728 x 90

چهارمین روز قیام سراسری /نبرد خیابانی در شهرها+ فیلم و عکس

قیام مردم ایران
قیام مردم ایران

این خبر تکمیل می‌شود.

  گزارش آخرین وضعیت شهر شیراز - ۲۷آبان ۹۸
 اظهارات مردم شیراز: «الان آمدم شیراز و میخواهم به تهران بروم وضعیت شیراز عالیه شیراز دست ماست، مردم همه جا رو گرفتن  تمام جاهای دولتی گرفتن روزها راه‌ها رو بستند و شبها به بانکها و پاسگاه‌ها و ... را حمله میکنیم. دیشب با دوستم عادل آباد بودیم . اونجا خانواده زندانی ها لودر آورده بودند در و دیوار زندان را خراب کنند و زندانی ها رو آزاد کنند ولی سپاه رسید و شلیک کرد که هفت الی هشت نفت تیر خوردند ولی نمی دانم شهید شدند یا نه ما برگشتیم. 
 الان کمربندی شیراز دست ماست معالی آباد دست ماست چمران دست ماست دانشگاه دست ماست کلا نیرو انتظامی کاری نداره ... خیابون ارم و فلکه گاز  و خیابون مدرس و چهار راه زند پر از مردمه تموم راه ها بسته شهر قفل شده همه چی دست مردم است ...
 الان آخوندها همه ترسیدن سوراخ موش کرایه کردن قایم شدند . 
 این شیراز دیگه مثل قبل نمیشه هفت جد و آبادشون هم دیگر نمیتونند شیراز را به سابق برگردانند مردم ریشه آخوندا را درشیراز کندند . 

 

ایمیل یکی از هواداران مجاهدین - ۲۷آبان ۹۸

  •  فقط در بیمارستان محل کارم شب گذشته ۵۶نفر کشته آوردند و چندین مجروح، پدر و مادرها و برادران و خواهران ضجه می‌زنند، صدای آه و ناله و درد بی‌امان است. نمی‌نویسم تا اندوهگین شوید، می‌نویسم تا اطلاع‌رسانی کنید.
  •  شب گذشته در تهران غوغا به‌پا بود. بعد از حمایت ولی خون‌ریز فقیه، آتش به اختیاران با اسلحه کمری در خیابانها به جان مردم افتادند و از پشت به‌سر شلیک می‌کنند، به‌گفته رانندگان و بهیاران آمبولانس‌ها هیچ اصابت گلوله‌ای به‌ پا یا شکم نیست، بلکه فقط به‌سر می‌زنند، مگر مردم شانس بیاورند گلوله به‌صورت اصابت کند.
  •  به‌گفته مردم مقیم شهریار، فقط شهریار روز قبل بیش از ۷۰کشته داده است. کرج، قرچک، شهریار، اندیشه و اسلامشهر ناآرام و درگیری است!
  •  در محله‌های پایین شهر تهران مانند خاک سفید هم اوضاع به همین منوال است. بیشتر بانکها آتش زده شده و مردم در حال تلاش برای تسخیر کلانتریها هستند. بازار تهران حالت نیمه اعتصاب، بازار اراک کاملاً در حالت اعتصاب است.

صدای درگیری شدید در شهر قدس - قلعه حسن خان - ۲۷آبان ۹۸

 

 

 

توئیت مریم رجوی:سکوت و بی‌عملی جامعه بین‌المللی غیر قابل قبول است

 

 

دانشگاه تهران - دانشجویان دانشگاه تهران با شعار مرگ بر دیکتاتور پایداری می‌کنند - ۲۷آبان ۹۸

جوانان غیور اتوبان تهران - کرج را مسدود کردند - ۲۷آبان ۹۸

تهران - دانشجویان دانشگاه تهران همچنان با شعار مرگ بر دیکتاتور پایداری می‌کنند - ۲۷آبان ۹۸

دانشگاه تهران

دانشگاه تهران

 

 تهرانپارس - به آتش کشیدن ون نیروهای سرکوبگر - ۲۷آبان ۹۸

 تهران - براساس گزارش خبرگزاری پاسداران(فارس) ۳تن از بسیجیان مزدور استان تهران که در سرکوب جوانان و مردم شرکت داشتند به سزای اعمالشان رسیدند. دو تن از این مزدوران در شهرستان ملارد و یک تن در شهرستان بهارستان کشته شده‌اند. 

 

درگیری گسترده بین دانشجویان و جوانان شورشی با نیروهای سرکوبگر – سخنگوی مجاهدین

 

 

 اصفهان - جوانان اصفهانی علیه خامنه‌ای شعار می‌دهند

/

ماهشهر - هلاکت یک مأمور نیروهای سرکوبگر 
بنا به گزارش خبرگزاری حکومتی مهر و اذعان معاون فرماندهی انتظامی خوزستان یکی از مأموران سرکوبگر نیروی انتظامی در درگیری با مردم بهلاکت رسیده و دو تن دیگر مجروح شدند.

 

پیام جوانان یک محله از‌کرج 
 ما تعدادی  از جوانان دانش آموز در‌کرج بدنبال تشکیل‌ کانون شورشی  در محله‌مون هستیم و مخصلص فرمانده مسعود رجوی و فرمانده مریم رجوی هستیم پیام مسعود رجوی رو از تلویزیون شما دیدیم خیلی چسبید و به موقع و بجا بود مسیری را برای ما روشن‌کرد و اهمیت شرایط را متوجه شدیم و اینکه چقدر مجاهدین حرفشان و مرامشان حق است زیرا اینکه خطر بنیاد گرایی رژیم در منطقه صد بار خطرناکتر از خطر اتمی‌است را بارها و سالیان پیش مریم رجوی و فرمانده مسعود گفته بودند اما گوش دنیا و گوش مماشات‌گران با رژیم بسته بود و الان به چشم حقانیت حرفهای مجاهدین را دنیا می‌بیند.  الان هم مخلص همه مجاهدین هستیم بخصوص سخنگو ‌که انگار‌کنار ما نشسته و تند تند به ما می‌گه‌ که هر روز باید چکار‌کنیم.

 

 

  فردیس کرج - به آتش کشیدن پایگاه بسیج و خودروی مزدوران - ۲۷آبان ۹۸

عفو بین‌الملل: از گزارشاتی مبنی بر کشته شدن دهها نفر و مجروح شدن صدها نفر و دستگیری بیش از ۱۰۰۰ نفر در ایران بیمناک و وحشت زده هستیم. ما از اینکه مقامات اینترنت را مسدود کرده‌اند تا جریان اطلاعات در مورد سرکوب وحشیانه خود را بلوکه کنند، نگران هستیم. ما در حال تحقیق هستیم.
عفو بین‌الملل

 

 

 شیراز - مسدود کردن جاده قبل از شهرک صنعتی توسط جوانان دلیر


 

 تهران - هلاکت یک پاسدار و ۲ بسیجی در مواجه با جوانان شورشگر
خبرگزاری حکومتی دانای رژیم به کشته شدن عناصر پاسدار و بسیجی رژیم اذعان کرد.

 

اصفهان - مسدود کردن اتوبانهای شهر توسط جوانان معترض

 کشته شدن معاون کلانتری و به آتش کشیدن یک حوزه بدست مردم یزدانشهر اصفهان - ۲۷آبان ۹۸
 مطابق اخبار دریافتی روز دوشنبه ۲۷ آبان در درگیری شدیدی که بین مردم و مزدوران رژیم بود، معاون کلانتری یزدانشهر اصفهان و یک سرباز بدست مردم و جوانان شورشی کشته شد.
 مردم یزدانشهر تمامی بانک‌های ملی و صادرات و ساختمان شهرداری و حوزه علمیه قرض‌الحسنه موسوم به امام حسن مجتبی را آتش زدند. 
 

تهران - به آتش کشیدن موتور و کانکس نیروهای سرکوبگر توسط جوانان شورشگر - ۲۷آبان ۹۸

فردیس کرج - استقرار نیروهای سرکوبگر در میادین این شهر - ۲۷آبان ۹۸

گزارش یکی از جوانان شورشی از قیام مردم در کرج


 دوشنبه ۲۷آبان ۹۸– یکی از جوانان شورشی کرج: «از ساعت ۱۱صبح در کرج مزدوران همه فلکه‌ها را بستند و تلاش می‌کردند محل‌هایی که مردم سنگر بستند را باز کنند. رژیم وجب به وجب نیرو چیده امشب باید صبر کرد تا تاریک شود و بعد برویم چون علاوه بر نیروهای مسلح، لباس‌شخصی به شکل خیلی آشکار چیده برای شکار جوانان. با بی‌رحمی و شقاوت تمام گلوله می‌زنند حتی به پیرمرد و پیر زن هم رحم نمی‌کنند دیشب یک پیرزن گلوله خورد. همه در قیام شرکت دارند زن و مرد و پیر و جوان ندارد.
 آنهایی که شهید شدند بیشترشان در آتش زدن و یا تسخیر مراکز بسیج و سپاه در دو شب گذشته بود چون فقط در اینجاها درگیری بیشتری شد. تعداد زیادی از مراکز بسیج کامل سوخته ولی بیشترین جایی که رژیم نیرو چیده همین محلهای سپاه است. با لباس رسمی حتی اطراف آن هم چیده ولی با این حال حمله‌ها جمعی است. به‌خاطر همین کمتر کسی ترس دارد حتماً در فیلمها می‌بینید که هیچکس موقع حمله کردن ترسی ندارد.

 امروز در سرآسیاب که جنوب کرج و منطقه فقیر نشین کرج هست نزدیک ظهر مردم با مزدوران درگیر شدند و به سمت مردم تیراندازی شد. خیلی از مردم سرآسیاب به سمت کرج آمدند و وارد کرج شدند. چون مزدوران سرآسیاب را به قصد سرکوب وارد شدند. ضمنا امروز صبح یکی دیگر از بانکهای سپه فردیس کرج به آتش کشیده شد».

 

 

توئیت مریم رجوی: جنایات رژیم آخوندی از مصادیق جنایت علیه بشریت 

 

شیراز - صدرا - به آتش کشیدن دفتر امام جمعه رژیم در شهرک صدرا - ۲۶آبان

 

دانشگاه تهران با شعار دانشجوی زندانی آزاد باید گردد - ۲۷آبان ۹۸

 

شیراز - چهارراه زند در تصرف مردم و درگیری با مزدوران - ۲۷آبان ۹۸

 

درگیری دانشجویان دانشگاه تهران با بسیجی‌ها - ۲۷آبان ۹۸
بعد از ظهر روز دوشنبه ۲۷ آبان ۹۸ بسیجی‌های مزدور به تجمع دانشجویان در دانشگاه تهران حمله کرده و دانشجویان با آنها درگیر شدند. 
دانشجویان قصد داشتند بعد از تجمع به بیرون دانشگاه رفته و بعد از ملحق شدن به دانشجویان پلی‌تکنیک و دانشجویان دانشگاه آزاد به سمت میدان انقلاب  رفته و در حمایت از قیام مردم شهرهای مختلف ایران، تظاهرات کنند. 

 

آتش زدن بانک ها در شیراز  - ۲۷آبان


 روز دوشنبه۲۷آبان، بگفته یک هموطن در شیراز جوانان بپاخاسته در بلوار میرزای شیرازی بانک ملت را به آتش کشیدند.
 وی گفت دیروز ۲۶ آبان نیز مردم بپاخاسته برای تسخیر کلانتری سلطان آباد به سمت کلانتری رفتند ولی با تیراندازی نیروهای مزدور رژیم مواجه شدند که ۵ نفر از جوانان زخمی شدند اما توانستند کلانتری را به آتش بکشند.

کشته شدن دو نفر از فرماندهان سپاه فجر شیراز 
 روز دوشنبه۲۷آبان ۹۸، بنابر گزارشهای دریافتی امروز صبح دو تن از فرماندهان جنایتکار سپاه فجر شیراز بهنگام ابلاغ دستور به پرسنل خود مبنی بر آتش گشودن بر روی معترضین از سوی یکی از افسران رشید مورد حمله قرار گرفتند و در دم کشته شدند.
 این گزارش حاکی است که افسر میهن پرست نیز در جریان  اعدام دو فرمانده جنایتکار سپاه به شهادت رسیده است.

گزارش درگیری‌ها و وقایع شیراز  - شلیک با هلیکوپتر به سمت مردم
 صبح روز دوشنبه ۲۷ آبان ۹۸ جوانان شورشی شیراز، پمپ بنزین زیباشهر را آتش زدند.
 روز گذشته (یکشنبه ۲۶ آبان) نیز کلانتری سلطان آباد و همزمان ماشین پژوی رئیس کلانتری را به آتش کشیدند. 
 در شهرک گلستان رژیم تک تیرانداز وارد کرده و از بالا با هلیکوپتر به مردم شلیک می‌کرد.در منطقه کوشن (همت جنوبی) نیز صبح دیروز درگیری گسترده‌ای بود.

 

 

 

تلویزیون فرانس۲۴: شعله‌های آتش شب تاریک را روشن کرده است

تلویزیون فرانس ۲۴ گزارشی از قیام بزرگ مردم ایران منتشر کرد و گفت:‌
علی خامنه‌ای آنچه را که اشرار می‌خواند زیر ضرب برد و آنها را مقصر موج تظاهرات‌ها خشمگینانه اخیر دانست که سراسر کشور را فراگرفته است.
شعله‌های آتش شب تاریک را روشن کرده‌اند در حالی است که تظاهرات در دهها شهر ایران در دل شب گسترش یافته‌اند.

 

 

تصویری از انهدام حوزه جهل و جنایت آخوندی در شهر کازرون که بدست جوانان شورشگر به آتش کشیده شد.

تصویری از انهدام حوزه جهل و جنایت آخوندی در شهر کازرون که به‌دست جوانان شورشگر به آتش کشیده شد

تصویری از انهدام حوزه جهل و جنایت آخوندی در شهر کازرون که به‌دست جوانان شورشگر به آتش کشیده شد

 

 

آتش زدن بانکها و پمپ بنزین در شیراز

صبح روز دوشنبه۲۷آبان یک هموطن در شیراز گفت: جوانان بپاخاسته در بلوار رحمت یک پمپ بنزین را به آتش کشیدند. همچنین پمپهای گاز در مسلم بنی هاشمی را از جای خود کندند.

 بگفته یک هموطن در شیراز جوانان بپاخاسته در بلوار میرزای شیرازی بانک ملت را به آتش کشیدند.

سمت معالی آباد کلیه بانکها توسط مردم به آتش کشیده شده و تخلیه شده و تمام اسناد و مدارک آنها در خیابان پخش شده است.

وی اضافه کرد مردم شهرک صنعتی و کلیه مسیرها را بسته‌اند.

 مردم یکشنبه شب ۲۶ آبان نیز بانک ملت را در بلوار رحمت و بانک تجارت را در خیابان صنایع سمت معالی آباد به آتش کشیدند.

 

هراس سخنگوی دولت آخوند روحانی از قیام کنندگان: «متاسفانه شاهد برخی اغتشاشات در روزهای اخیر بودیم و چند نفر از ماموران انتظامی در این رابطه مورد حمله قرار گرفته و شهید شدند.»

قیام

قیام

 

 اذعان مدیرعامل سازمان آتش نشانی اصفهان: در روز گذشته ۴۲ مورد اطفاء حریق توسط نیروهای سازمان آتش نشانی انجام شد که  ۲۳ بانک، تعدادی مراکز دولتی، خودروهای حمل زباله و یک دستگاه اتوبوس را شامل شده است.

بانک مسکن

 

 

 شیراز در تصرف قیام کنندگان
 به اذعان نمایندگان مجلس ارتجاع وضعیت شیراز بحرانی است.

 اعتراف خبرگزاری پاسداران(فارس) به گوشه‌ای از استمرار قیام در شهرها
 به‌رغم قطع اینترنت خبرگزاری پاسداران اقدام به انتشار گوشه کوچکی از آثار قیام سراسری مردم علیه آخوندهای حاکم کرد:
شیراز 
...آتش زدن شعب یکی از بانک‌ها ..
... در کازرون به یک حوزه علمیه حمله و علاوه بر آتش زدن ۳ خودرو و ۶ موتور سیکلت ... را آتش زده و خساراتی به ساختمان و تاسیسات وارد کردند.

اصفهان
...تخریب کامل یکی از ادارات مخابرات شمال اصفهان، انسداد جاده اصفهان-فولادشهر، تخریب دوباره اموال شهری و به آتش کشیدن چند بانک، تخریب چند پمپ بنزین شهری و تعطیلی مابقی جایگاه‌های سوخت ... تلاش ناموفق برای حضور در چند کلانتری و ...
حوزه علمیه زینبیه اصفهان دیشب به آتش کشیده شد ...
... اقدام به بستن اتوبان شهید خرازی اصفهان کردند ... 

تهران
برخی شهرستان های تهران همچون، شهریار، شهر قدس، بهارستان و ملارد و رباط کریم و اسلامشهر هم دیشب شاهد نا آرامی‌هایی از قبیل آتش زدن پمپ بنزین و فروشگاه ها بودند.
در شهرستان بهارستان استان تهران به اکثر ساختمان های دولتی حمله و به آتش کشیده شدند...
از شهر قدس خبر رسیده که ... به ساختمان های فرمانداری، دفترامام جمعه، مصلی، شهرداری، بخشداری و تقریبا اکثر بانک‌های این شهرستان حمله و آنها را تخریب کرده‌اند.
در جریان درگیری ... یک نیروی بسیجی ویکی از پرسنل شهرداری شهرستان ملارد کشته شدند.

خوزستان
در سربندر و ماهشهر برخی .... مسلح بوده و به سمت نیروهای انتظامی شلیک کرده‌اند.
یک ناحیه بسیج در خرمشهر از سوی آشوبگران تهدید به حمله شد. در ماهشهر به یک حوزه بسیج حمله شد...
در شهرستان سربندر ... به ساختمان کمیته امداد هم رحم نکرده و آن را تخریب کردند.
امام جمعه سربندر که از ابتدای اعتراضات به میان معترضان رفته و با آنها گفتگو می کرد دیشب مورد حمله آشوب طلبان قرار گرفت.

کرج

پیام قیام‌کنندگان عراقی به مردم ایران: 
 به مردم بزرگوار ایران ... در این روزها شاهد قیام عراق هستید و شعارهای جوانان معترض عراقی علیه حکومتشان را میشنوید. در بسیاری از این شعارها نام ایران ذکر میشود.
  برای ما مهم است که بدانید ما جز مودت با مردم ایران چیزی در قلبهایمان نیست  مشکل ما با رژیم ایران میباشد که فاسدین و جنایتکاران و قاتلان را در میهن ما حمایت میکند. 
 امیدواریم که از حاکمان دزدمان خلاص شویم کما اینکه خواستار روابطی قوی و مستحکم با برادران ایرانی خود هستیم. کسانیکه مستحق حکومتی عادلانه و متمدنانه میباشند. حکومتهای ظالم رو به فنا هستند و مردم باقی خواهند ماند.

عراق

 

توئیتهای مریم رجوی در مورد گسترش قیام  سراسری 

 

 

 

کرج - شلیک بسیجیان به تظاهرکنندگان 
 سخنگوی مجاهدین: سلاح را از دست مزدورانی که به جانب مردم شلیک می‌کنند بگیرید. 

 آبادان - ذلت نمی‌پذیریم، حقمونو می‌گیریم - یکشنبه شب

رساندن ساندویچ به خاکریز اول جنگ شهری در شیراز
 یکشنبه ۲۶ آبان ۹۸ – یک شهروند شیرازی: «در همه جا درگیری هست. انقلابیون دارند می جنگند ما داریم برای انها ساندویج درست می کنیم به خاکریز اول می رسانیم اینجا ۲۵ نفر هستند که ساندویج را بسته بندی می کنند شیراز یک دفعه از تدافع در امده است همه جا را تخریب کردند».

