728 x 90

کرونا -بحران کرونا در زندان دستگرد اصفهان

کرونا در زندان مرکزی اصفهان
کرونا در زندان مرکزی اصفهان

این خبر بروز می‌شود

  • سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۴۴۰ شهر از ۱۰۷هزار و ۵۰۰ نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۳۲۳۸ نفر، در آذربایجان غربی به ۲۸۳۶ نفر، در البرز به ۳۰۱۷ نفر، در اصفهان به ۵۱۶۹ نفر، در ایلام به ۸۹۹ نفر، در تهران به ۲۵۸۳۹ نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۸۲۱ نفر، در خراسان رضوی به ۷۹۰۲ نفر، در خراسان شمالی به ۱۸۸۹ نفر، در زنجان به ۱۰۲۱ نفر، در کهکیلویه و بویراحمد به ۷۷۰ نفر، در گلستان به ۳۰۲۱ نفر و در لرستان به ۴۸۱۸ نفر رسیده است.

نمکی: در برخی نقاط کشور، شعله‌های جدیدی از کرونا و موج سوم بیماری را می بینیم

سخنگوی وزارت بهداشت امروز اعلام کرد: «بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، در ۲۴ ساعت گذشته، سه هزار و ۷۱۲ بیمار جدید کرونا در کشور شناسایی شد که بالاترین رقم از ابتدای شیوع کرونا در ۷ ماه گذشته است». وی افزود: «۳۹۲۲ نفر از بیماران کرونایی در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند» که در ۴۰ روز گذشته بی سابقه است.

نمکی وزیر بهداشت رژیم به دنبال شیوع کرونا در استانهای مختلف گفت: «در برخی قسمت‌ها، شعله‌های جدیدی از کرونا و موج سوم بیماری را در برخی نقاط کشور می‌بینیم» (خبرگزاری نیروی قدس ۱ مهر).

بحران کرونا در زندان دستگرد اصفهان

بنا به گزارشهایی دریافتی از زندان دستگرد اصفهان شیوع کرونا در این زندان شدت یافته است، قرنطینه زندانیان رعایت نمیشود و زندانیان مبتلا به‌کرونا با زندانیان سالم در یک بند نگهداری میشوند.

در بند سلامت یک، تست کرونای ۵۰نفر، در بند سلامت دو، تست کرونای ۳۰زندانی و در بند کارگری تست کرونای ۱۶۰زندانی مثبت بوده است. همچنین در بند دو، ۲۰زندانی و در بند سه، ۳۰زندانی مبتلا به کرونا هستند. دژخیمان زندان در این بندها زندانیان را بدون درمان رها کرده اند.

کرونا در مدارس خوزستان

کوروش مودت،‌ مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان: مواردی از ابتلای دانش‌آموزان به کرونا در استان مشاهده شده است، کمیته‌ای برای بازرسی از مدارس در این رابطه تشکیل شده

مصطفی معین تمام کشور در شرایط قرمز کرونا قرار دارد و تهران فوق قرمز است

مصطفی معین در چهلمین جلسه شورای عالی نظام پزشکی با بیان اینکه تمام کشور در شرایط قرمز کرونا قرار دارد و تهران فوق قرمز است، گفت که در یک شبانه روز ۷۰۰ بستری در پایتخت نشان از فاجعه ای بزرگ دارد، ولی هنوز در ذهن مسئولان سیاسی و اجرایی کشور وخامت اوضاع جا نیفتاده است.

  • رییس شورای عالی نظام پزشکی ایران با تاکید براینکه بحران پیش آمده بر اثر کرونا قابل پیش‌بینی و پیشگیری بود اگر عقلانیت و سیاست‌های علمی و پایدار وجود داشت و از همکاری نهادهای مردمی و غیردولتی و نظام پزشکی استفاده می‌شد.
  • معین با بیان اینکه بازگشایی مدارس به رغم هشدارها و توجه به شرایط اپیدمی تعجب برانگیز بود، افزود بعد از عادی‌سازی کاذب، اکنون که در آستانه فصل پاییز هستیم بحران‌های متعدد خواهیم داشت و کرونا تشدید خواهد شد.
  • رییس شورای عالی نظام پزشکی گفت که در پاییز افراد بیشتر در فضای بسته خواهند بود، فاصله‌ها کاهش می‌یابد و هوای آلوده در شهرهای پرترافیک و همه‌گیری آنفلوانزا خواهیم داشت که تجمیع اینها با شیوع کرونا، تراژدی ایجاد می‌کند و خطرهای زیادی سالمندان و کودکان در ماه‌های آینده تهدید می‌کند.

جهش ژنتیکی کرونا در ایران؛ خودداری ۹۰ درصد دانش‌آموزان از حضور در مدارس

  • وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران ضمن هشدار درباره «جهش ژنتیکی» و «شیوع سریع» کرونا طی موج سوم، از کاهش شرکت حضوری دانش‌آموزان در کلاس‌های درس به کمتر ۱۰ درصد خبر داد.
  • ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، روز سه‌شنبه اول مهرماه گفت: «متاسفانه در حال حاضر شاهدیم که رعایت دستورالعمل‌های مقابله با کرونا روند نزولی دارد. این در حالی‌ست که جهش ژنتیکی اخیر ویروس کرونا و افزایش قدرت سرایت‌پذیری آن نگران‌کننده است.»

هشدار حریرچی در مورد افزایش بی‌سابقه جان‌باختگان در تهران

حریرچی: از نظر من و از نظر کارشناسان دیگر دچار یک فاجعه‌یی شدیم ببینید توجه کنید ما در هفته آخر اردیبهشت هفتگی ۱۶ بستری در قم داشتیم الآن هفته گذشته ۵۳۱ بستری داشتیم. در استان تهران ما هفته آخر اردیبهشت ۳۸۵ تا بستری داشتیم الآن هفته گذشته ۲۳۳۰ تا بستری داشتیم و این روند ادامه دارد در اصفهان همین‌طور هستیم در آذربایجان‌شرقی اینجوری هستیم و در استانهای دیگر این روند صعودی طی می‌شود و ما هنوز با توجه به این‌که پیش‌بینی‌مان این است که با یک فاصله‌ای از بستریها مرگ و میرها رخ می‌دهد هنوز این روند مرگ و میر هفته‌یی هزار و چند صد تایی متأسفانه ادامه پیدا خواهد کرد.

وی در خصوص شایط اضطراری در شهر تهران گفت:‌ «ببینید تهران قبلاً هم عرض کردیم که چهار راه انتقال بیماری هست هم سفرهای سیا حتی از آن انجام می‌شود سفرهای کاری که به آن انجام می‌شود تراکم بالایی که در آن وجود دارد داخل خود شهر داخل استان و استانهای دیگه رونده فزاینده‌یی دارد قبلاً مرگ استان تهران کنترل شده بود متأسفانه الآن مرگ استان تهران هم در یک مقطعی باز در همان اردیبهشت و خرداد به ۶۰ رسیده بود الآن به ۲۱۹ هفتگی آن رسیده اینها فقط موارد مرگ مثبت هست اینها که ما می‌گوییم موارد مرگ مثبت و فرد بالینی درگیر مثبت معمولاً حدود ۳۰ درصد چون تست منفی دارد ۴۰درصد منفی دارد یک ضریبی هم باید به این بخورد که معادل سازی باشد.»

حریرچی درمورد اوج گیری بیماران بستری افزود: « الان ما در هفته گذشته میزان موارد بستری هفتگی ما مثبت ها با آن ضریب هم در ذهن شما باشد به ۹۶۴۰ تا رسیده قبلاً در اوج بیماری در اسفند و فروردین ۷۹۰۰ بوده و در هفته اول اردیبهشت آن قسمت پایین به ۱۹۷۱ رسیده بود یعنی ما به زیر ۲۰۰۰ هم توانسته بودیم برسانیم ولی متأسفانه الآن حدود نزدیک ۵ برابر بستری هفتگی ما نسبت به بزرگترین رقم مان در کل کشور شده و آن خط مشکی هم موارد مرگ ما است که ملاحظه میفرمایید به ۱۳۰۳ تا هفتگی رسیده در حالیکه ما تجربه هفتگی ۳۹۰ تا هم داشتیم»

میزان ابتلا و بستری کرونا در تهران و قم ۲ برابر شده است

شهنام عرشی معاون مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت:

  • در دو هفته گذشته در بسیاری از استان‌ها از جمله تهران و قم میزان ابتلا و بستریت کرونا دو برابر افزایش یافته است.
  • علت پیک جدید تا حد زیادی به مسافرت ها و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی، برگزاری تجمعات، عروسی ها، عزاداری ها و مراسم تدفین مربوط است./ایرنا/ سه شنبه ۱مهر

ابتلای حدود ۵۰هزار نفر به کرونا در فارس

معاون علوم پزشکی شیراز گفت: با گذشت حدود هفت ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور، آمار ابتلای مردم فارس به این بیماری از ابتدا تاکنون به ۴۹ هزار و ۹۲۰ نفر رسیده است. عبدالرسول همتی با اعلام این خبر افزود: هم اکنون ۷۶۳ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان بستری هستند، از این تعداد ۷۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند (خبرگزاری حکومتی مهر - ۳۱ شهریور).

پیک جدید کرونا در ۱۰ استان

به گزارش وزارت بهداشت رژیم، روند بروز کرونا در کشور و در هفتهٔ منتهی به ۲۸ شهریور ماه صعودی بوده و ۱۰استان نیز شاهد شروع پیک بیماری هستند. بنا به این گزارش، در ۱۰استان لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، قم، البرز، تهران، کرمانشاه، همدان، کرمان و کردستان روند صعود یا شروع پیک مشاهده شد (سایت اعتماد آنلاین(رژیم) ۳۱ شهریور)

افزایش آمار جان‌باختگان کرونا در همدان

بازرس ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان همدان اعتراف کرد: آمار ابتلاء به بیماری کرونا در آرامستانهای استان همدان روند افزایشی به خود گرفته است. پاسدار مهدی فرجی با اشاره به این‌که ۹۰۰نفر از پرسنل کادر درمانی و نیروهای بیمارستانها به کرونا مبتلا شده‌اند؛ گفت: وضعیت پنج شهرستان استان همدان در زمینه شیوع کرونا به رنگ قرمز درآمد (خبرگزاری حکومتی مهر ۳۱شهریور).

-کرونا در ایران

افزایش ۲۰درصدی مبتلایان به کرونا در کرمان

مدیر دانشگاه علوم پزشکی کرمان به افزایش ۲۰درصدی موارد بستری کرونا در کرمان ظرف ۲روز گذشته اعتراف کرد. حمیدرضا گلزاری گفت: کرمان در وضعیت قرمز قرار دارد و توصیه اکید می‌شود که افراد به جز موارد ضروری از منزل خارج نشوند (خبرگزاری حکومتی مهر - ۳۱شهریور)