماری کرونا در مشهد، تربت جام، تایباد، خاف و به‌تازگی گناباد به‌حالت هشدار در آمده و تعداد افراد بستری به‌طور میانگین روزانه به ۱۰۰نفر رسیده است

 • آمارها نشان می‌دهد وضعیت کرونا در مشهد دوباره به‌اوج خودش رسیده و به‌سرعت در حال قربانی گرفتن است
 • زارع رئیس ستاد حکومتی مقابله با کرونا در تهران: پیش‌بینی می‌شود ۱۴ تا ۲۰ درصد ساکنان تهران به کرونا مبتلا شده باشند. بیشترین میزان ابتلا به کرونا در تهران مربوط به‌منطقهٔ ۴ است‌
 • اعتراف سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز به ابتلای ۱۰۰ کودک به کرونا در اهواز

هر بیمار مبتلاء به کرونا ۴۰۰ فرد سالم را درگیر می‌کند

 • معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان:
 • در صورت عدم رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت، هر یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا می‌تواند ۴۰۰ فرد سالم را مبتلا کند.

شکستن قرنطینه توسط مبتلایان به کرونا!

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز:
طبق ارزیابی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، حدود ۳۰ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا قرنطینه خانگی را شکسته‌اند که همین مسأله نقطه آسیب ما است.

کرونا ۶۰ هزار میلیارد ریال به هتل‌داران ایران خسارت زد

رئیس جامعه هتل‌داران ایران:

 • هتل‌داران استانهای مختلف کشور در چهار ماه گذشته و در پی شیوع بیماری کرونا ۶۰ هزار میلیارد ریال خسارت دیدند.
 • هنوز هم با وجود اعلام آغاز فعالیت هتل‌ها و مراکز اقامتی، خسارت کرونا به این بخش از صنعت گردشگری ادامه دارد.
 • بخشی از این ضرر و زیان باید از طرف دولت تأمین و جبران شود.

سیر صعودی موارد بستری کرونا در بیمارستانهای اردبیل

بنا به گزارش خبرگزاری حکومتی ایسنا جمعه ۶ تیر - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: هفته گذشته سیر نسبتاً صعودی در موارد بستری کرونا را در بیمارستانهای اردبیل شاهد بودیم.

احتمالاً ۲۰ درصد تهرانی‌ها به کرونا مبتلا شده‌اند!

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران:

 • پیش‌بینی می‌شود که ۱۴ تا ۲۰درصد ساکنان شهر تهران تاکنون به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.
 • بیشترین میزان ابتلا به کرونا در تهران مربوط به منطقه۴ است‌.
 • مناطق ۲، ۱۴ و ۵ تهران نیز در رده‌های دوم، سوم و چهارم قرار می‌گیرند.
 • کمترین میزان ابتلا مربوط به مناطق ۲۱ و ۲۲ می‌باشد.
 • در ۲۴ ساعت گذشته ۲۸۵بیماردر بخش‌های عادی و ۹۳بیمار نیز در بخشهای ویژه بستری شدند که شاهد افزایش آماری بوده‌ایم. /خبرگزاری حکومتی تسنیم جمعه ۶تیر

افزایش مبتلایان به کرونا در برخی استانها

سایت حکومتی جماران پنجشنبه ۵تیر نوشت: طبق گفته سخنگوی وزارت بهداشت، موارد بستری در استانهای تهران و فارس روند افزایشی داشته و هم‌چنین استانهای خوزستان، کردستان، هرمزگان، بوشهر و کرمانشاه بیشترین موارد بستری کشور را داشته‌اند.

موارد بستری در استانهای تهران و فارس روند افزایشی داشته است».

مبتلایان کرونا در ایلام با شیب فزاینده‌یی به بالاترین تعداد رسید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: آمار مبتلایان کرونا در این استان با اختلاف زیاد و شیب بسیار فزاینده‌یی به بالاترین میزان طی ماههای گذشته رسید.

افزایش بیماران کرونایی در خراسان رضوی نگران‌کننده است.

نماینده وزیر بهداشت، در استان خراسان رضوی گفت: افزایش بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا در مشهد و دیگر شهرستانهای این استان نگران‌کننده است.

ظرفیت بستری بیمارستانهای ویژه کرونا در اصفهان پُر شده است

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: ظرفیت بستری بیمارستانهای ویژه کرونا در استان پُر شده و در صورتی که شهروندان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، به‌دلیل افزایش چشمگیر شمار مبتلایان مجبور به اضافه کردن بیمارستانهای جدید برای بستری مبتلایان جدید خواهیم شد.

اهواز: ابتلای حدود ۱۰۰ کودک خوزستانی به کرونا

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: حدود ۱۰۰ کودک خوزستانی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که تاکنون موردی از فوت کودکان بدون بیماری زمینه‌ای گزارش نشده است. (خبرگزاری حکومتی ایرنا - پنجشنبه ۶تیر)
هم‌چنین گفت مطابق آمارهای به دست آمده از خوداظهاری مبتلایان به ویروس کرونا از ۴۰۰مورد قرنطینه خانگی حدود ۹درصد اعلام کردند که به دلایل مختلف از جمله لزوم تأمین معاش، اجبار صاحب کار و تأمین مایحتاج منزل مجبور به ترک قرنطینه شده‌اند.
وی افزود: طبق ارزیابی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، حدود ۳۰درصد از مبتلایان به ویروس کرونا قرنطینه خانگی را شکسته‌اند که همین مسأله نقطه آسیب ما است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار داشت: مطابق تحقیقات انجام شده ۴.۷درصد مرگ‌های ناشی از کرونا در ۲۴ساعت اول، ۲۳درصد مرگ و میرها در ۴۸ساعت نخست و مجموعاً ۴۷درصد مرگ‌ها در چهار روز اول بوده است.
وی افزود: به ازای هر یکهزار نفر در خوزستان تنها یک تخت بیمارستانی وجود دارد در حالیکه در برخی استانها به ازای یکهزار نفر ۲ الی سه تخت ساخته شده است.
به گزارش ایرنا خوزستان در بحث شیوع بیماری کرونا از یک ماه پیش در وضعیت قرمز قرار گرفته و در روزهای اخیر تعداد مبتلایان این استان افزایش یافته است.

بیشتر بدانید: