728 x 90

پرونده‌سازی علیه سهیل عربی و انتقال وی به بند ۲-الف اوین

سهیل عربی زندانی سیاسی
سهیل عربی زندانی سیاسی

زندانی سیاسی سهیل عربی به بند ۲-الف زندان اوین منتقل شد.

روز سه‌شنبه ۲۹مهرماه۹۹، سهیل عربی پس از یک ماه بی‌خبری و ممنوع التماس بودن، در تماسی با خانواده از انتقال خود به بند ۲-الف اوین (بند سپاه) خبر داد.

علیه این زندانی سیاسی توسط سپاه پرونده‌سازی شده و به او اتهام تبلیغ علیه نظام وارد کرده‌اند. سهیل عربی در تماس با خانواده‌اش اعلام کرده است که ممکن است بازجویی و نگهداری او در بند ۲-الف دو ماه طول بکشد.

سهیل عربی پیش از این حداقل دو بار به بند ۲-الف منتقل و مورد بازجویی و پرونده‌سازی قرار گرفته است.

زندانی سیاسی سهیل عربی در تاریخ ۲۸شهریور ۹۹ به‌صورت ناگهانی و در پی احضار به دفتر چهارمحالی رئیس زندان تهران بزرگ به مکان نامعلومی منتقل شد. پس از پیگیریهای بسیار از طرف خانواده این زندانی سیاسی، به آنها گفته شد که او به بند قرنطینه زندان رجایی شهر معروف به «سوئیت» منتقل شده است. اما خانواده او از سهیل بی‌خبر و در نگرانی به‌سر می‌بردند.

لازم به ذکر است که این زندانی سیاسی در شرایطی در سلول انفرادی و تحت بازجویی قرار گرفته است که پیش از این در ضرب و شتم های متوالی دچار ضرب دیدگی بیضه و شکستگی بینی شده و از بیماری رنج می‌برد.

او در زندان تهران بزرگ بارها از طرف مسئولان زندان و گماشتگان آنها مورد هجوم و شکنجه و اذیت و آزار قرار گرفت. در یکی از این شکنجه‌ها بینی او را شکستند که هیچگاه معالجه نشد. پس از شکستن بینی، او دیکر قادر به نفس کشیده به‌راحتی نیست.