728 x 90

وحشت رژیم ایران از افشای اطلاعات جعبه‌سیاه هواپیمای اوکراینی

سقوط هواپیمای اوکراینی
سقوط هواپیمای اوکراینی

عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجۀ رژیم آخوندی، دوشنبه ۶مرداد با وحشت از افشای اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی گفت: "فرانسویها این حق را ندارند که اطلاعات را در اختیار رسانه‌ها قرار بدهند."

این کارگزار رژیم که در مواجه با سؤال خبرنگاری قرار گرفته بود، اعتراف کرد جعبه‌های سیاه هواپیمای ساقط شدۀ اوکراینی با هماهنگی انجام شده به فرانسه منتقل شد زیرا این کشور تکنولوژی خواندن اطلاعات این جعبه‌ها را دارد و فرانسه موظف است که اطلاعات استخراج شده را تنها در اختیار کشورهای ذینفع از جمله جمهوری اسلامی ایران بگذارد.

از سویی دیگر کتی فاکس، رئیس هیأت امنیت حمل و نقل کانادا؛ سه‌شنبه هفتم مرداد از رژیم ایران خواست هر چه سریع‌تر اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی که توسط پدافند سپاه پاسداران سرنگون شد را منتشر کند.
پایگاه خبری ۱۱۲ اینترنشنال کتی فاکس نوشت: «کار در پاریس به پایان رسیده اما تحقیقات هنوز پایان نیافته است. پرسشهای زیادی هست که باید به آنها پاسخ داد. می‌دانم که بستگان جان‌باختگان و بسیاری دیگر منتظرند بدانند چه اطلاعاتی به دست آمده است. ما درخواست کرده‌ایم که اطلاعات جعبه‌های سیاه هر چه زودتر منتشر شود.»
در همین رابطه دولت اوکراین نیز؛ پیش‌تر گفته است که بازخوانی اطلاعات "جعبه‌های سیاه" هواپیمای مسافربری ساقط شدۀ این کشور توسط سپاه پاسداران حاکی از "دخالت غیرقانونی" جمهوری اسلامی است که به سقوط هواپیما و کشته شدن ١۷٦مسافر آن منجر شد.