728 x 90

پیام شخصیتها در کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی، رافائله فیتو، خاویر سارسالخوس، پتری سارواما، سوزانا چکاردی و استانیسلاو پولچاک

 رافائله فیتو، خاویر سارسالخوس، پتری سارواما، سوزانا چکاردی و استانیسلاو پولچاک
رافائله فیتو، خاویر سارسالخوس، پتری سارواما، سوزانا چکاردی و استانیسلاو پولچاک

رافائله فیتو – رئیس مشترک محافظه‌کاران و رفرمیستها در پارلمان اروپا، وزیر روابط مناطق ایتالیا (۲۰۱۱)

مایلم حمایت و همبستگی کامل خود را از هدف شما اعلام کنم.

خانم رئیس‌جمهور رجوی، خانم‌ها و آقایان، نمایندگان مجلس و شخصیت‌ها، همان‌طور که پیشاپیش می‌دانیم از زمان ریاست‌جمهوری ابراهیم رئیسی تعداد تخلفات و اعدامها به‌میزان قابل توجهی افزایش یافته و ما متقاعد شده‌ایم که اتحادیهٔ اروپا و سازمانهای بین‌المللی دیگر باید گام‌های محکمی را برای پایان دادن به مصونیت از مجازات رژیم بردارند و از آن حسابرسی کنند.

ایجاد شرایط برای یک دولت دمکراتیک، کثرت‌گرا و مبتنی بر جدایی دین و دولت مهم است. اتحادیهٔ اروپا و کشورهای عضو باید واکنش نشان بدهند و نباید مردم ایران را که تحت رژیم کنونی به‌شدت آسیب دیده‌اند رها کنند.

برای حمایت از تغییر واقعی در ایران، اتحادیهٔ اروپا باید همکاری کند و رابطهٔ ما را به‌نفع مصالح مردم ایران، حقوق‌بشر، صلح و امنیت در منطقه تقویت کند.

من قویاً معتقدم که با بحثی که در جریان اجلاس جهانی (ایران آزاد) صورت می‌گیرد، می‌توانیم تعهد خود را در یافتن راه‌حل‌های مؤثر برای مشکلات ایران بیشتر تقویت کنیم.

 

خاویر سارسالخوس - دبیرکل کابینهٔ نخست‌وزیر اسپانیا (۲۰۰۴)، نمایندهٔ پارلمان اروپا

خانم رجوی عزیز، دوستان عزیز ایرانی، خوشحالم که در اجلاس جهانی ایران آزاد شرکت می‌کنم

بیایید از امید سخن بگوییم زیرا ۳۴سال پس از نسل‌کشی علیه مقاومت ایران، اروپا حاضر نیست چشمان خود را بر جنایات رژیم آخوندی ببندد. در اوایل سال جاری، دادگاه آنتورپ در بلژیک یک دیپلمات رژیم ایران را به ۲۰سال زندان محکوم کرد. به‌دلیل برنامه‌ریزی برای حملهٔ تروریستی با مواد منفجره در جریان نشست سالانهٔ شورای ملی مقاومت در پاریس در سال۲۰۱۸. صرف‌نظر از این‌که در نهایت دولت بلژیک چه تصمیمی برای استرداد این تروریست بگیرد، واقعیت این است که اقدامات رژیم ایران در خاک اروپا دیگر مصون نخواهد بود، چون افشا شده است.

ما همیشه خواهان این بودیم که اعدامهای خودسرانه و فراقانونی ۳۰هزار زندانی سیاسی که در زندانهای سراسر ایران بودند در تابستان ۱۳۶۷ باید مورد تحقیق قرار گیرد و عاملان این جنایت به‌دست عدالت سپرده شوند. گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا به‌تلاش‌های خود برای به‌رسمیت‌شناختن این قتل‌عام به‌عنوان نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت ادامه خواهد داد.

ما واقعاً از به کارگیری مجازات اعدام توسط رژیم ایران وحشت‌زده‌ایم. از جمله اعدام کودکان. ما واقعاً از جنایات اخیراً ثبت‌شده که در زندانهای ایران واقع شده، متأسفیم. استفاده از شکنجه، تجاوز، رفتار بی‌رحمانه و غیرانسانی و تحقیرآمیز، اعتراف‌گیری اجباری از زندانیان سیاسی، حبس انفرادی، ازدحام بیش از حد در زندانها، شرایط وخامت‌بار زندگی، گرسنگی دادن، محرومیت از دسترسی به مراقبت‌های پزشکی و از این قبیل. ما با تحسین شاهد گسترش تظاهرات صلح‌آمیز در سراسر کشور بودیم. آن‌هم با وجود سرکوب وحشتناکی که دولت بر اعتراض‌کنندگان اعمال می‌کند. قیامهای سراسری نشان می‌دهند که مردم ایران اراده کرده‌اند از شر این رژیم آدم‌کش خلاص شوند و آنها موفق خواهند شد. یک جایگزین دمکراتیک برای ایران و ایرانیان وجود دارد. مردم ایران مانند همهٔ شهروندان در جهان حق انتخاب آینده خود را دارند. آنها حق دستیابی به‌آزادی و دموکراسی را دارند. جامعهٔ ایران هم‌چنین از حق شکوفایی برخوردار است در مقابل فقر و فلاکتی که رژیم مذهبی بر آنها تحمیل کرده است

