728 x 90

کارشناسان سازمان ملل خواستار به‌رسمیت شناختن «کشور فلسطینی» از سوی همه کشورها شدند

نشست شورای حقوق‌بشر سازمان ملل - عکس از آرشیو
نشست شورای حقوق‌بشر سازمان ملل - عکس از آرشیو

کارشناسان سازمان ملل متحد روز دوشنبه ۱۴خرداد، در بیانیه‌یی مشترک از همه کشورها خواسته‌اند تا ضمن به‌رسمیت شناختن «کشور فلسطینی»، تمامی منابع سیاسی و دیپلماتیک خود برای برقراری آتش‌بس فوری در غزه بکار بگیرند.

گزارشگران ویژه سازمان ملل که از کارشناسان مستقل و عضو کارگروه‌های شورای حقوق‌بشر سازمان ملل تشکیل شده است در این بیانیه اعلام کردند به‌رسمیت شناختن کشور فلسطینی «یک پیش‌شرط برای صلح پایدار در فلسطین و کل خاورمیانه است که با اعلام فوری آتش‌بس در غزه و عدم تهاجم نظامی بیشتر به رفح آغاز می‌شود».
کارشناسان سازمان ملل ضمن استقبال از تصمیم کشورهای نروژ، ایرلند و اسپانیا برای به‌رسمیت شناختن «کشور فلسطینی» اظهار داشتند که اتخاذ این تصمیم پس از آن صورت گرفت که مجمع عمومی با اکثریت قاطع آرا به حمایت از تلاش فلسطینی‌ها برای عضویت کامل در سازمان ملل رأی داد.
نروژ، اسپانیا و ایرلند روز چهارشنبه دوم خرداد، اعلام کردند که کشور فلسطینی‌ها را در روز هشتم خرداد به‌رسمیت می‌شناسند و خواستار این شدند که سایر کشورهای غربی از این اقدام پیروی کنند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c0f0e427-9c1f-4767-8b12-e2844df53f60"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات