728 x 90

پیکر رامین حسین پناهی را تحویل خانواده‌اش ندادند و در نقطه نامعلومی دفن کردند

اعدام زندانی سیاسی رامین حسین پناهی
اعدام زندانی سیاسی رامین حسین پناهی

رژیم ضدبشری آخوندی از تحویل دادن پیکر رامین حسین پناهی که روز شنبه ۱۷شهریور۹۷ در زندان گوهردشت اعدام شد به خانواده‌اش خودداری کرد و او را در نقطه نامعلومی به خاک سپرد.

امجد حسین پناهی برادر رامین حسین پناهی گفت: «وزارت اطلاعات رسماًً اعضای خانواده‌ام را تهدید به بازداشت کردند. از طرفی دیگر اعلام کردند که پیکر ‎رامین حسین پناهی تحویل خانواده داده نمی‌شود و خود رژیم پیکر ‎رامین را در مکان نامعلومی دفن کرده است».

رژیم آخوندی روز شنبه رامین حسین پناهی ۲۴ساله، زانیار مرادی ۳۰ساله و لقمان مرادی ۳۲ساله را در زندان گوهردشت کرج، حلق‌آویز کرد. زانیار و لقمان بیش از ۹سال و رامین از ۱۴ماه پیش در زندان و تحت شدیدترین فشارها بوده‌اند.

 

بی‌اعتنایی به فراخوانهای مکرر بین‌المللی

با وجود فراخوانهای مکرر بین‌المللی، فاشیسم دینی حاکم بر ایران در وحشت از خشم و نفرت عمومی از این رژیم و برای ایجاد جو رعب و وحشت و ممانعت از اوجگیری قیام مردمی، سه زندانی سیاسی کرد رامین حسین پناهی ۲۴ساله، زانیار مرادی ۳۰ساله و لقمان مرادی ۳۲ساله را در زندان گوهردشت کرج، حلق‌آویز کرد. این سه زندانی در حالی اعدام شدند که از چند روز پیش در اعتصاب‌غذای خشک به‌سر می‌بردند. زانیار و لقمان بیش از ۹سال و رامین از ۱۴ماه پیش در زندان و تحت شدیدترین فشارها بوده‌اند.

مقاومت ایران بارها و از جمله روز جمعه ۱۶شهریور۹۷خواستار اقدام فوری شورای امنیت ملل‌متحد و کشورهای عضو برای جلوگیری از این اعدامهای خودسرانه که در تعارض آشکار با معیارهای شناخته شده بین‌المللی است، شد.

 

موشک‌باران مقرهای احزاب کردی همزمان با اعدام سه جوان مبارز کرد

صبح شنبه ۱۷شهریور۹۷ مقرهای حزب دموکرات کردستان ایران و حزب دموکرات کردستان در عمق کردستان عراق از سوی رژیم ضدبشری آخوندی مورد حملات وحشیانه موشکی قرار گرفت و در اثر آن شماری از اعضا و پیشمرگان این دو حزب جان باختند و شمار بیشتری مجروح شدند.

سایت تابناک متعلق به محسن رضایی سرکرده سابق پاسداران و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ساعتهایی بعد از این حمله جنایتکارانه اعلام کرد «نیروهای سپاه پاسداران... از بامداد امروز شنبه (۱۷شهریور)، مواضع نظامی... حزب دموکرات کردستان ایران و حزب دموکرات را در نزدیکی شهر کویه واقع در ۲۰۰کیلومتری مرز ایران هدف قرار داده‌اند... » و افزود «سپاه پاسداران با شش فروند موشک زمین به زمین، مقر حزب دموکرات کردستان را هدف قرار داد که منجر به کشته و زخمی شدن دهها تن»شد.

ریاست شورای وزیران اقلیم کردستان در اطلاعیه‌ای هدف قرار گرفتن مقرهای این دو حزب «از سوی جمهوری اسلامی ایران که به کشته و مجروح شدن شماری از آنان منجر شد» را محکوم کرد

 

موضعگیری خانم مریم رجوی

خانم مریم رجوی اعدام جنایتکارانه سه مبارز کرد و حملات موشکی به مقرهای حزب دموکرات کردستان ایران و حزب دموکرات کردستان توسط حکومت پلید آخوندی را قویاً محکوم کرد و آنها را جنایت علیه بشریت خواند و خواستار رسیدگی شورای امنیت ملل‌متحد گردید.

خانم رجوی با درود به شهیدان و تسلیت به حزب دموکرات کردستان ایران و حزب دموکرات کردستان و همرزمان و بستگان جان‌باختگان و مبارزان اعدام شده، بهبود مجروحان حملات جنایتکارانه را مسئلت کرد.

خانم رجوی با فراخواندن مردم کردستان و سراسر ایران به اعتراض و قیام افزود: رژیم ضدبشری آخوندی می‌خواهد با سرکوب و اعدام و حملات موشکی، فضای رعب و اختناق ایجاد کند و قیام مردم ایران را خاموش سازد اما این آرزو را به گور خواهد برد.

 

مطالب بیشتر:

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/6fbe3922-9726-467a-83eb-ab0375b1e4d8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات