728 x 90

پاریس - کنفرانس مطبوعاتی کارزار بزرگ افشای اطلاعات قضاییه جلادان

کنفرانس مقاومت ایران در پاریس - ۲۳اردیبهشت
کنفرانس مقاومت ایران در پاریس - ۲۳اردیبهشت

کنفرانس مطبوعاتی

کارزار بزرگ افشای اطلاعات قضاییه جلادان

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

افشای اطلاعات درباره سازمان زندانهای رژیم آخوندی

 

در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاریس شورای ملی مقاومت ایران اسامی بیش از ۳۳۰۰۰ پرسنل سازمان زندانهای رژیم ولایت فقیه شامل رؤسا، بازجویان، مأموران اطلاعات و دژخیمان اجرای احکام، همراه با ۲۲۰۰۰ عکس از این دژخیمان را افشا کرد.

در این کنفرانس که توسط بهزاد نظیری، نماینده شورای ملی مقاومت در سازمانهای بین‌المللی و علی صفوی، عضو کمیسیون خارجه شورا برگزار گردید، علاوه بر اسامی و تصاویر دژخیمان و مسئولان شکنجه و بازجویی و اعدام زندانیان، ابعاد وضعیت وحشتناک زندانهای ایران به نمایش گذاشته شد.

 

بهزاد نظیری در سخنان خود از جمله گفت:

هم‌چنانکه می‌دانید شب گذشته برای سومین شب متوالی شهرهای مختلف کشور شاهد خیزشهای گسترده مردمی در اعتراض به گرانی و چپاول حکومتی بود. پنجشنبه‌شب این خیزش به مناطقی از تهران و استانهای خوزستان، لرستان، اصفهان، کرمانشاه، کهگیلویه و چهارمحال و بختیاری گسترش یافت. در جریان این تظاهرات و اعتراضات صدها تن از مردم و جوانان دستگیر شدند. دادستانی رژیم در دزفول شب گذشته اعلام کرد ۱۵نفر از جوانان را دستگیر کرده است.

از سوی دیگر صبح روز پنجشنبه معلمان دست به اعتراض زدند، نیروهای سرکوبگر در یک بسیج بی‌سابقه تلاش کردند، جلوی این اعتراضها را بگیرند با این‌حال اعتراضات در ۲۰استان شکل گرفت. برای جلوگیری از این اعتراضات روزر گذشته شمار زیادی از معلمان دستگیر شدند

این روزها زندانهای ایران هر روز شلوغ تر می‌شود. در شصت و هشتمین قطعنامه محکومیت نقض حقوق‌بشر در رژیم آخوندی مصوب مجمع عمومی ملل متحد در دسامبر ۲۰۲۱ از «استفاده گسترده و سیستماتیک از دستگیری و بازداشت‌خودسرانه»، «محروم کردن عمدی دسترسی زندانیان به درمان و تجهیزات پزشکی کافی»، «به‌ویژه اَعمال وحشتناکی که توسط زندانبانان زندان اوین انجام شده»، «آزار و اذیت، ارعاب، از جمله آدم‌ربایی، دستگیری و اعدام مخالفان سیاسی»، «دستگیری و بازداشت خودسرانه و شکنجه و سایر رفتارها یا مجازات‌های ظالمانه، غیرانسانی یا تحقیرآمیز با تظاهر کنندگان» و «استفاده از شکنجه برای گرفتن اعتراف، و موارد مرگ مشکوک در زندان» قویاً ابراز نگرانی شده بود.

متعاقباً مسئول شورا از کمیسیون امنیت و ضدتروریسم خواست حقایق مربوط به قضاییه جلادان در ایران به‌ویژه آنچه را در زندانهای این رژیم گذشته و می‌گذرد، را مورد تحقیق قرار داده و سرجمع نموده و در اختیار عموم هموطنان، ملل متحد و سازمانهای بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر قرار دهد تا دنیا بداند که در ایران چه می‌گذرد.

 

 

ما امروز چهار قسمت از این تحقیقات که به دست ما رسیده است را با شما در میان می‌گذاریم

قسمت اول: اسامی بیش از ۳۳۰۰۰ عوامل زندانهای رژیم شامل شامل رؤسا، بازجویان، مأموران اطلاعات و دژخیمان اجرای احکام، اسامی این مأموران و دژخیمان و مزدوران در این زونکن ها آمده است و قسمتهایی از آن را در مانیتورها ملاحظه می‌کنید

قسمت دوم- عکسهای۲۲۰۰۰ نفر از آنهاست شماری از عکس‌ها عمداً از سوی قضاییه رژیم پنهان شده و به جای آن امضای صاحب عکس گذاشته شده است.

قسمت سوم- اعضای ستاد مرکزی سازمان زندانها و اسامی ۱۱۶۹تن از اعضای این ستاد.

 

در ادامه اظهارات آقای نظیری، علی صفوی ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون وضعیت فاجعه‌بار و ضدانسانی زندانها در رژیم ولایت فقیه از جمله گفت: «وضعیت فاجعه‌بار و ضدانسانی زندانهای رژیم ولایت فقیه چیز پوشیده‌ای نیست. ساخت بسیاری از این زندانها بیش از ۵۰سال قبل بوده و ساختما‌ن‌ها به‌غایت فرسوده است. مهم‌تر از این، خط‌کار تلنبار کردن و انباشت زندانیان به میزان فوق نامتعارف برای شکنجهٔ مضاعف جسمی و روانی و ارعاب جامعه است.

وی با نشان دادن جدول اسامی زندانها و ظرفیت رسمی و ظرفیت واقعی آنها گوشه از وضعیت اسفبار زندانها و این‌که تا ۳ الی ۴برابر ظرفیت آنها زندانیان جا داده شده‌اند پرداخت

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/cfdcc376-e1b3-4baa-8a68-6a2a9a4df3a7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات