728 x 90

پاسخ روحانی به‌ «دولت حزب‌اللهی» خامنه‌ای؛ جنگ در رأس نظام

آخوند روحانی
آخوند روحانی

آخوند روحانی روز چهارشنبه ۳۱اردیبهشت در جلسهٔ هیأت دولتش، به‌دنبال مطرح شدن استعفای او در مجلس ارتجاع و طرح دولت حزب‌اللهی توسط خامنه‌ای گفت: «منبع مشروعیت همهٔ ما هم مجلس و هم دولت رأی مردم است. این مردم هستند که برای یک دورهٔ محدودی قدرت را در اختیار عده‌یی قرار می‌دهند تا در چارچوب قانون اساسی خدمت کنند».

رئیس‌جمهور ولایت در سوزش از افشای فقر و گرانی و نایابی کالاهای اساسی گفت: «من به مردم توصیه می‌کنم که به آنچه در فضای مجازی دربارهٔ وضعیت کالاهای اساسی گفته می‌شود، توجه نکنند و نگرانی ایجاد نکنند».

وی با دروغ‌درمانی و تناقض‌بافی در مورد ورشکستگی اقتصادی و بودجهٔ توخالی گفت: ما هیچ مشکلی دربارهٔ بودجهٔ سال جاری (۱۳۹۹) نخواهیم داشت. سال سختی داریم. اما آنچه در برخی فضاها گفته می‌شود نادرست است.

آخوند روحانی روز ۳۰اردیبهشت طی سخنانی برای جمعی از گردانندگان رسانه‌های حکومتی به حملات روزهای اخیر باند رقیب که به‌دنبال صحبت‌های خامنه‌ای مبنی بر ضرورت روی کار آمدن دولت جوان و حزب‌اللهی خواستار استعفای او شده‌اند پاسخ داد.

روحانی گفت: «یکی از خطاهای راهبردی این است که برخی فکر می‌کنند تضعیف دولت تضعیف نظام نیست».

روحانی نسبت به آنچه «حاکمیت دوگانه» می‌خواند هشدار داد و گفت: «حاکمیت دوگانه همیشه موجب ضرر بوده است... برقراری آرامش در جامعه و دورکردن مردم از التهاب و اضطراب بسیار مهم است».

از سوی دیگر روحانی در نشست با برخی از افرادی که خامنه‌ای روز ۲۸اردیبهشت آنها را «پشیمان» نامیده بود، در سریال دروغهای بی‌پایان خود گفت: اقدامات دولت «در زمینه بهداشت و درمان و اجرای طرح تحول سلامت، موجب گردیده که در مواجهه با کرونا حتی در زمینه تخت‌های ویژه بیمارستانی و امکانات و تجهیزات درمانی و پزشکی کمبودی نداشته باشیم» و «تولید کیت‌های تشخیصی، ونتیلاتور و ماسک ان. ۹۵ نه تنها نیازهای داخلی کشور را تأمین می‌کند بلکه از قدرت صادرات این محصولات نیز برخوردار شده‌ایم».

روحانی افزود: «اقدامات دولت یازدهم در توسعه فضای مجازی و ارتباطات باعث شده که در این ایام با استفاده از فضای مجازی بتوانیم نیازهای مردم را پاسخگو باشیم». علاوه بر این روحانی ادعا کرد: «در مقابله با کرونا، به هیچ عنوان از قوه قهریه استفاده نشد».

بیشتر بدانید: