728 x 90

پایان پنجاه و چهارمین کنفرانس امنیتی مونیخ

پایان پنجاه و چهارمین کنفرانس امنیتی مونیخ
پایان پنجاه و چهارمین کنفرانس امنیتی مونیخ

پنجاه و چهارمین کنفرانس امنیتی مونیخ بعدازظهر روز یکشنبه 29بهمن  به کار خود پایان داد. رسانه‌های آلمانی نوشتند: کنفرانسی که قرار بود به "امنیت جهان" بیاندیشد، خود تصویری تیره از ناامنی به دست داد. سیاستهای دونالد ترامپ، مناسبات آمریکا و اروپا، بحران خاورمیانه، افزایش بودجه ناتو، اختلافهای روسیه و از مهمترین بحثهای این دوره بودند، اما از این همایش سه روزه نتیجه روشنی حاصل نشد.

در نشستهای سه روزه کنفرانس امنیتی مونیخ امسال دهها تن از رهبران سیاسی جهان سخنرانی کردند. اما امضای یک بیانیه مشترک از سوی روسای سرویسهای اطلاعاتی آلمان، فرانسه و انگلستان یکی از دستاوردهای عملی معدود این نشست بود. این بیانیه تصریح کرده است که مبادله اطلاعات امنیتی میان انگلستان و اتحادیه اروپا پس از برکزیت نیز ادامه خواهد یافت.

رادیو بین‌المللی فرانسه گفت: با توجه به افزایش خطر تروریسم در آلمان، امسال کنفرانس مونیخ در میان تدابیر امنیتی بی‌سابقه برگزار شد.  چهار هزار پلیس مأموریت حفظ امنیت میهمانان کنفرانس را به عهده داشتند. یعنی تقریباً هفت مأمور برای هر میهمان. مناطق مرکزی و مهم شهر مونیخ بسته و رفت و آمد قطارهای شهری و اتوبوسها به‌شدت محدود شد. هزاران مخالف کنفرانس نیز در سه روز گذشته در مونیخ دست به تظاهرات اعتراضی زدند. آنها کنفرانس امنیتی مونیخ را "همایش جنگ‌طلبان" می‌نامیدند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات