728 x 90

وحشت از رسوایی یورش مأموران حکومتی به‌اهالی محروم منطقه ابوالفضل اهواز

روستای ابوالفضل در اهواز
روستای ابوالفضل در اهواز

رسوایی یورش مأموران حکومتی از سوی قضاییه جلادان و بنیاد ضد مستضعفان به اهالی محروم منطقه ابوالفضل اهواز چنان بالا گرفته که رسانه‌های حکومتی نیز از عواقب آن برای رژیم ابراز وحشت می‌کنند.

روزنامه اعتماد۱۰شهریور می‌نویسد: «ماجرای روستای ابوالفضل و ادعاهای بنیاد مستضعفان درباره‌اش چند وقتی بود که به رسانه‌های ارتباط جمعی کشیده شده بود ولی شاید هیچ‌کس تصورش را نمی‌کرد که روزی جدال‌ها آن‌چنان بالا گیرد که پای گاز اشک‌آور و گلوله‌های ساچمه‌ای به میان آید. فیلم‌ها آن‌قدر گویا و رفتارها آن‌قدر واضح است که شاید گفتن و نوشتن از آنچه در روستای ابوالفضل گذشت جز توضیح واضحات نباشد. حالا همه می‌دانند در «ابوالفضل» یک‌طرف با سنگ از خانه‌هایش دفاع می‌کرد و طرف دیگر با گاز اشک‌آور و حکم قانونی و گلوله ساچمه‌ای درصدد اجرای مأموریت بود».

این منبع حکومتی به پشت‌پرده این ماجرا در جنگ قدرت و ثروت در میان سرکردگان ولایت خامنه‌ای اشاره کرده و می‌افزاید: «در این میان آنچه هم‌چنان محل اختلاف است، ریشه دعواهای مربوط به این روستاست، روستایی که اگر شرایطش به همین شکل ادامه یابد، می‌تواند رویاهای انتخاباتی سکاندار فعلی بنیاد مستضعفان را مثال گردابی در خود غرق کند».

خامنه‌ای وحشت‌زده از پیامدهای یورش بردن به منازل مردم محروم منطقه ابوالفضل در اهواز و با تکرار دجالگری نفرت‌انگیزی خود پس از کشتار ۱۵۰۰تن در قیام آبان، شمخانی دبیر شورای عالی امنیت خود را با پوشیدن دشداشه به این منطقه فرستاد.

خبرگزاری رسمی رژیم روز ۹شهریور این اقدام شیادانه و سراسیمه خامنه‌ای را «دلجویی از اهالی این روستا» توصیف کرد و نوشت: «مأموران نیروی انتظامی که به این منطقه مراجعه کرده بودند، با اهالی این روستا درگیر شدند که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و فضای مجازی داشته است».