728 x 90

وحشت رژیم از قیام؛ یکباره صبر مردم لبریز می‌شود

قیام آبان ۹۸
قیام آبان ۹۸

روزنامهٔ حکومتی آفتاب یزد در مطلبی وحشت نظام آخوندی از قیام مردم را نشان داد و نوشت: «مردم این روزها، روزهای عجیبی را می‌گذرانند. از یک‌سو بیماری کرونا خسته‌شان کرده و از سوی دیگر افزایش قیمت دلار آنها را کلافه و عصبانی کرده است. . یعنی بی‌اعتمادی به دولت روزبه‌روز بیشتر می‌شود. از یک‌سو فساد برخی از مسئولان، از سوی دیگر گرانی بیش از حد. وقتی در درازمدت این مطالبه‌گریها بی‌پاسخ بماند و در کنار هم قرار بگیرد آنوقت دولت متوجه موضوع خواهد شد. مردم ما به صبوری معروف هستند اما ممکن است که یکدفعه صبرشان لبریز شود».

روزنامه حکومتی نوشت: «اگر چه بیشتر مردم با دلار سرو کار ندارند ولی اثر عینی آن را بر قیمتها می‌بینند. آنها هر روز با قیمت‌های عجیب‌ و غریبی در همه کالاها روبه‌رو هستند. اگر تا دیروز بابت خدماتی، یک قیمتی را پرداخت می‌کردند امروز بابت همان خدمات باید قیمت گزافی را پرداخت کنند. افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها که دیگر جای خود دارد. قاعدتاً بی‌ثباتی نا آرامی در مردم ایجاد می‌کند. در این شرایط سؤال اساسی که مطرح می‌شود این است که پس دولت چه کار می‌کند که دلار این‌گونه افسار پاره کرده است. یعنی بی‌اعتمادی به دولت روزبه‌روز بیشتر می‌شود. از یک‌سو فساد برخی از مسئولان، از سوی دیگر گرانی بیش از حد و از همه مهمتر ویروس کرونا باعث پژمردگی مردم شده است.

با این وضعیتی که پیش می‌رویم بسیاری از کسب و کارها نمی‌توانند دیگر به فعالیت‌شان ادامه دهند. اما مشکل اساسی اینجاست که دولت در برابر این اتفاقات سکوت کرده و فکری به‌حال مردم نمی‌کند». (آفتاب یزد ۳۱تیر)