728 x 90

پلاکارد ابراز انزجار شهرداری منطقه اول پاریس: ظریف وزیر خارجه آخوندها پرنسیپهای ما را خدشه‌دار می‌کند به او خوش‌آمد گفته نمی‌شود

پلاکارد ابراز انزجار شهرداری منطقه اول پاریس از جواد ظریف
پلاکارد ابراز انزجار شهرداری منطقه اول پاریس از جواد ظریف

سایت ایلاف(لندن) در گزارشی از هموطنان آزاده و یاران اشرف‌نشان در فرانسه نوشت: در تظاهرات اعتراضی بزرگی که ظهر جمعه پاریس شاهد آن بود ایرانیان ساکن فرانسه، هواداران مقاومت ایران و سازمانهای حقوق‌بشری فرانسوی خواستار اخراج محمد جواد ظریف که در حال حاضر مشغول دیدار از پاریس می‌باشد، شدند.

تظاهر کنندگان پلاکارد بزرگی را حمل می‌کردند که روی آن نوشته شده بود «ظریف را اخراج کنید» آنها شعار می‌دادند «ظریف تروریست را اخراج کنید» و روی پلاکارد دیگری نوشته شده بود «امتیاز دادن به رژیم آخوندی را متوقف کنید» و روی پلاکارد سوم نوشته شده بود «لانه جاسوسی آخوندها در اروپا را ببندید».

از سوی دیگر شهرداری منطقه یک پاریس اقدام به نصب پلاکارد بزرگی روی ساختمان خود در اعتراض به سفر ظریف کرده بود که روی آن نوشته شده بود: «ایران آخوندها و وزیر آن ظریف اصول ما را نقض می‌کنند و ما از آنها استقبال نمی‌کنیم».

فرانسه آخرین کشوری است که ظریف در سفر اروپایی خود که یکشنبه گذشته شروع شد و شامل کشورهای فنلاند، سوئد و نروژ بود به آن سفر کرد، وی در این سفر با اعتراضات خشمگینانه و تظاهرات پر سر و صدایی از سوی ایرانیان در همه این کشورها مواجه شد، به‌نحوی که نقش رژیم ایران در گسترش تروریسم و ایجاد بحرانها در منطقه موضوعات اصلی و قابل‌ توجه در این سفرها بود.

در پاسخ به این اعتراضات وزیر خارجه سوئد گفت دولت کشورش از ظریف برای این سفر دعوت نکرده است بلکه او به‌ درخواست خودش آمده است.

این تظاهرات مستمر ظریف را عصبانی کرد و او را واداشت تا پریروز در مصاحبه با تلویزیون پرس.تی.وی به تظاهر کنندگانی که خواستار اخراج وی از سوئد شده بودند پاسخ بدهد و بگوید « من از کسانی‌که در خارج از اینجا ایستاده‌اند می‌خواهم که هر کدام از آنها در هر اجتماعی ایرانیان « هواداران رژیم در داخل» شرکت کنند تا بهفمند که چه به‌سرشان می‌آید؟ آنها حتی برای یک دقیقه هم زنده نخواهند ماند...وی افزود آنها حتی نمی‌توانند در عراق بمانند چرا که مردم عراق (در اشاره به مزدوران ایران در عراق) آنها را زنده زنده می‌خورند».

ایرانیان هشدار دادند که سفرهای ظریف به بعضی از کشورهای اروپایی باعث تشویق این رژیم که با تهدید سرنگونی روبه‌رو است اقدامات سرکوبگرانه‌اش در داخل و گسترش تروریسم در منطقه را افزایش بدهد.

رژیم تهران حامی اول اعدام، سرکوب و تروریسم

تظاهر کنندگان گفتند که ظریف رژیمی را نمایندگی می‌کند که رکورد دار اعدام و حامی اول تروریسم دولتی در جهان و عامل اصلی بحران و مسبب اصلی بحران و تشنج در منطقه و حامی اصلی بشار اسد دیکتاتور سوریه و قصاب مردم این کشور است و اضافه کردند که نقش ظریف و وزارتخانه‌اش در توجه جنایت رژیم و هماهنگی و تسهیل توطئه‌های تروریستی در خارج به‌خوبی شناخته شده است.

قابل ذکر است که تنها در سال ۲۰۱۸پنج تروریست رژیم ایران از جمله سفیر این رژیم در یکی از کشورهای اروپایی و چهار مزدور دیگر از جمله یک دیپلمات به‌دلیل طراحی انفجار در تجمع بزرگ ایران آزاد در پاریس در سال گذشته که صدها شخصیت فرانسوی و بین‌المللی در ان شرکت داشتند در زندان و در انتظار محاکمه هستند.