728 x 90

وحشت از قیام در مجلس ارتجاع - محبی نیا: شیراز نسبت به سایر مناطق کشور مورد نگرانی است

قیام  ایران - ۲۵آبان۹۸
قیام ایران - ۲۵آبان۹۸

محبی‌نیا عضو مجلس ارتجاع روز گذشته به گسترده بودن قیام مردم ایران با ترس و وحشت اعتراف کرد و گفت شیراز نسبت به سایر استانها کمی اوضاعش قابل نگرانی و دغدغه هست وی افزود در میاندوآب مردم به‌طور مفصل تظاهرات کرده‌اند.

محبی‌نیا گفت:

«شیراز نسبت به سایر استانها کمی اوضاعش قابل نگرانی و دغدغه هست،ملت فارس اگر اشتباهی شما را ناراحت کرده من محبی‌نیا نماینده میاندوآب هم شرمنده شما واقعیت این است که مجلس در جریان این تصمیم نبود اما الآن فرمان و در واقع نگاه جمعی ما چیست؟ این است که آنهایی که قصد تخریب دارند آنهایی که قصد اغتشاش دارند ما با اونها کاری نداریم اونها را حتماً نیروهای نظامی انتظامی برخورد خواهند کرد اما،اگر شما یک جوان بیکاری که آمده اعتراض می‌کند و ۱۷-۱۸سال دارد این را من نمی‌توانم اراذل و اوباش بنامم این متولد نیمه دوم انقلاب است مگر ما می‌توانیم ملتی را که آمده الآن در میاندوآب آمدند خیلی هم مفصل آمدند اعتراض هم کردند،البته بنده در مسائل امنیتی تا حدی آشنایی دارم حتماً عواملی به نام انگل در خارج از کشور نیروهایی در داخل دارند که اونها عرض کردم خانه تیمی دارند در همین شهرستانهای دور و بر [دور و اطراف] تهران هم شناسایی شدند و برخورد بسیار قاطعی هم باید با اونها بشود».

 

پاسدار علی لاریجانی رئیس مجلس ارتجاع با نگرانی و غیظ گفت: سران سه قوه «باهمگرایی بیشتر مجالی برای آشفته ‌سازی کشور» توسط آمریکا و مجاهدین را نخواهند داد.

وی خطاب به خامنه‌ای گفت:

«توجه دادن حضرتعالی به همگان در زمینه رفتار ظالمانه اغتشاش‌گران و آشوب طلبان و تأکید بر امنیت کشور وفاق همه قوای کشور در مقابله با این دسیسه چند جانبه را بیشتر از گذشته آشکار می‌سازد. نمایندگان محترم مجلس پس از شنیدن بیانات عمیق و مدبرانه حضرتعالی با همگرایی بیشتر مجالی برای آشفته سازی کشور توسط آمریکا و نوکران منافق و ضد انقلاب نخواهند داد».

 

پارسایی عضو مجلس رژیم از شیراز با اعتراف به نارضایتی فراگیر از اقدام حکومت آخوندی از افزایش قیمت بنزین گفت:

«آقای رئیس‌جمهور که چندین بار از اصل ۵۹قانون اساسی و رفراندوم گفتی حداقل نظر دربانهای درب مجموعه ‌ات را سؤال می‌کردی که آیا راضی هستند به این افزایش قیمت یا نه؟ به صراحت عرض می‌کنم در بین افرادی که من نظرسنجی کردم حتی یک نفر حاضر به افزایش سه هزار تومان قیمت بنزین به ازاء دریافت ۳۰۰هزار تومان نبودند این نظر کارشناسی از کجا آمده؟ پیش‌بینی این اعتراض را داشتیم در تمام پمپ‌بنزینها صبح اول وقت نیروی انتظامی را مستقر کرده بودیم این یعنی اطلاعات از اعتراضات، چه راه‌کاری برای اعتراض مردم ما جا گذاشتیم؟ در قانون ما جایگاهش کجاست؟ بدون مدیریت بدون اجازه به اعتراض مردم مسیر را به جایی می‌بریم که افراد سودجو هم بیایند استفاده کنند از مردم شریف شیراز هم خواهش می‌کنم کمک کنند که به‌هرحال به اموال عمومی آسیبی نرسد».

 

کواکبیان عضو مجلس رژیم خواهان انحلال شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه رژیم شد و هراس حکومت آخوندی را از مجاهدین برملا کرد و گفت:

«نمایندگان مجلس هیچ دخالتی در تصمیم‌گیری افزایش ۳۰۰درصدی قیمت بنزین نداشتند.

اینجانب چنین بار در صحن علنی مجلس تذکر دادم که متأسفانه حتی شما نمایندگان محترم مجلس هم بی‌توجهی کردید و آن وجود شورایی ست به‌نام شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه که از لحاظ قانون اساسی هیچ جایگاهی ندارد گفته می‌شود این شورا موقتی ست و بعد از رفع تحریم‌ها تعطیل خواهد شد راستی مگر با وجود ترامپ نامتعادل حالا حالا ها قرار است تحریم‌ها برداشته شود؟ لذا امیدوارم برای اثبات در رأس امور بودن مجلس هر چه سریع‌تر این شورای محترم با فرمان مقام معظم رهبری منحل شود. هنوز هم دیر نشده است پیشنهاد می‌کنم در نشست مشترکی با حضور رئیس‌جمهور و رئیس قوه قضاییه ابعاد مختلف و چند وجهی این موضوع بررسی شود و با کار کارشناسی دقیق‌تر شاید تصمیم بهتری اتخاذ شود امثال پمپئو و منافقان هم بدانند این ملت به‌رغم فشارهای حداکثری و ظالمانه و یکجانبه آمریکا برای حفظ نظام استوار ایستاده است».