728 x 90

پارلمان انگلستان - کنفرانس برای اعلام بیانیه ۱۰۳تن از نمایندگان هر دو مجلس از همه احزاب در آستانه گردهمایی جهانی ایران آزاد

پارلمان انگلستان - کنفرانس برای اعلام بیانیه ۱۰۳تن از نمایندگان هر دو مجلس
پارلمان انگلستان - کنفرانس برای اعلام بیانیه ۱۰۳تن از نمایندگان هر دو مجلس

پارلمان انگلستان

کنفرانس برای اعلام بیانیه ۱۰۳تن از نمایندگان هر دو مجلس از همه احزاب

در آستانه گردهمایی جهانی ایران آزاد

شرکت و سخنرانی

بارونس ورما عضو مجلس اعیان انگلستان

لرد دیوید آلتون عضو ارشد مجلس اعیان

و اعضای مجلس عوام انگلستان

ترزا ویلییرز، سر دیوید ایمس، دیوید جونز، استیو مک کیب، توبی پرکینز و جیم شانون

کنفرانس پارلمانی برای اعلام بیانیه ۱۰۳تن از اعضای پارلمان انگلستان

شماری از اعضای پارلمان انگلستان از هر دو مجلس عوام و اعیان طی کنفرانسی، بیانیهٔ ۱۰۳تن از نمایندگان پارلمان انگلستان در حمایت از قیام مردم ایران و برنامه ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی را اعلام کردند. این بیانیه نقض حقوق‌بشر، تروریسم و بمب‌سازی اتمی رژیم آخوندی را محکوم می‌کند.

در این کنفرانس، نمایندگان پارلمان انگلستان با اشاره به موضع‌گیری دبیرکل عفو بین‌الملل و جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق‌بشر در امور ایران درباره نقش رئیسی در قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال۶۷، خواستار قرار گرفتن رئیسی در برابر عدالت شدند.

در این کنفرانس بارونس ورما عضو مجلس اعیان انگلستان گفت:

بیانیه‌ٔ ایران که توسط بیش از ۱۰۰عضو از هر دو گروه مجلس انگلستان حمایت شده است بر این توصیه‌ها استوار است که قربانیان اصلی رژیم ایران مردم ایران هستند و انگلستان باید به حمایت خود از کسانی که از حاکمیت این رژیم رنج می‌برند ادامه دهد. "

گردهمایی جهانی ایران آزاد بین ۱۰ تا ۱۲ژوئیه ۲۰۲۱ فرصتی عالی برای دولت انگلیس فراهم می‌کند تا در کنار مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته آنها برای یک ایران آزاد و دمکراتیک و رئیس‌جمهور برگزیده این مقاومت خانم مریم رجوی، که من در مواقع زیادی سعادت ملاقات با ایشان را داشته‌ام، بایستد.

نام‌گذاری سپاه پاسداران به‌عنوان یک سازمان تروریستی به‌طور کامل گام مناسب در این زمینه است

دولت انگلیس اکنون باید علناً از سازمان ملل بخواهد تحقیق مستقلی در مورد قتل‌عام سال۶۷ و کشتار ۳۰، ۰۰۰ زندانی سیاسی انجام دهد.

ترزا ویلییرز عضو مجلس عوام انگلستان و وزیر پیشین ایرلند شمالی گفت:

انتخابات ساختگی اخیر توسط بسیاری از مردم ایران تحریم شد

انتصاب رئیسی تکان‌دهنده بود. رسانه‌ها عضویت او در کمیسیون مرگ در قتل‌عام سال۶۷ را برجسته کردند.

سازمان عفو ​​بین‌الملل معتقد است که رئیسی باید به جرم جنایت علیه بشریت و نقشش در اعدامهای دسته‌جمعی مورد تحقیق قرار گیرد.

رئیسی به‌عنوان رئیس قوه قضاییه در سالهای اخیر در چندین سرکوب وحشیانه اعتراضات مردمی نقش داشته است.

رئیسی در واقع به‌دلیل آنچه در ایران در رابطه با اعدام وحشیانه کودکان اتفاق می‌افتد مورد تحریم قرار گرفته است، موضوعی که من در مجلس عوام بارها به آن اشاره کردم

من فکر می‌کنم برای نمایندگان مجلس بحث و گفتگو در مورد نگرانیهای مهمی که ما در مورد رژیم ایران احساس می‌کنیم و تاثیری که این رژیم بر مردمش بر منطقه و امنیت در انگلستان و اروپا می‌گذارد مهم است.

سخنران دیگر کنفرانس نمایندگان پارلمان انگلستان دیوید جونز عضو مجلس عوام انگلستان و وزیر پیشین برگزیت بود. او گفت:

برای بیش از ۴۰سال، رژیم آخوندی در ایران بدون مجازات به‌خاطر بی‌اعتنایی کامل به حقوق شهروندان خود حکومت کرده است. بارها و بارها، این رژیم نشان داده که از هر نوع اصلاح یا تغییری عاجز است و تحولات اخیر فقط یادآوری این حقیقت بود.

ما از دولت خود می‌خواهیم یک سیاست محکم در قبال رژیم در ایران اتخاذ کند و سرکردگان آن را مسئول سرکوب مردم ایران، دست زدن به تروریسم در اروپا، دخالت در منطقه و گروگان‌گیری افراد با تابعیت دوگانه بداند ما هم‌چنین تا زمانی که رژیم ایران به رفتارهای سرکش خود ادامه دهد. خواستار اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه آن هستیم و سرانجام، ما از دولت خود می‌خواهیم در کنار مردم ایران و خواست آنها برای حقوق‌بشر، آزادی و دموکراسی بایستد.

استیو مک‌کیب عضو مجلس عوام انگلستان گفت:

در جایی خواندم که رئیسی خود را مدافع حقوق‌بشر معرفی کرده است. ادعای کاملاً تعجب‌آوری از جانب فردی که مسئول قتل‌عام بیش از ۳۰۰۰۰ زندانی سیاسی است. این رژیم پوسیده است. . دائماً واقعیتها را انکار می‌کند. مرتباً دروغ می‌گوید و دائماً قصد دارد همه را گمراه کند

یکی از اعضای برجسته کمیسیون مرگ، مسئول قتل هزاران تن از مخالفان در زندانهای اوین و گوهردشت که بسیاری از آنها نوجوان بودند، اکنون رئیس‌جمهور رژیم ایران است.

همان‌طور که خانم رجوی گفته است، مردم ایران هرگز فراموش نمی‌کنند. آنها هرگز دست از خواسته‌های بر حق خود نخواهند کشید.

همان‌طور که دیلی‌تلگراف روز شنبه نوزدهم ژوئن اعلام کرد، کسی که در انتخابات تقلبی ایران پیروز شده است باید در زندان باشد و نه در قدرت. ما نمی‌توانیم با او مذاکره کنیم، نمی‌توانیم با رژیمی مذاکره کنیم که از به‌اصطلاح دیپلماتهایی هم‌چون اسدالله اسدی برای هدایت عملیات تروریستی خود در اروپا استفاده می‌کند.

آنها را باید کنار گذاشت. آنها را باید به کلاهبرداری و فسادی که خودشان ایجاد کرده‌اند سپرد، آنها را باید به سرنوشت اجتناب‌ناپذیرشان واگذار کرد. اما به مردم ایران می‌گویم شما شایسته بهترین‌ها هستید و همیشه در فکر ما هستید.

من افتخار می‌کنم که یکی از بیش از ۱۰۰نماینده پارلمان انگلیس هستم که از بیانیه درباره ایران حمایت کرده‌اند. ما نقض فاحش حقوق‌بشر را محکوم می‌کنیم، اقدامات رژیم در سراسر خاورمیانه و تهدید ناشی از برنامه موشکی بالستیک و اهداف سلاح هسته‌یی را محکوم می‌کنیم و ما به‌شدت از مریم رجوی و برنامه ۱۰ماده‌ای او برای یک ایران آزاد و دمکراتیک حمایت می‌کنیم.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات