728 x 90

وزارت دفاع انگلستان: شمار نامعلومی از سربازان اوکراینی هنوز در داخل کارخانه آزووتسال هستند

کارخانه آزووستال ماریوپل
کارخانه آزووستال ماریوپل

در ادامه تحولات جنگ اوکراین و پیامدهای آن، زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین پنجشنبه‌شب در یک پیام ویدئویی گفت نیروهای روسیه به‌طور کامل منطقه شرق دونباس را نابود کرده‌اند. وی گفت عملیات نظامی روسیه تلاشهایی عامدانه برای کشتن اوکراینی‌ها تا حد امکان است.

زلنسکی در این پیام هم‌چنین گفت اولین محاکمه در اوکراین علیه یک سرباز روسی به جرم جنایت جنگی، آغاز شده است. و با حفظ و رعایت کامل کلیه موازین دیوان دادگستری بین‌المللی پایان خواهد یافت.

این سرباز روسی متهم است یک شهروند ۶۲ساله اوکراینی را به‌قتل رسانده و این اتهام را پذیرفته است.

 

وزارت دفاع بریتانیا روز جمعه اعلام کرد در حالیکه گفته می‌شود۱۷۰۰ سرباز اوکراینی از کارخانه آزووستال ماریوپل خارج شده‌اند، اما به‌نظر می‌رسد شمار نامعلومی از این نیروها هنوز در داخل این کارخانه هستند.

رویترز نیز ضمن انتشار ویدئویی با اشاره به همین خبر، به‌نقل از پالامار، معاون فرمانده سربازان اوکراینی باقیمانده در آزووتسال گفت: عملیات خاصی در حال حاضر در دست انجام است که من جزییات آن را فاش نمی‌کنم. از تمام جهان و از مردم اوکراین به‌خاطر حمایتشان سپاسگزارم.

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/bb3926c1-88c4-401b-8ce9-98d2273ad1c7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات