728 x 90

پیامدهای اعدام نوید شورشگر در درون نظام!

نوید افکاری
نوید افکاری

پیامدهای اعدام نوید شورشگر باندهای درونی رژیم را به جان هم انداخته و جنگ گرگهای هراسان ولایت خامنه‌ای را تشدید کرده است.

روزنامه حکومتی اعتماد روز سه‌شنبه ۲۵شهریور نوشت: «این پرونده همزمان توسط اپوزیسیون برانداز و مدعی کسب قدرت در ایران و دستگاه قضایی، سیاسی و امنیتی شد، و توجه مردم ایران و جهان را جلب کرد. با توجه به شرایط فعلی اجرای این حکم به نفع حکومت نبوده است... هر گونه اقدام عجولانه، می‌تواند به‌صورت هزینه‌های موجود روی دست نظام، بیفزاید. براندازان در مقام مدعیان جایگزینی نظام جمهوری اسلامی، فقط به‌دنبال مخابره مکرر این پیام به مردم هستند که: «نظام سیاسی ایران، همین است و بس!».

روزنامه حکومتی اعتماد افزود: صدور حکم اعدام برای سه جوان معترض آبان ۹۸، نه تنها دوباره نگرانی‌ها را تشدید کرد که با اجرای حکم اعدام نوید افکاری، روح و روان بخش زیادی از جامعه ایران جریحه‌دار و فضای روانی جامعه را به ناامیدی و خشم از اقدام قوه قضاییه و حاکمیت هدایت کرد. جمعیت کثیری از مردم از مستندات دستگاه قضایی درباره نوید افکاری قانع نشدند و بر همین اساس با فریاد مجازی اعدام نکنید، خواستار توقف اجرای حکم شدند.

به گزارش همین منبع، تاجزاده معاون پیشین وزارت کشور رژیم در نامه‌یی به آخوند رئیسی درباره «پیامدهای منفی داخلی و بین‌المللی» این اعدام نوشت: پس از اجرای حکم اعدام نامنتظره در مورد نوید افکاری، وکیل وی پرسش‌ها و ابهاماتی را مطرح کرده که پاسخ فوری و قانع‌کننده می‌طلبد و بی‌توجهی به آنها خسارت محض به حساب می‌آید.

روزنامه حکومتی همدلی نیز روز سه‌شنبه نوشت اعدام نوید افکاری یک پیآمد اساسی داشت؛ که لغو سفر ظریف به اروپا بود.

شاید بتوان برداشت غربی‌ها از اجرای حکم افکاری را به حمله به سفارت عربستان از سوی تندروها تشبیه کرد، خسارت آن حمله با هیچ خسارت دیگری قابل مقایسه نیست...

واکنش کشورهای اروپایی و آمریکا در روزهای گذشته نسبت به این موضوع بسیار گسترده بود. این در حالی است که قبل از اجرای حکم اعدام نیز، درخواست‌های بین‌المللی برای توقف آن اخبار زیادی را به خود اختصاص داده بود.