728 x 90

پیوستن ۸کشور اروپایی به تصمیمات مبارزه با تروریسم رژیم آخوندی

اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا

بیانیه نمایندهٔ عالی و رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا

استقبال اتحادیه اروپا از هم‌سو شدن سیاست‌های ۸کشور اروپایی با لیست‌گذاری تروریستی اتحادیه اروپا شامل رژیم آخوندی

۸کشور اروپایی هم‌سو با لیست‌گذاری اتحادیه اروپا:

آلبانی، ایسلند، اوکراین، بوسنی و هرزه‌گوین، صربستان، ملداوی، مقدونیهٔ شمالی و مونته‌نگرو

ادارهٔ امنیت داخلی وزارت اطلاعات رژیم آخوندی

سعید هاشمی مقدم معاون وزیر اطلاعات، اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم تحت محاکمه در بلژیک، پاسدار عبدالرضا شهلایی و پاسدار علی غلام شکوری در لیست تروریستی به روز شده اتحادیه اروپا قرار دارند.

بیانیه رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا -۲۶اوت۲۰۲۰

بیانیه نماینده عالی و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ۵شهریور۹۹ نوشت: «شورای وزیران اتحادیه اروپا در تاریخ ۹مرداد۱۳۹۹ فهرست افراد و نهادهای دخیل در اقدامات تروریستی را به روز کرد».

آلبانی، جمهوری مقدونیه شمالی، مونته نگرو، صربستان، بوسنی و هرزگوین، ایسلند، اوکراین و جمهوری ملداوی با این تصمیم هم‌سو شدند. آنها تضمین خواهند کرد که سیاست‌های ملی کشورشان با این تصمیم شورای اروپا منطبق باشد. اتحادیه اروپا از این تعهد استقبال می‌کند.

در این لیست، ادارهٔ امنیت داخلی وزارت اطلاعات رژیم آخوندی و سعید هاشمی مقدم معاون وزیر اطلاعات و شماری از سرکردگان پاسداران و دیپلمات تروریستهای رژیم قرار دارند. اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم آخوندی که به‌جرم بمب‌گذاری در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس در بلژیک زندانی است و هم‌چنین پاسدار عبدالرضا شهلایی و پاسدار علی غلام شکوری، حامد عبداللهی، منصور عرب سیار و شماری از گروه‌های تروریستی وابسته به نیروی قدس و سرکردگان آنها در لیست اتحادیه اروپا قرار دارند.

شورای وزیران اتحادیه اروپا در ابتدا این لیست را در سال ۲۰۰۱ متعاقب حملات تروریستی یازده سپتامبر ۲۰۰۱ شکل داد.

این شورا لیست را به‌صورت نوبه‌ای حداقل هر شش ماه یکبار بر مبنای یک تبادل اطلاعات منظم بین کشورهای عضو مورد بررسی قرار می‌دهد.