728 x 90

کرونا در آلبانی – شمار مبتلایان ۱۹۷ و درگذشتگان به ۱۱نفر رسید

ویروس کرونا در آلبانی
ویروس کرونا در آلبانی

روز شنبه ۹فروردین اعلام شد شمار مبتلایان به کرونا در آلبانی از ۱۸۶ به ۱۹۷نفر رسید که ۷۴نفر از آنها در بیمارستان و بقیه در خانه‌های خود قرنطینه هستند. شمار درگذشتگان در مجموع ۱۱نفر است.

 

ادی راما نخست‌وزیر آلبانی باز هم مقررات سخت‌تری برای مقابله با کرونا اعلام کرد.

بر اساس این مقررات از ساعت ۱۳روز شنبه تا ساعت ۵صبح دوشنبه آلبانی در وضعیت قرنطینه سراسری و منع تردد عمومی قرار می‌گیرد.

وی به شهروندان آلبانی گفت:‌ یک تقاضانامه‌ اینترنتی در دسترس همه قرار می‌گیرد که بر اساس آن از هر خانه تنها یک نفر اجازه می‌گیرد برای تهیه مواد غذایی یا کارهای لازم از خانه خارج شود. وی گفت: بر اساس مقررات جدید تنها یک نفر که به‌طور دیجیتالی توسط ایمیل یا تلفن اجازه تردد گرفته می‌تواند فقط به مدت یکساعت از خانه خارج شود و خرید کند و بعد از آن تردد ممنوع است.

 

ادی راما گفت:‌ ما از کسانی که تنها هستند، مراقبت خواهیم کرد. بازنشستگان دیگر در خیابان‌ها بیرون نخواهند رفت و کسانی که بیرون می‌آیند مجازات خواهند شد. کسی که به‌سر کار می‌رود باید قبلاً برای آن کار اگر ضروری و غیرقابل تعطیل است مجوز گرفته باشد.

 

نخست وزیر آلبانی اعلام کرد از روز دوشنبه هواپیماهای ایر آلبانیا Air Albania به‌دلیل بسته بودن مرزها به‌خاطر ویروس کرونا، تمام آلبانیاییها را که در مناطق مختلف جهان گیر کرده‌اند به این کشور باز می‌گرداند. این پروازها رایگان خواهد بود. ادی راما تأکید کرد: تنها کسانی برگردانده می‌شوند که به‌دلیل کرونا در خارج از آلبانی گیر کرده‌اند و این شامل کسانی نمی‌شود که سال‌ها در خارج از این کشور بوده‌اند.

 

هم‌چنین شهردار تیرانا پایتخت آلبانی اعلام کرد ما ۲۴ساعت شبانه روز و ۷روز هفته به ضدعفونی کردن شهر می‌پردازیم.