به‌عنوان رئیس مشترک گروه دوستان ایران آزاد می‌خواهم هم‌چنین پیام حمایت خود را به‌همهٔ مردم ایران بفرستم که به‌مبارزه برای حقوقشان و یک آینده بهتر با بهای عظیم شخصی که دارد ادامه می‌دهند. در پایان هم‌چنین می‌خواهم تشکر کنم از مقاومت ایران در تبعید به‌رهبری خانم رجوی که به‌طور خستگی‌ناپذیر در سطح جامعهٔ بین‌المللی مبارزه می‌کند تا جامعهٔ جهانی از وضعیت واقعی در جمهوری اسلامی آگاه شود. موفق باشید.

 

پتری سارواما - نمایندهٔ پارلمان اروپا از فنلاند

به‌عنوان یک سیاستمدار و یک روزنامه‌نگار قبل از پیوستن به‌پارلمان اروپا همیشه موضوع ایران را مد نظر داشتم تا دریابم کلید مقاومت مستمر و خستگی‌ناپذیر مردم ایران در برابر چنین رژیم بی‌رحمی چه بوده است. کلید استقامت بی‌پایان مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافتهٔ آن، انگیزه‌های قدرتمند و اراده برای رسیدن به‌افقی روشن و باشکوه و مرعوب‌نشدن در برابر شکنجه‌های بی‌رحمانهٔ رژیم ایران بوده است.

من و بسیاری از همکارانم در پارلمان اروپا همواره از سیاست مماشات اتحادیهٔ اروپا در قبال رژیم ایران انتقاد کرده‌ایم و بارها گفته‌ایم که نمی‌توان به‌این رژیم اعتماد کرد. این یک دیکتاتوری بی‌رحم است که در دوران معاصر نمونهٔ مشابهی ندارد.

بنابراین، باید بسیار ساده‌لوح بود که فکر کنید این رژیم می‌تواند خودش اصلاح شود، اما به‌همان اندازه مهم است که بگوییم مردم ایران به‌روشنی تصریح کرده‌اند که رو به‌گذشته ندارند. شما شعار می‌داده‌اید «نه به‌همهٔ اشکال دیکتاتوری، چه شاه و چه آخوندهای حاکم». آنچه آنها و شما به‌وضوح می‌خواهید، یک جمهوری آزاد و عادلانه است.

امروز همه می‌بینند که پایان این رژیم در راه است. همهٔ نشانه‌ها این‌را به‌ما می‌گویند. فعالیت‌های اخیر شبکهٔ مقاومت ایران در داخل ایران به‌خودی خود گویا است. بنابراین، من فکر می‌کنم باید از سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت حمایت کنیم که دارای کانون‌های‌شورشی در داخل ایران هستند.

خانم رئیس‌جمهور، اعضای محترم و دوستان عزیز مقاومت، ایرانیان دلیر در سراسر کشور بزرگ ایران،

در بیش از ۱۰سالی که من در پارلمان اروپا فعال بوده‌ام، می‌توانم به‌شما بگویم که مانند بسیاری دیگر از نمایندگان پارلمان اروپا، شما دوستی را یافته‌اید که در کنار شماست.

خانم رجوی، از حمایت مداوم من مطمئن باشید. مطمئن باشید که دوستان بسیاری در پارلمان اروپا دارید که در کنار شما ایستاده‌اند و معتقدند که بسیار زود، شما پیروز می‌شوید.

بنابراین، مهم‌تر این است که ما پشت سر جنبش دمکراتیکی متحد بشویم و از جنبشی حمایت کنیم که این نبرد را در تمام این سالیان رهبری کرده و بهای آزادی را پرداخته است. سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت به‌رهبری خانم رجوی با برنامهٔ دمکراتیکش که حقوق همهٔ شهروندان را بدون در نظر گرفتن جنسیت، قومیت، دین یا گرایش سیاسی تضمین می‌کند، جایگزین قابل اعتماد این رژیم است.

برای همهٔ شما آرزوی موفقیت دارم.

 

سوزانا چکاردی - عضو کمیتهٔ خارجی پارلمان اروپا از ایتالیا

دموکراسی واژه‌یی است متعلق به‌همهٔ کشورها و ملت‌ها. اما این در مورد سرزمین شما ایران که من بارها با آن سر و کار داشته‌ام صدق نمی‌کند. با کمال تأسف، ایران تحت حاکمیت رژیمی است که با فساد، نقض حقوق‌بشر، اقدامات جنایتکارانه و عدم پایبندی به‌توافق اتمی شناخته می‌شود. من این پیام را از دل دموکراسی اروپایی برای شما می‌فرستم تا حمایت خود را به‌قوی‌ترین شکل ممکن از مردم شجاع ایران اعلام کنم به‌ویژه از زنانی که در خط مقدم جنگ با رژیم زن‌ستیز و جنایتکار هستند. شما تنها نیستید و اروپا شما را رها نخواهد کرد. آینده ایران در کانون توجهات ما است. مطمئن باشید که من به‌تعهداتم ملزم هستم و به‌آن ادامه می‌دهم، زیرا سیاست قاطع ایجاب می‌کند که این رژیم محکوم شود. من به‌عنوان عضوی از کمیتهٔ روابط خارجی پارلمان اروپا متعهدم که این امر را برای تغییرات سیاسی ضروری به‌انجام برسانم. شما ملت ایران و مقاومتتان وظیفهٔ دشواری برعهده‌ دارید و ما قاطعانه معتقدیم که عملکرد رئیسی به‌عنوان رئیس‌جمهور (این رژیم) باید فقط محکوم شود. شما مردم ایران، آینده کشور تان را تعیین می‌کنید، نه یک رژیم وحشی که فقط از طریق اعدام، شکنجه و تروریسم خودش را سرپا نگه داشته. بدون شک من با شما هستم. از جامعهٔ بین‌المللی و رهبران اروپا می‌خواهم که آلترناتیو دمکراتیک موجود برای آینده ایران را ببینند و مستقیماً به‌سخنان مقاومت ایران و رهبر الهام‌بخش آن خانم مریم رجوی گوش فرا دهند که راه‌حل واقعی ایران را بر مبنای یک برنامهٔ دمکراتیک ۱۰ماده‌یی ارائه داده است. متشکرم.

 

استانیسلاو پولچاک-نماینده پارلمان اروپا از جمهوری چک

دوستان عزیز مقاومت ایران

من خوشحالم از این‌که با شما و مردم ایران که به اجلاس جهانی ایران آزاد پیوسته‌اند، صحبت می‌کنم. عنوان گردهمایی امسال «ایران در آستانهٔ تغییر – مقاومت کلید پیروزی» است

خانم رجوی گرامی تبریک! تبریک برای مبارزه خستگی‌ناپذیرتان برای آزادی در ایران. از زمانی که شما را می‌شناسم شما در همهٔ نبردهایی که در مسیر شما و جنبش‌تان برای متوقف کردن‌تان قرار گرفتند، پیروز شدید، سیاست مماشات که سازوکار اصلی حفظ رژیم ظالم ایران در قدرت بوده است، هرگز موفق نشده است.

جنبش شما تلاش زیادی کرد تا یک مقام رسمی رژیم که در قتل‌عام ۱۳۶۷دست داشت را به حبس ابد در یک دادگاه سوئدی محکوم شود. حالا نوبت رئیسی و خامنه‌ای است.

شما معامله شرم‌آور بین دولت بلژیک و رژیم ایران را محکوم کرده‌اید. در حالی که حتی شورای اروپا هم لیست تروریستی خود را به‌روز کرد و نفر شماره ۵، همان تروریست ایرانی محکوم شده، اسدی بود.

دولت بلژیک به درخواست رژیم خطرناک ایران برای آزادی او فشار می‌آورد. این شرم‌آور است! از تجربه شخصی خودم در کشورم جمهوری چک، زمانی که ما در برابر ظلم مقاومت کردیم، سرانجام تغییر فرا رسید. سال‌ها طول کشید و بهای زیادی پرداخت شد؛ با این حال، ما امروز در یک دموکراسی زندگی می‌کنیم و مهمترین آرزوی من برای شما دیدن یک ایران آزاد است. مردم ایران برای آزادی مبارزه کرده‌اند، دست رد به سینه استبداد زدند چه دیکتاتوری شاه و چه دیکتاتوری مذهبی آخوندها و این عزم برای ایجاد تغییر هنوز شعله‌ور و زنده است. زیرا همواره از فعالیت‌های کانون‌های‌شورشی و شبکه‌های مقاومت در سراسر ایران می‌شنویم.

مجسمه قاسم سلیمانی در همان روز افتتاح تخریب شد، رادیو و تلویزیون رژیم پیام و تصویر خانم رجوی را پخش کرد و با وجود سرکوب شدید، رژیم نتوانسته است مردم ایران را از ادامه مقاومت باز دارد. واضح است که یک آلترناتیو مشروع در صحنه وجود دارد، آن اپوزیسیون دمکراتیک، شورای ملی مقاومت به رهبری خانم رجوی است.

دوستان عزیز

از آنجایی که رژیم ایران از جنگ در اوکراین سود می‌برد، مهم است که تأکید کنیم در این دوران بسیار پیچیده که اروپا را فراگرفته است، ما معنای مقاومت برای آزادی را درک می‌کنیم. جنبش شما حتی یک روز این پرچم را بر زمین نگذاشته است و می‌دانم که موفق خواهید شد.

خانم رجوی، شما و جنبش شما همیشه می‌توانید روی من و همکارانم در دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا حساب کنید. باشد که سال آینده این اجلاس را در ایران آزاد جشن بگیریم.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f24b7218-bf07-40bc-a01b-08ac4afd02b8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات