728 x 90

ولادیمیر پوتین: خروج از برجام سودی برای رژیم ایران نخواهد داشت

ولادیمیر پوتین
ولادیمیر پوتین

رئیس‌جمهور روسیه یک روز پس از گفتگوهایش با پمپئو، به حکومت آخوندی در رابطه با برجام هشدار داد.

خبرگزاری تاس روز ۲۵اردیبهشت گزارش داد: پوتین گفت رژیم ایران در خروج از برجام هیچ منفعتی ندارد. من بارها در صحبت با طرف حسابهای ایرانیم گفته‌ام که به‌نظر من بیشترین منفعت برای آنها این است که به‌رغم هر اتفاقی در برجام بمانند. زیرا به‌محض این‌که از برجام خارج شوند، همه فراموش می‌کنند آمریکا باعث شکست برجام بود و همه رژیم ایران را مقصر می‌شناسند.

 

خبرگزاری تاس در ادامه افزود: پوتین هشدار داد که او یک حرف غیردیپلماتیک می‌زند که ممکن است دوستان اروپایی‌اش را بیازارد ولی او با تأسف به این واقعیت اشاره کرد که آمریکاییها از برجام خارج شدند. اکنون برجام دارد سینه خیز می‌رود و اروپایی‌ها نمی‌توانند خسارات اقتصادی رژیم ایران را جبران کنند.

 

پوتین افزود: روسیه آتش‌نشانی نیست و نمی‌تواند هر چیزی که به ما تماماً وابستگی ندارد را نجات دهد. ما نقش خودمان را بازی کرده‌ایم. اما این تماماً به ما بستگی ندارد. این بسته به طرفهای دیگر است تمام بازیگران از جمله آمریکا و کشورهای اروپایی و رژیم ایران.

 

 

کرملین از تصمم رژیم آخوندی برای تعلیق تعهداتش در برجام ابراز تأسف کرد.

دیمیتری پسکف، سخنگوی کاخ کرملین، گفت: روسیه از تصمیمات اخیر رژیم ایران بسیار متأسف است و اکنون شاهد آن هستیم که تنشها در منطقه پیرامون تهران هم‌چنان در حال شدت گرفتن است.