728 x 90

وحشت سرکردگان ارتش، سپاه و اطلاعات رژیم ایران از مجاهدین و کانونهای شورشی در بالا گرفتن قیام

قیام دیماه ۹۶ - کاشان
قیام دیماه ۹۶ - کاشان

سرتیپ بسیجی امیر حاتمی وزیر دفاع رژیم، در وحشت از قیام، با هشدار به نیروهای رژیم گفت: دشمنان درصدد سرنگونی نظام هستند. از سال ۱۳۶۰(مجاهدین) دست به (اقدامهای) بی‌شماری علیه نظام زدند... حربه دشمنان قسم خورده نظام به‌ویژه‌ ایجاد فاصله بین دولت و ملت در ۴۰سال اخیر بوده است.(خبرگزاری سپاه پاسدران ۹۷/۵/۱۳)

 

سرلشگر بسیجی، عبدالرحیم موسوی، سرکرده ارتش تحت‌امر خامنه‌ای با هراس از پیوند مردم و مجاهدین بر سر دخالتهای حکومت آخوندی در سوریه گفت: (مجاهدینی) که به بهانه مشکلات اقتصادی به خیابانها می‌آیند به سراغ شعارهایی با محتوای سوریه می‌روند و این نشان می‌دهد که ناراحتی آنها از کجاست.

وی افزود: این تمرکز (مجاهدین) بر سر موضوع حضور (ما) در سوریه مبین این مطلب است که حضور نیروهای ما درست بوده است. (باشگاه خبرنگاران بسیجی ۹۷/۵/۱۴)

 

پاسدار اسماعیل کوثری، سرکرده قرارگاه ضد ثارالله سپاه پاسداران که مسئولیت امنیت رژیم در استان تهران را برعهده دارد، با وحشت گفت: (مجاهدین) می‌خواهند بر روی مشکلاتی که به وجود آمده موج‌سواری کنند و بگویند که ما این کارها را کرده‌ایم. دشمنان خیال می‌کنند با توسل به (مجاهدین) نظام جمهوری اسلامی را... می‌توانند دچار چالش کنند (خبرگزاری صدا و سیمای رژیم ۹۷/۵/۱۵)

 

سخنگوی وزارت کشور رژیم، سلمان سامانی، درباره گسترش و سازماندهیِ شدن اعتراضات مردم گفت: در یک ماه گذشته، دهها دعوت تحت عنوان اعتراض به گرانی و وضعیت معیشتی در فضای مجازی و در سطح وسیع منتشر شد که عمده آنها منشأ خارجی داشته است اما توسط افرادی در داخل و در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شده است.

سخنگوی وزارت کشور رژیم افزود: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته اگر‌ چه تعدادی از افراد معترض برای بیان مشکلات اقتصادی حضور یافتند اما عناصر اصلی و محرک، عمدتاً افرادی هستند که اعتراض آنها مسائل و مشکلات اقتصادی نبوده بلکه با استفاده از شرایط ایجاد شده در زمینه‌های گرانی و معیشتی به‌دنبال ایجاد آشوب و نهایتاً تشدید نارضایتی هستند... (روزنامه حکومتی ایران ۹۷/۵/۱۵)

 

 

هراس رژیم و سپاه و اطلاعات آخوندها

از کانونهای شورشی

و "شیوه و روش دهه ۶۰"

با فعال شدن "مهره‌های خاموش" در داخل کشور

خیرگزاری سپاه پاسداران ۱۴مرداد ۹۷

 

خبرگزاری سپاه پاسداران (فارس)-کانونهای شورشی-۱۴مرداد۹۷:

خبرگزاری سپاه پاسداران (فارس)-کانونهای شورشی-۱۴مرداد۹۷:

کانونهای شورشی، گروهک منافقین که چند سال قبل با اخراج از پادگان اشرف و اقامت موقت در کمپ لیبرتی مسیر راهبردی خود را تغییر داده شیوه و روش دهه ۶۰ را احیاء نمود. با حمایت مریم رجوی و با فعال شدن مهره‌های خاموش منافقین در داخل کشور هسته‌های چند نفره موسوم به کانونهای شورشی در داخل کشور تشکیل و شروع به فعالیتهای خرابکارانه کردند. دستورالعمل گروهک منافقین برای هسته‌های داخل کشور ابتدا با یکان شورشی آغاز شد مفهوم یکان از واژه ریاضی آن گرفته شده است یکان در مقابل ده کان و صد کان. آنها بهترین راه برقراری ارتباط را در بستر شبکه‌های مجازی یافتند و توانستند با سوء‌استفاده از امکانات این رسانه ارتباطی پروژه اغتشاش در کشور را کلید بزنند. در اغتشاشات دیماه سال ۹۶گروهک فرصتها و ظرفیتهایی را در داخل کشور شناسایی و به‌طور رسمی دستور شروع عملیاتهایی را از طریق کانونهای شورشی صادر کرد این کانونها متشکل از دو یا پنج نفر از اعضای فرقه رجوی بودند، مأموریتهای کانونهای شورشی در دو مرحله خلاصه می‌شد.

مرحله اول شعارنویسی تولید و توزیع تراکت و تهیه فیلم و عکس از اغتشاشات.

مرحله دوم آموزشهای پارتیزانی برای تقویت کانون و تشکیل نیروهای مسلح شورشی در واقع همان میلیشیای فرقه رجوی که در سال ۱۳۵۸ تشکیل شد. آنها در یکی از جلسات درون گروهی با حفظ روحیه و ماهیت تروریستی خود اعلام می‌کنند که تنها راه خارج شدن از بن‌بست فراخوان و بیانیه اقدام پارتیزانی و مسلحانه است.سرپل‌های نفاق که همان رابط منافقین در خارج از کشور هستند تلاش خود را برای ارتباط گیری و ایجاد انحرافات فکری آغاز کردند.

 

بیشتر بخوانید:

۵نشانه سرنگونی محتوم و پیروزی محتوم 

مریم رجوی در سخنرانی تیر ۹۷ خود، ضمن یک تحلیل جامع ۵نشانه سرنگونی محتوم این رژیم را این‌گونه برشمرد:‌

  • یکم ـ باطل‌ شدن شعبده راه‌حل تغییر از درون نظام، یعنی سوختن کارت‌ اصلاح‌طلبان قلابی و اعلام آن توسط جوانان قیام‌آفرین
  • دوم ـ استمرار قیام‌ها و اعتراضات در شرایط سرکوب مطلق از دی ۹۶ تاکنون
  • سوم ـ بالغ شدن تنش‌های اقتصادیـاجتماعی(فقر و زیر خط فقر، نابرابری فاحش طبقاتی، گرانی افسارگسیخته، تورم، بیکاری فراگیر... قحطی آب و به‌تازگی قطع برق) به یک وضعیت انفجاری و غیرقابل بازگشت و ناتوانی رژیم آخوندی در مواجهه با آنها
  • چهارم ـ فرو ریختن سیاست مماشات که خود را در (بیرون کشیدن آمریکا از برجام ـ بهمن تحریم‌های پیاپی و به‌خصوص تحریم نفتی و تسلیحاتی ـ فروکش کردن توان جنگ‌افروزی و ماجراجویی منطقه‌یی رژیم ـ پایان یافتن روزگار برچسب زدن به اپوزیسیون مشروع و بمباران و سرکوب آن) نشان می‌دهد
  • پنجم ـ مهم‌ترین پارامتر، پیوندخوردن مردم به‌جان آمده ایران با مقاومت سازمان‌یافته و سراسری است. این عامل به‌عنوان کاتالیزور قیام، بیش‌‌از‌پیش باعث وحشت و استیصال سرکوبگران عمامه به‌سر شده است.

قیام کارگران نیشکر، کارگران فولاد اهواز، قیام کشاورزان اصفهان و شعار پشت به دشمن رو به میهن نمازگزاران در اصفهان و پشت کردن آنان به امام‌جمعه‌ خامنه‌ای‌، قیام خوزستان و به‌خصوص اهواز و بعد از آن، قیام کردستان و اعتصاب طولانی بانه، قیام مردم کازرون ـ که برگ زرینی در بین این سلسله از قیام‌ها بود ـ اعتصاب رانندگان و کامیون‌داران زحمتکش در ۲۸۵شهر در ۳۱استان به مدت ۱۲روز و قیام بازار تهران و نیز خرمشهر نشان داد که ایران در سرفصل یک تغییر کیفی و بزرگ (سرنگونی) قرار دارد.

 

اظهارات وحشت‌آلود مهره‌های رژیم از پیوند مردم با مجاهدین

عبدالرحیم موسوی، سرکرده ارتش تحت‌امر ولی‌فقیه(تسنیم ۲۲تیر ۹۷):

«امسال به‌نظر می‌رسد برنامه اصلی دشمن روی جنگ اقتصادی سوار شده، اما در واقع برنامه آنها با عملیات روانی روی جنگ اقتصادی سوار شده است. تا جایی اتفاقی می‌افتد عده‌یی راه می‌افتند، جریانی به راه می‌اندازند و دعوایی ایجاد می‌کنند. ما باید خیلی مراقب باشیم. باید مراقب نفوذی‌ها و جنگ روانی دشمنان باشیم».

 

پاسدار سرتیپ تقی مهری، رئیس پلیس راهنمایی(فارس ۲۲تیر ۹۷):

«سال ۹۷ سال پراهمیتی است. در شرایط کنونی وظیفه همه مسئولان نظام در تمام سطوح و دلسوزان (نظام) مقابله با این فشارها و توطئه‌های دشمنان است... (مجاهدین) نیز توطئه‌های شومی را علیه (نظام) طراحی کرده‌اند».

 

آخوند اعرافی، امام‌جمعه رژیم در قم(تسنیم ۲۲تیر ۹۷):

«ضدانقلاب در آرزوست تا چهلمین سالگرد انقلاب سپری نشود. دشمنان برای فروپاشی اقتصادی و آشوب و اغتشاش و هرج و مرج و ازهم‌پاشیدن (نظام) و سست کردن ما وارد جنگ شده‌اند».

 

آخوند مختاری، امام‌جمعه خامنه‌ای در بیرجند، ضمن تهدید آوری (مجاهدین) از خطر یک تابستان داغ برای نظام ابراز وحشت کرد.

 

آخوند مهدوی، امام‌جمعه رژیم در اصفهان نیز در وحشت از بالاگرفتن اعتراضات مردمی و بحران درونی رژیم گفت:

«بالاخره تو این فشارهایی هم که می‌آید گاهی مباحثی هم پیش می‌آید حقوق‌ها تأخیر می‌افتد نوسانات ارزی گاهی به‌وجود می‌آید، قاچاق واردات و مشکلات ارزی و مسائل این‌چنینی به ضمیمه بحث آب و مشکلات دیگری که هست بالاخره بعضی به حق که می‌خواهند حق خودشان را بگیرند اما دشمن دنبال همین است که احساس بکند یک اختلافی را در ایران ببیند بلافاصله می‌بینید هر نوع اختلافی که باشد هر نوع اغتشاشی را بلافاصله می‌بینی یکسری آشوبگر می‌آیند بین آنها قرار می‌گیرند شعارهای ساختارشکنانه می‌دهند و حق صحیح آن صنف را می‌کشانند به یک سمت دیگری».(تلویزیون حکومتی شبکه اصفهان۲۲تیر ۹۷)

 

عماد افروغ، نماینده سابق مجلس رژیم، با اعتراف به وضعیت انفجاری جامعه و خطر قیام و مجاهدین گفت(عصر ایران ۲۳تیر ۹۷):

«این برای ما دردآور است که (مجاهدین) و ترامپ برای (نظام) شاخ و شانه بکشند. من نوعی باید یقه چه کسی را بگیرم که این شرایط را به‌وجود آورده است؟».

وی با اعتراف به انزجار مردمی از دعاوی فریبکارانه سرکردگان نظام گفت:

«مردم به آگاهی رسیده‌اند و دیگر نمی‌توان آنها را فریب داد. تناقض در شعارها و عملکردها، انقلابی دیگر را رقم می‌زند. تظاهر موجب یأس و بروز جنبش‌های مردمی خواهد شد».

 

پاسدار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل رژیم، در هراس از چشم‌انداز تیر و تار حکومت آخوندی و پیوند مجاهدین با اعتراضات فزاینده مردمی گفت:

«سال ۹۷ سال ویژه‌یی است... همان‌طور که ولی‌فقیه گفته در یک پیچ مهم تاریخ انقلاب هستیم که باید به سلامت از آن عبور کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های امسال این است که دشمن به‌صورت آشکار و به نوعی با چراغ روشن مقابل انقلاب اسلامی ایران ایستاده و تلاش می‌کند همه ظرفیت‌های موجود را علیه انقلاب به‌کار گیرد. در حوادث خرمشهر نیز رد پای مجاهدین دیده می‌شود».(تسنیم ۲۳تیر ۹۷)

 

ابوالفضل توکلی بینا، از مهره‌های باند مؤتلفه(۲۴تیر ۹۷):

«دشمن، به سمت ایجاد بستر آشوب و اغتشاش در نقاط مختلف کشور با نقش‌آفرینی (مجاهدین) و معاندان نظام پیش رفت تا مردم را از نظام دور کند. امروز (مجاهدین) می‌خواهند از اوضاع نابسامان اقتصادی به نفع خود بهره ببرند... در ۲ماه اخیر تعداد زیادی از (مجاهدین) که به‌دنبال ایجاد اغتشاش در کشور بودند دستگیر شدند... امروز پیچ تندی پیش روی (نظام) قرار دارد».

 

مطالب مرتبط:

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1bdc6def-9f12-4a23-b60d-5dcd94d17fa2"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات