728 x 90

کارشناس روابط بین‌الملل رژیم: سالانه ۱۰۰میلیارد دلار درآمد نفتی داشتیم

محمد ساجدی کارشناس روابط بین‌الملل رژیم
محمد ساجدی کارشناس روابط بین‌الملل رژیم

محمد ساجدی کارشناس روابط بین‌الملل روز چهارشنبه ۶ اسفند در تلویزیون شبکه۳ رژیم با اشاره به ثروت بادآورده از نفت و بدون اشاره به این‌که چه بر سر آن آمد گفت: ما در طول زمانی که تحریم نبودیم سالانه ۱۰۰میلیارد دلار درآمد نفتی داشتیم و حالا این‌که الآن شده ۵میلیارد دلار، ۱۰۰میلیارد دلار منتهی قبل از تحریم‌ها یعنی در زمان دو دولت گذشته نهم و دهم در دوره آقای احمدی‌نژاد ما این رقم داشتیم الآن شده ۵میلیارد خب این فشارهای اقتصادی که به مردم دارد می‌آید مال این رقم هاست.

محمد ساجدی هم‌چنین افزود: آقای بایدن هم از زمانی که آمده سر کار فقط حرف زده گفته من بر می‌گردم به برجام سه تا شرط گذاشته شرط اول این‌که دیپلماتهای ایرانی می‌توانند از ۴مایلی به همان ۲۵مایل قبلی خودشان تردد کنند... قبل از این‌که ترامپ تحریم‌ها را بیشتر کند دیپلماتهای ایرانی حومه سازمان ملل به شعاع ۲۵ مایل می‌توانستند تردد کنند.

کارشناس بین‌الملل رژیم اضافه کرد: یک نکته جالب اینجا وجود دارد آقای بایدن از سه محور تحت فشار است این نکته خیلی ظریف است.

یک - جمهوریخواهان مخالفی که با نزدیکی آمریکا با ایران به‌شدت مخالف هستند اهرم فشاری‌ست بر آقای بایدن همان کسانی که به ترامپ رأی دادند همان تعداد نفری که نگذاشتند ترامپ شکست بخورد و استیضاح بشود یک فشار بزرگی دارند از اون طریق به آقای بایدن می‌آورند که مواظب نزدیکی با ایران باش... .

... دومین محور خطری که در برابر آقای بایدن هست عربستان و اسراییل است عربستان جوری وانمود می‌کند که اگر نزدیک به ایران بشوی این خطرات وجود دارد اسراییل هم تحریک‌شان می‌کند.

محور سوم که وجود دارد در داخل خود کشور ماست چرا؟ به‌خاطر این‌که اگر زیاد فشار بیاورد ممکن است این فشار ایران بیش از پیش رشد کند در زمینه مسایل هسته‌یی و بارها سناتورها به آقای بایدن هشدار دادند که فشار بر ایران باید متوقف کنی و حدودی با اینها راه بیایی...

وی به ادامه دخالت‌های رژیم در منطقه اعتراف کرد و گفت: من فکر می‌کنم آمریکایی‌ها در آینده‌ای نه چندان دور بیش از پیش به ما امتیاز بدهند ناگزیر هستند بدهند می‌دانند که ما هرگز دست از سر مسایل منطقه‌یی و مسایل دفاعی خودمان با هیچ ابر قدرتی مذاکره نخواهیم کرد.