 

 درگیری مسلحانه و کشته شدن دو پاسدار در مریوان
 
یکشنبه ۲۶ آبان ۹۸ – گزارش یک هموطن از مریوان: «در چندین محله این شهر درگیری مسلحانه هست. افرادی مسلح به نیروهای سرکوبگر تیراندازی کرده‌اند. تا بحال دو تن از پاسداران به هلاکت رسیده‌اند». 

 

 

 فلکه دوم صادقیه در کنترل مردم با شعار مرگ بر دیکتاتور - یکشنبه شب


فردیس کرج - به آتش کشیدن بانک سپه توسط مردم - یکشنبه شب

 ورامین.میدان پوینک شمار زیادی از مردم خیابانها را مسدود کرده و با نیروهای سرکوبگر درگیر شده‌اند - یکشنبه شب

حیدرآباد کرج در تسخیر جوانان شورشگر - یکشنبه شب

 

اصفهان چهارراه رزمندگان در تسخیر مردم به همراه درگیری با نیروهای سرکوبگر - یکشنبه شب

 

قیام و خیزش در شیراز علیه دیکتاتوری ولایت فقیه

گزارش دریافتی از سومین روز قیام در شیراز و قیام و خیزش مردم این شهر علیه دیکتاتوری ولایت فقیه:

یکی از هموطنان: «در شیراز شاید ۱۰بانک سالم مانده باشد جوانان، تقریباً همه بانکها را آتش زدند. فروشگاههای رفاه [متعلق به سپاه پاسداران] را خالی کرده و آتش زدند. شیراز شده خون و دود، انقلاب شده ».

هموطن دیگری گفت: « انقلاب گرسنگان شده است».

یک هموطن دیگر در شیراز گفت: «شیراز در حال سقوط است مردم سلاح به‌دست گرفته‌اند. کشته‌ها وحشتناک شده. چند کلانتری و پادگان هم دست مردم و جوانان افتاده و مردم انبار سلاح این کلانتریها را خالی کرده‌اند».

هموطن دیگری در حالی‌که گریه می‌کرد اطلاع داد: «اینجا در سطح شهر پیکرهای شهیدان، توسط مأموران رژیم بسیار زیاد است».

 

بکارگیری نیروهای افغانی (گردان موسوم به فاطمیون) برای سرکوب مردم کمالشهر کرج

یکشنبه ۲۶آبان ۹۸– مطابق اخبار دریافتی رژیم آخوندی برای سرکوب مردم و جوانان کمالشهر کرج، نیروهای افغانی گردان موسوم به فاطمیون را به خیابان‌ها آورده است. این نیروها با مردم درگیر شده و آنها را مورد ضرب ‌و شتم قرار می‌دهند.

مطابق خبری که به‌دستمان رسیده علت استفاده رژیم از نیروهای افغانی این است که بسیاری از نیروهای انتظامی سر کار نرفته‌اند و یا سرکردگان رژیم در وحشت از این‌که وارد همکاری با مردم بشوند، آنها را وارد درگیری نکرده‌اند.

 

در سومین روز قیام، بخشهایی از فردیس کرج به‌دست مردم افتاد

در سومین روز قیام مردم کرج به خیابان‌ها ریختند و با شعارهای مرگ بر دیکتاتور دست تظاهرات زدند. این در حالی است که روز گذشته شمار زیادی از مردم و جوانان کرج به‌دست نیروهای سرکوبگر به‌ شهادت رسیدند.

شامگاه امروز چند هزار نفر در فردیس کرج تظاهرات می‌کنند، فلکه اصلی فردیس به‌دست مردم افتاده است. مردم تمام خیابان‌ها را بسته‌اند موانع وسط خیابان گذاشته‌اند و سنگر بندی کرده و آتش روشن کرده‌اند. در برخی از نقاط گله‌های پاسداران و مزدوران از برابر مردم فرار می‌کنند.

مزدوران از پشت بامها با کلاش به سمت مردم شلیک می‌کنند. مردم با سنگ و چوب و هر چه در دسترس دارند با نیروهای سرکوبگر مقابله و از خود دفاع می‌کنند. بسیاری از مراکز سرکوب و چپاول این شهرستان به آتش کشیده شده است.

 

مطالب مرتبط: