728 x 90

وضعیت بحرانی زلزله‌زدگان و وعده‌های دروغین کارگزاران دزد و غارتگر رژیم

زلزله‌زدگان خوی
زلزله‌زدگان خوی

وضعیت بحرانی زلزله‌زدگان پس از سه روز و وعده‌های دروغین کارگزاران دزد و غارتگر رژیم خشم هموطنان زلزله‌زده در خوی را برانگیخته است.

یک شهروند از خوی:

خیلی هم مهیبه زلزله‌اش هیچکس هم مسئولان نیامده به ما سربزنه. نیاز شدید به چادر داریم. گریه می‌گیرم. وضعیت اینجا خیلی خرابه. به قرآن خرابه. تو را خدا به اینجا رسیدگی کنید. چادر بدهید. همه نیاز دارند. ما موندیم حضرت عباسی به داد ما برسید. از رسیدگی هیچ خبری نیست. مسئولان ما معلوم کجاست. کجا خوابیدند. کجا رفتند جا جلسه گذاشتند. همه‌اش سیاهه لشکره. وضعیت ما خیلی خرابه نیاز شدید داریم چادر می خواهیم همه اینجا گرسنه ایم

امروز آمدیم جلوی فرمانداری وای چادر می‌گویندچادر نداریم. ولی دیشب تو شبکه خبر گزارش دادند دو هواپیما چادر آمده شهرستان خوی ولی متأسفانه این همه ملتی که اینجا می‌بینید هیچ‌کدام چادر دستشان نرسیده الآن به فرماندار داشتیم می‌گفتم فرماندار می‌گفت به من هیچ ربطی نداره امیدوارم مسئولان که این فیلم را می‌بییند به درد مردم برسند اگر این زلزله مردم را نکشته نذارید سرما مردم را بکشد (خبرگزاری حکومتی انتخاب ۱۱بهمن).

اعتراف سایت حکومتی خبرآنلاین۱۱ بهمن: خوی غرق در هوای سرد، نان کم و پس‌لرزه‌هایی که هم‌چنان ادامه دارد!. سه روز از زلزله خوی گذشت. تا به امروز بیش از ۷۰ پس‌لرزه در این شهرستان به‌وقوع پیوسته است. پیام‌های مردمی حاکیست علاوه بر وسایل گرمایشی، کمبود نان و اقلام غذایی یکی از مشکلات جدی مناطق زلزله‌زده است.

رئیس سازمان اورژانس رژیم هم گفت: طبق آخرین آمار تاکنون یک‌هزار و ۱۷۴ مصدوم زلزله شهرستان خوی به مراکز درمانی و بیمارستانی مراجعه کرده‌اند.

 

سایت حکومتی اعتماد ۱۱بهمن با عنوان وضعیت قرمز در خوی نوشت: دهیار «زاویه حسن‌خان» می‌گوید: «روستای ما جزو مناطقی بود که خسارت زیادی دید. تعداد مصدومان‌مان هم بالا بود. یکی از جان‌باختگان هم مربوط به روستای ما است. تاکنون ۱۵۰ چادر دریافت کردیم اما چه فایده ۴۰۰ خانوار بدون چادر مانده‌اند. هیچ اقلامی هم نداریم. نه نانی، نه پتویی... هیچی نداریم.

این منبع افزود: زلزله‌زدگان به شدت عصبانی هستند و وضعیت روحی مناسبی ندارند. برخی اهالی خوی هم قصد دارند منطقه را ترک کنند و به شهر یا روستاهای اطراف بروند. حتی گفته شده برخی از زلزله‌زدگان به خبرنگاران نیز حمله کرده‌اند و با آنها درگیر شده‌اند.

 

علیرضا بیگی عضو مجلس ارتجاع اعتراف کرد: نانوایی‌ها، فروشگاهها، رستورانها و مراکز خدماتی خوی تعطیل هستند و این مشکلات مردم را تشدید کرده است و مردم در تأمین نیازهای روزمره و اساسی خودشان با مشکل مواجهند.

رئیس بنیاد مسکن رژیم در آذربایجان‌ غربی گفت: زلزله شنبه شب خوی به سه هزار و ۵۰ واحد مسکونی خسارت‌زده است. این تعداد واحد مسکونی در این زلزله بین ۲۰ تا ۸۰درصد خسارت دیده‌اند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c23fdc90-9ced-4909-a0d9-bda69d674300"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات