728 x 90

ند پرایس: آمریکا از اقدام سه کشور اروپایی برای پیش نبردن قطعنامه علیه ایران حمایت کامل می‌کند

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا
ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

ند پرایس سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا عصر پنجشنبه ۱۴ اسفند در کنفرانس خبری وزارت‌خارجه گفت از اقدام سه کشور اروپایی برای پیش نبردن درخواست قطعنامه علیه رژیم ایران در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حمایت کامل می‌کند.

پرایس گفت که مدیر کل آژانس، طرحی را برای پرداختن رژیم ایران به مسائل پاسخ ‌داده‌نشده در خصوص برنامه هسته‌یی ارائه کرد. با حمایت کامل ایالات متحده آمریکا، سه کشور اروپایی به این نتیجه رسیدند که بهترین روش برای حمایت از ابتکار مدیرکل، پیش نبردن پیش‌نویس قطعنامه در نشست شورای حکام است.

وی هم‌چنین افزود: «ما از نتیجه نشست شورای حکام درباره ایران و طرح ارائه شده توسط مدیر کل آژانس اتمی خرسند هستیم».

ند پرایس درباره احتمال گفتگوی احتمالی رژیم ایران و آمریکا در هفته آینده گفت: ما همواره در این خصوص گفته‌ایم که ما نه خوش‌بین هستیم و نه بدبین. ما درباره دیپلماسی‌مان، هوشیار هستیم و می‌دانیم که با سه کشور اروپایی به‌عنوان شرکای‌مان در این‌باره تعامل داریم.

سه قدرت اروپایی، که همه آنها طرف برجام هستند، به همراه شورای حکام، که ۳۵کشور در آن عضویت دارند، مشغول لابی کردن به‌منظور صدور قطعنامه‌ای در نشست سه ماهه شورای حکام در این هفته بودند تا در آن از تازه‌ترین نقض تعهدات رژیم ایران در برجام ابراز نگرانی شود و از تهران خواسته شود که از اقداماتی که در نقض تعهداتش برداشته، برگردد.