728 x 90

وزیر دفاع بایدن: رژیم ایران تهدیدی در خاورمیانه

ژنرال لوید اوستن
ژنرال لوید اوستن

رژیم ایران عنصر بی‌ثبات کننده در منطقه

و تهدیدی علیه کشورهای منطقه و نیروهای ماست

رژیم ایران باید محدودیت‌هایی که در برجام قید شده رعایت کند

 

ژنرال لوید آستین نامزد وزیر دفاع کابینه بایدن در جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح در سنا گفت: رژیم ایران کماکان یک عنصر بی‌ثبات کننده در منطقه است. با نگاهی به رفتار رژیم ایران به‌وضوح معلوم می‌شود که این رژیم فعالیت‌های بی‌ثبات کننده زیادی دارد.

این رژیم روابط خوبی با همسایگانش نداشته است و مجدد می‌گویم که رژیم ایران تهدیدی نسبت به دوستان ما در منطقه و علیه نیروهای ما که در این منطقه مستقر کرده‌ایم می‌باشد.

اگر رژیم ایران به توانمندی تسلیحات اتمی دست پیدا کند، حل تمامی مسائلی که ما در منطقه با آن روبه‌رو هستیم، برایمان مشکل‌تر می‌شود. بنابراین برای جواب به سؤال شما من باید بگویم که فعالیت‌ها و رفتار رژیم ایران در منطقه کماکان بی‌ثبات کننده است.

ژنرال لوید آستین هم‌چنین در پاسخ به سؤال سناتور کریمر در رابطه با برجام گفت: رئیس‌جمهور منتخب بایدن تصریح کرده است که رژیم ایران باید به شرایط قبلی که در برجام برای این رژیم قید شده بود بازگردد. بنابراین باید به همان نقطه‌یی که باید می‌بودند برگردند. من امیدوارم که در حالی‌که ما مجدد وارد این توافق می‌شویم بحث زمانی که موضوع غروب اتمی چه زمانی خواهد بود را دوباره داشته باشیم. یکی از مسائل دیگری که باید در بحث توافق مطرح شود، حال چه این توافق باشد یا توافق دیگری باشد، موضوع موشکهای بالستیک رژیم ایران است. (سایت کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا ۱بهمن۹۹)