728 x 90

چشم‌اندازهای حل بحران مسکن به دست فرودستان

بحران مسکن - عکس از آرشیو
بحران مسکن - عکس از آرشیو

در جریان جدال باندهای حکومتی، حمید نجف یک کارشناس مسکن با اشاره به مشکل مسکن با وجود انبوهی خانه‌های خالی گفت: ۲۰ تا ۴۰درصد خانه‌ها در مرکز و شمال تهران خالی است. وی گفت: در مناطق شمال تهران بعضاً مشاهده می‌شود که ۳۰ تا ۴۰درصد برج‌های ساخته شده خالی مانده است، و در حال حاضر ۲۰ تا ۳۰درصد منازل در مرکز تهران نیز به سرنوشت خانه‌های شمال تهران مبتلا شده و اکثراً خالی از سکنه است.

ضروری است ببینیم صاحبان اصلی این همه برج‌ها و خانه‌های خالی کیست؟

روزنامه همدلی رژیم روز ۸ آبان امسال با ذکر اسامی بانک‌های رژیم و تعداد خانه‌های خالی احتکار شده‌اشان، باند غالب را لو داد و نوشت: بانک مسکن، بانک سپه، بانک ملت، بانک صادرات، بانک پاسارگاد و بیمه ایران هر کدام بین۱۷۰ تا ۸ هزار واحد مسکونی فقط در شمال تهران احتکار کرده‌اند!

این کارشناس رژیم که بحران مسکن را سوژه گزارشش کرده سپس هشدار داده: «بیشتر مستاجرانی که طی تابستان سال گذشته بر اساس افزایش سرسام‌آور اجاره‌ها، خانه‌یشان را ترک کردند، ناچار به محلات جنوب و حاشیه‌های شهر رفتند. این اتفاق به تدریج به یک معضل بزرگ، تبدیل و بسترساز مشکلات، ناهنجاریهای اجتماعی و اقتصادی خواهد شد».

اگر بخواهیم هشدار این کارشناس رژیم را کمی روان‌تر و ساده‌تر بیان کنیم نتیجه حرفش می‌شود این‌که؛

اگر بحران مسکنی را که خود رژیم و بانکها و بنیادهای غارتگرش ایجاد کرده‌اند، حل نکنیم، مردمی که خانه خراب شده و دچار سقوط طبقاتی شده‌اند، قیام خواهند کرد!

همه آنانی که انقلاب ضدسلطنتی ۵۷ را دیده‌اند به‌یاد دارند که یکی از پیامدهای آن انقلاب، تصرف خانه‌های خالی بانکها و نهادهای رژیم سابق در همان روزهای اول سقوط دیکتاتوری شاه بود! گرچه که کمی بعد اوباش پاسدار و آخوندهای مفت‌خور سر رسیدند و با بیرون کردن زاغه نشین‌ها، آن خانه‌ها را با فتوای خمینی دجال از دست مردم درآوردند،

حالا هم آخوندها می‌توانند مطمئن باشند که فرودستان این‌بار هم «کاخ‌های آخوندنشین» خامنه‌ای را تصرف خواهند کرد اما با تجربه‌اندوزی از آن انقلاب، دست‌آوردهایشان را حفظ هم خواهند کرد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/af48a885-7a42-4a47-87f4-0465d7d9a714"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات