728 x 90

کرونا در جهان - ویروس کرونا دوباره چین را به چالش می‌کشد

کرونا در جهان
کرونا در جهان

افزایش مجدد تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در چین با هشدار سازمان بهداشت جهانی از احتمال وجود موج دومی از شیوع ویروس کرونا همزمان بود. علاوه بر سازمان بهداشت جهانی بسیاری از کارشناسان بهداشت و علوم پزشکی در سراسر جهان نسبت به ظهور احتمالی موج دومی از ویروس کرونا که تاکنون بیش از ۱۹۰کشور را به چالش کشیده است، هشدار دادند.

کشورهای مختلف جهان برای مقابله با گسترش شیوع کرونا و کاهش جان‌باختگان مدت قرنطینه و محدودیتهای شدید برای حفظ فاصله فیزیکی را تمدید می‌کنند. انگلستان که در چهارمین هفته قرنطینه و منع ترددات قرار دارد، این تدابیر را تشدید می‌کند. این وضعیت روزانه نزدیک به دو نیم میلیارد دلار برای اقتصاد انگلستان هزینه دارد. دولت انگلستان این هفته در مورد ادامه وضعیت منع ترددات تصمیم خواهد گرفت. دومینیک راب وزیر خارجه انگلستان گفت هنوز خیلی زود است تا این مقررات برداشته شوند و تا هنگامی که شواهد نشان ندهد از اوج شیوع کرونا عبور کردیم این وضعیت باید ادامه یابد. (سان ۲۵فروردین ۹۹)

 

خبرگزاری فرانسه روز ۲۵فروردین نوشت: چین روز دوشنبه ۱۰۸مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا را که بالاترین تعداد در شش هفته گذشته است گزارش کرد. اکثریت موارد جدید اتباع چینی هستند که از روسیه به کشورشان برمی‌گردند. روسیه در حال حاضر با اوج گرفتن شیوع ویروس کرونا روبه‌روست. مقامات چینی گفتند ۹۸نفر از مسافرانی که روز دوشنبه از روسیه وارد چین شدند مبتلا به کرونا بوده‌اند.

 

نیویورک تایمز روز ۲۴فروردین نوشت: دولت ژاپن در جزیره هوکایدو در شمال این کشور برای دومین بار اعلام قرنطینه و منع ترددات کرد و از ساکنان این جزیره خواست تا در خانه‌های خود باقی بمانند. فرماندار هوکایدو گفت دلیل این تصمیم دومین موج شیوع ویروس کرونا پس از کاهش مقررات قرنطینه است. تجربه این جزیره نشان می‌دهد موفقیت اولیه ناشی از حفظ فاصله فیزیکی می‌تواند با برداشته شدن مقررات از بین برود.

 

خبرگزاری فرانسه ۲۵فروردین نوشت: آندریا بوچلی خواننده سرشناس اپرای ایتالیا در شهر میلان به امید رهایی جهان از بحران کرونا « موسیقی برای امید » را اجرا کرد. این برنامه در شب عید پاک مسیحیان در کلیسای مشهور گوتیک شهر میلان در حالی‌که خالی از جمعیت بود اجرا و به‌طور زنده در سراسر جهان همراه با تصاویر خیابانهای خالی شهرهای جهان پخش گردید.